Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Szolgalmi jog...

MajorDomus # e-mail 2020.10.02. 20:43

Ha nem az ő szakaszán folyik....

bermuda háromszög #   2020.10.01. 19:57

A tulaj értékeit is óvja, ha nem hagyja folyni a vizet

MajorDomus # e-mail 2020.10.01. 19:10

Az ördög nem alszik,és eléggé költséges lehet.

bermuda háromszög #   2020.10.01. 14:20

Tervezed, hogy csőtörés lesz ha elutazik?

drbjozsef #   2020.10.01. 13:02

Több módszer is lehetséges.

Flex, szúróláng, erőfogó. Csak elzárásra akár kerítésmászás is elégséges lehet.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Balu77 #   2020.10.01. 12:42

Tisztelt Cím! Segítséget kérek egy teleki szolgalmi joggal kapcsolatban, mely be van jegyezve tulajdoni lapon Víz, gáz, csatorna lefektetés és karbantartásra. A telek tulajdonosa ha elutazik hogyan tudok bejutni a szolgalmi területre vízcső törés esetén, mivel nincs kulcsom?

Szomorú örökös #   2020.08.19. 07:20

Nusianna

Hát, remélem, hogy a gáztervezővel fogok találkozni, hogy tudjak vele egyeztetni, és nem a fejem felett születik döntés.

Szerintem mivel osztatlan közös a tulajdon, így mindenképp neked is jelezni fogják, hogy a másik tulajdonos mire készül. Kb. ugyanaz a helyzet, mint amikor ő a saját ingatlan-részén változtatásra készül, neked azt elfogadással jelezni kell, hogy hozzájárulsz, így lesz némi mozgástered az ügyben. Tehát nagy valószínűséggel nem a fejed felett születik a döntés.

Nusianna # e-mail 2020.08.18. 21:42

Hát, remélem, hogy a gáztervezővel fogok találkozni, hogy tudjak vele egyeztetni, és nem a fejem felett születik döntés. Köszönöm.

Szomorú örökös #   2020.08.18. 17:20

Nusianna

A perre és a helyreállításra is nekem kell költenem, és utána max. a nemlétező fizetéséből majd 2ezrével rendezi 20 év alatt.

Nem feltétlen, mert ha nem rendezi a tartozását - pl. nincs fizetése, amiből levonhatnák - akkor az egyéb vagyontárgyait, vagy akár az ingatlant is megterhelhetik vele, bár ezt nem tudom, hogy polgári tartozás esetén megtehetik-e. De a lényeg, hogy csak szaporodik, csak szaporodik a tartozása...egyszer csak a végén, ha sokáig nem rendezi, akár árverezés is lehet szerintem. Akkor pedig akár meg is szerezheted tőle árverési úton a másik ingatlanrészt.

De előbb azért várd ki a végét - lehet a gáztervezővel kéne kicsit négyszemközt „egyezkedni” - mert ha meg tudják másként is oldani a gázbevezetést, akkor nem lesz semmilyen szolgalmi jog bejegyezve. Sőt az a legjobb, ha ezt a fogalmat a szomszéd előtt nem is emlegeted túl gyakran, nehogy a végén megszokja és ragaszkodjon hozzá. :-)

Nusianna # e-mail 2020.08.18. 08:27

hát magamba roskadtam most. A perre és a helyreállításra is nekem kell költenem, és utána max. a nemlétező fizetéséből majd 2ezrével rendezi 20 év alatt.

wers # e-mail 2020.08.18. 08:08

Ha az megnyugtat írasd alá. De szerintem mindegy mit nem tart be, az írásban vagy a szóban megígértet.

Végeredmény, hogy olyan állapotnak kell lennie a munkálatok után, mint most. Ha aláírta ha nem.

Nusianna # e-mail 2020.08.18. 08:02

Ez nagyon kiábrándító így? És ha mégis aláír esetleg egy olyan dokumentumot, hogy vállalja a számomra kedvezőbb technológiát?

wers # e-mail 2020.08.18. 07:52

Javasold neki, vagy állítsa helyre úgy, ahogy most van.

Ha nem teszi per. Előtte rögzítsd, hogy mi a mostani állapot. Pl. fotók.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.08.18. 07:49
Nusianna # e-mail 2020.08.18. 07:44

Köszönöm a válaszokat! És "jogilag" ragaszkodhatok ahhoz, hogy ezt a technológiát válassza (milyen garanciát kérhetek erre?), vagy pl. letétbe helyeztesse a helyreállítás költségeit? Mik a lehetőségeim?

Sajnos a szomszéd az a tipikus osztatlan kt. szomszéd. Köszönöm.

Szomorú örökös #   2020.08.18. 06:48

wers

Gázvezetékhez nem kell a felszínt megbontani, lehet alatta átfúrni is.

Nekem az udvarról a vízvezetéket magasnyomású vizes mosás technológiával fúrták át az előszobába a bejáratnál, hogy ne kelljen végig felbontani és utána újra burkolni. Csak kint az udvaron a bejáratnál volt egy gödör, illetve a fogadó ponton kellett szintén bontani az előszobát. Egy 40-es csatornacsövet toltak be végig a földbe, amelyen aztán átment a 32-es KPE cső. Az kb. olyan 3-4 méter volt és 30 ezerbe került.

Egyszóval létezik a technológia, nekem egy duguláselhárító ismerősöm csinálta meg.

wers # e-mail 2020.08.18. 06:24

Gázvezetékhez nem kell a felszínt megbontani, lehet alatta átfúrni is. Akár négysávos út alatt is át lehet vezetni. Na nem olcsó, de lehetséges.

Nusianna # e-mail 2020.08.17. 22:08

De nem fogja, semmit nem tartott, amiben eddig szóban megállapodtunk - még ha le is írja, hogy kifizeti az újrajárólapozást, kertrendezést, akkor sem fogja (ismerem), és én mehetek pereskedni - jól gondolom? Az osztatlan tuladjon miatt vagyok köteles tűrni?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.08.17. 22:02

Te köteles vagy tűrni, ő meg helyreállíttatni az eredeti állapotot.

www.kbs-ugyved.hu

Nusianna # e-mail 2020.08.17. 19:58

Üdvözletem, következő kérdésem lenne: 2017-ben osztatlan közös telken ingatlan 1/3-át vásároltuk meg használati megállapodással a jelenlegi 2/3 részben tulajdonos szomszéd édesanyjától. Nem alakultunk társasházzá.

Gázbekötés csak nálam van, és most kitalálta a szomszéd, hogy neki is kell - a kertünkben vadonatúj járólap, kertrendezés, növények stb. Megmondom őszintén, nem rajongok az ötletért, és nem tervezem a hozzájárulást, viszont próbáltam utánaolvasni, és azt látom, hogy kérheti szolgalmi jog bejegyzését? Én mondhatom,hogy nem? Kérhetem egy általam megállapított összeg kifizetését esetleg? Köteles vagyok ezt tűrni? Az ingatlan mellett futó út alatt (közterület, nincs leaszfaltozva) is elvitethetné, vagy az út szemközti feléről is áthozathatná (persze szerintem, nem értek hozzá).
Köszönöm

MajorDomus # e-mail 2020.02.14. 20:31

Vagy túlbuzgóság a hivatal részéről,vagy hiányos adatok.

dr_Egyed_Zoltán # e-mail 2020.02.13. 22:19

@Rosco

A Ptk. 5:145. § alapján az épület tulajdonosát az épület fennállásáig az épület rendeltetésszerű használatához szükséges mértékben a földre földhasználati jog illeti meg, amelynél fogva az épület tulajdonosa az épület használathoz szükséges mértékben jogosult a föld használatára (átjárhat rajta!, így nincs szükség további dologi jogra, telki szolgalomra)

Kérdéses ugyanakkor, hogy az önálló épület feltüntetésekor ("kb. 5éve") a földmérő mérnök milyen terjedelmű változási vázrajzot készített a földhasználati jog vonatkozásában a /B épülethez.......?!?

dr. Egyed Zoltán
  ügyvéd 
www.facebook.com/dregyedzoltan/
https://dregyed.business.site/

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.02.13. 21:36

Átjárási szolgalmat nyilván. De egyrészt ez nem kell a kölcsön nyújtásához, másrészt ipso iure, bejegyzés nélkül is megilleti a z épület mindenkori birtokosát.

www.kbs-ugyved.hu

MajorDomus # e-mail 2020.02.13. 19:47

És mire?

drbjozsef #   2020.02.13. 18:53

MILYEN szolgalmi jogot akar a bank?

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.