Szolgalmi jog...


Majordomus # 2022.05.26. 18:26

Figyeld az eseményeket,milyen gyakran van rendezvény. Például holnap este és szombaton.
.
Ha rendszeres akkor jogos az aggodalmad,ha egy hónapban egyszer,azt illik elviselni.
Cserében te is rendezhetsz házibulit.

innocent # 2022.05.26. 10:30

Megoldást keresek, nem vádaskodtam.

Szomorú örökös # 2022.05.26. 07:20

inni éjt

mindenki azt csinál az ingatlanján amit akar, ez is biztos. Viszont ez nem a saját ingatlanja.

Viszont teljes jogú bérlő. Te pedig nem szabható meg neki, hogy mit csinálhat az ingatlanban. Erre egyedül a bérbeadó és a hatóság jogosult. Mi több, te még a bérleti szerződést sem vagy jogosult követelni, hogy mutassa be.

Ha fel is jelent hamis vádért vagy becsületsértésért akkor már hatóság látókörébe kerülnek, ezt nem hiszem, hogy meglépik.

Neked meg különösen nem ajánlott, hogy vádaskodj ellenük, mert abból kizárólag rosszul jöhetsz ki. Ha eleve megkerestek benneteket ez ügyben, akkor nyugodj meg, legális tevékenység és nagyon megszívod, ha feljelentés őket.

innocent # 2022.05.26. 06:59

Szomorú örökös

Az ügynökség az biztos. A jó szomszédi viszonynál nincs jobb az is biztos.
Létező tevékenység, mindenki azt csinál az ingatlanján amit akar, ez is biztos. Viszont ez nem a saját ingatlanja. És ne tolják az arcunkba.
Ha bérli, kell lennie papírnak, ha van papír, akkor amit lejjebb irtatok, felmondható, kivéve, ha több éves vagy extra tejelés van havonta.
Ha fel is jelent hamis vádért vagy becsületsértésért akkor már hatóság látókörébe kerülnek, ezt nem hiszem, hogy meglépik. Hisz azért is tűnik tökéletesnek a hely, mert csak 1 autóskapun kell bemenni, utcafrontról nem lehet látni az ingatlant, mert magasabban van, cirka ~4-5 méterrel az utcafront felett.
De ez minden pénteken és szombaton lesz és nézzük el nekik, ez volt a kérés.

Szomorú örökös # 2022.05.26. 06:42

innocent

Gondolom ha a Te szomszédodban zajlana ilyen, akkor Te is megpróbálnád rendes mederbe terelni ezeket a dolgokat.

Megértem, hogy hangos és zavar, de próbáld megérteni, nem a te bántásod volt a célom.
Csak az általad leírt tévedésekre próbáltam felhívni a figyelmedet.
Pl. erre is: „Ha drogtanya vagy swinger klub és nem bejelentett, akkor már illegális, nem?.....Valami ügynökség szervezi ezeket és bordély vagy drogtanya lehet.” Leginkább az a véleményem erről, hogy mindössze csak vakon találgatsz, ez mindössze egy rosszindulatú feltételezés, amit ha a hatóság felé is esetleg eleresztesz, akkor ne csodálkozz, ha hamis vádért vagy becsületsértésért fel is jelentenek - és teljesen jogosan.

Attól, hogy jó ismerősök tömegesen szexelnek bent és biztonsági őrökkel védik a lakást, hogy illetéktelenek ne menjenek be, még egyáltalán nem illegális tevékenység, mert mindenki szabad akaratából teszi. A drogozó fiatalokkal meg sokat nem tudnak mit kezdeni, elhiheted. Amikor anno én közterületen zacskóból szipuzó férfit láttam és szóltam a mentőknek, akkor közölték, csak akkor mehetnek oda hozzá, ha ő kér segítséget. Csak úgy nem vihetnek be erőszakkal egy drogozót. A rendőrség pedig szinte biztos, hogy kizárólag csak a kereskedőkkel, dealerekkel foglalkozik. Szóval kizárólag törvényesen tudsz fellépni ellenük.

Egyébként nálam is volt ilyen, hogy a szomszéd bulizott, de szerencsére csak évente egy-két alkalommal. Nem szóltam érte, mert a jó szomszédnál nincs jobb a világon. Mi több, én is volt, hogy zenés házibulit tartottam régebben és nekem se szóltak érte.

innocent # 2022.05.26. 05:28

Szomorú örökös

Gondolom ha a Te szomszédodban zajlana ilyen, akkor Te is megpróbálnád rendes mederbe terelni ezeket a dolgokat.
Olvass vissza miért zavar.

Szomorú örökös # 2022.05.26. 04:51

innocent

Valami ügynökség szervezi ezeket és bordély vagy drogtanya lehet.

Ha nem tudod, hogy milyen rendezvény, akkor inkább ne találgass.
Ez már szimplán nagyon gonosz megjegyzés volt,

Szomorú örökös # 2022.05.26. 04:46

innocent

A zárt körű rendezvénynek is vannak szabályai. Úgy tudom 50 felett bejelentés köteles az is.

Ugye azt te sem gondolod komolyan, hogy a lakodalmak bejelentéskötelesek. :-D
Egyébként családi eseményekre nincs engedélykötelezettség, ehhez bőven elég, ha ők családi eseménynek nevezik.

1. § (2) A rendeletet nem kell alkalmazni

  1. a családi eseményekkel kapcsolatos rendezvényekre
innocent # 2022.05.26. 04:18

Majordomus, nem tudom mit tud a tulaj, de a szomszédok már mocorognak. Nekem az a gyanúm, hogy közvetítő cégen keresztül van kiadva az ingatlan 4 évre. Azaz simán mondhatja, hogy Ő nem tud róla. A célja hogy eladja, de mivel nem megy, így kiadja addig.

A zárt körű rendezvénynek is vannak szabályai.
Úgy tudom 50 felett bejelentés köteles az is.

Majordomus # 2022.05.25. 19:51

Van az a pénz amiért süket a tulaj....

osztap # 2022.05.25. 19:44

innocent,

Azt írtad, a buliszervező bérli az ingatlant. A tulaj tud már a problémáról? Az lenne a legegyszerűbb, ha ő mondaná fel a bérleti szerződést. Esetleg ajánljad fel neki, hogy segítesz új bérlőt keresni.

Majordomus # 2022.05.25. 19:23

Akkor fogjatok össze...

innocent # 2022.05.25. 19:18

Sajnos a szomszédok is megerősítették hogy nem megszokott rendezvény volt a hétvégén.
Valami ügynökség szervezi ezeket és bordély vagy drogtanya lehet. 50 fő feletti rendezvény volt. 4-ből 3 szomszédot zavar a dolog.
Volt is valami kiabálás vagy a veszekedés a parkolóban.

Majordomus # 2022.05.25. 19:05

Okos vélemény.

osztap # 2022.05.25. 14:34

innocent,

KBS és drbjozsef javaslata mellett még érdemes lehet egy jelzőszalagot kitenned arra részre, ahol nincs kerítésed a szolgalmi út oldalán. Nem egy tankcsapda, de a "véletlenül betévedők" jó részét távol tartja.

Milyen rendezvény az, ami sehol nincs hirdetve és biztonsági őr engedi be a népeket?
Zártkörű.

Mi a különbség, ha a szolgalmi út tulajdonosa is vagyok vagy sem?
Mint tulajdonos rendelkezhetsz az úttal (a másik tulajdonossal közösen), pl. döntés az út felújításáról, kerítésről, automata kapunyitóról... Ha szolgalmi jog jogosultja vagy, akkor azt kapod, ami van, de viseled a használattal arányos költségeket (Ptk. 5:162. §). Emiatt érdemes lehet tulajdonolni.
Az MBVK árverésein nagyságrendileg néhány tízezerért hirdetik a hasonló utakat, de általában nincs tülekedés. Ha úgy döntesz, hogy kell az út, érdemesebb ajándékozási szerződést kötni adásvételi helyett, mert az előbbinél a bulis társtulajdonos nem élhet elővásárlási jogával. Mielőtt lépsz, nézd meg, hogy helyi rendelet vet-e rá ki telekadót.

drbjozsef # 2022.05.25. 13:29

innocent,

Saját területén simán.
Ha belépnek a területedre, és nem hagyják el felszólításra sem, ha a zajrendeletet megsértik, ha bármi konfliktus vagy törvénytelennek látszó dolgot észlelsz, akkor kihívod a rendőrséget.

innocent # 2022.05.25. 12:42

Birtokvédelmi eljárás lezárultáig zavartalanul lehet tartani rendezvényt vagy már akkor sem?

Majordomus # 2022.05.25. 10:14

Mivel mindkettő az útra vonatkozik,gyakorlatilag a telkek megközelithetőségének a kötelező biztosítását jelenti.
Nem sok jelentősége van ha tulajdonosa vagy egy szolgalmi út felének. Ugyanakkor szolgalmi jogod is van rá.
Mindkettő azt jelenti: járhatsz rajta,de más n- ak is meg kell engedned.

innocent # 2022.05.25. 07:23

Szia Kovács Béla!

A szolgalmi úttal nincs bajom. De mi a különbség a átjárási szolgalmi jog és a szolgalmi jog között?
Mi a különbség, ha a szolgalmi út tulajdonosa is vagyok vagy sem?

köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.25. 05:59

A szolgalmi úttal nem tudsz mit kezdeni. Birtokvédelmet kérhetsz. Aztán vagy megkapod, vagy nem.

innocent # 2022.05.25. 05:33

osztap!

A szolgalmi út fele a bulis szomszédé, a másik fele a 4-el előtti tulajdonosé, aki abban a házban lakott, ahol most én.
A kérdésem, nyerek-e vele valamit, ha a másik fele az enyém?
Nekem és a bulisnak átjárási szolgalmi jogunk van - ez gondolom vonatkozik a vendégekre is. Egyedül a bulis szomszéd mellettinek van sima szolgalmi joga.
A volt tulajdonos felkínálta ugyan a szolgalmi út tulajdonjogát megvételre, igaz ár nélkül, nem nem tudom mennyit érne?
És érdemes-e megvennem, hisz átjárási szolgalmi jogom van, ami nekem elég.
Nem kell külön kapu, stb.

üdv innocent

innocent # 2022.05.25. 04:55

Nemrég lett kiadva az ingatlan, ami egy palota/lebujnak tökéletes. Hisz utcafrontról nincs kerítésük, csak nekem - 21 méter. A kert kapu az a közös, ahol nekem és a bulis szomszédnak "átjárási szolgalmi joga" van. Magyarán nem lehet ott parkolni egyikőnknek sem és vendégeinknek sem. Egyedül a felső nem bulis szomszédnak van szolgalmi joga. Ha az autók ott parkolnak, akkor már a mentő vagy tűzoltó autó nehezen jut fel a felső telkekre, ~ 55-60m hosszú, 283 nm2-nyi terület a szolgalmi út. A fronton 6 méter széles, fent már keskenyebb.
A telkemre még nem állt le autó, de majd most pénteken kiderül.
Milyen rendezvény az, ami sehol nincs hirdetve és biztonsági őr engedi be a népeket? Ha drogtanya vagy swinger klub és nem bejelentett, akkor már illegális, nem?
A negyedik oldalon 5-6 méter hosszan nincs kerítés, ahol beállok a telkemre. Ami van, az sem nevezhető annak. Most nem volt tervben kerítés építés, más felújítás van soron.
A helyi képviselőnek jeleztem a problémát, továbbította az illetékes szerveknek.

Majordomus # 2022.05.23. 19:39

Egy esetböl nem kell pánikot kelteni. Ha rendszeres lesz a buli az már más kategoria.

osztap # 2022.05.23. 17:56

innocent,

Megszüntetni a bulikat direktben nem hiszem, hogy lehet, de korlátokat lehet felállítani. Ha elég sok a korlát, egy idő után keresnek más helyet...

  1. Jegyzőtől kérheted, hogy birtokvédelmi eljárást indítson a zaj miatt
  2. Hol parkolnak a vendégek autói? A szolgalmi úton általában át lehet hajtani, de parkolni nem lehet. Ha a telken, akkor ki a telek tulajdonosa? A Tied? Vagy közös tulajdon a felső szomszédokkal? Esetleg társasházi közös? Mert a tulaj szabályozhatja (vagy megtilthatja) a vendégek parkolását a telkén.
Majordomus # 2022.05.23. 16:59

A te esetedben csak egy felüljáró oldaná meg a problémádat.
.
A két uralkodó telek részére te mint szolgáló telek köteles vagy az átjárási szolgalmat biztositani.
Nincs akadálya a 4.oldalra kerítést épiteni, de csak úgy ha az átjárás biztosított.

Szerintem te ezt a vételkor is tudtad, csak most szembesültél a "sötét oldallal".