Fórum munkajog, foglalkoztatás újabb elöl     új hozzászólás

Közös képviselő díjazása

MajorDomus # e-mail 2016.09.22. 19:48

Igen tulajdonosként nem kell végzettség.

Megbízási díj, tiszteletdij.

A többiek bevásárolnak neked a boltban, mindennap másik, szomszédasszonynál alszol!

Ez utóbbiak csak vicc volt.

netuddki # e-mail 2016.09.23. 05:29

Köszönöm!

netuddki # e-mail 2016.09.24. 05:43

Jó reggelt!

Még mindig a közös képviselői díjazásról kérdeznék.

Nálunk van egy osztatlan közös tulajdonban lévő 35-40 négyzetméteres kert. Ezt mi ketten saját pénzen gondozzuk a férjemmel. Rengeteg virággal (nem túlzok) beültettük, trágyázzuk és gondozzuk Sok-sok rózsával. A lakók nagyon örülnek neki. Békében hagyják a kertet mert azt mondják, hogy olyan jó úgy hazajönni, hogy ez a gyönyörűség fogadja őket. Ezzel addig nincs is semmi baj amíg nem jön egy új lakó aki rögtön változtatni akar rajta. Annyira be van ültetve, hogy oda kiülni sem lehet. Arra gondoltam, hogy a közös képviselői feladatok ellátása fejében az enyém lenne a kert kizárólagos joga, persze szerződéssel. Még egyszer mondom, a másik három lakó nagyon szereti ezt a kertet, de félek, hogy most eladó egy lakás és az új lakó majd változtatni akar ezen.
Véleményetek szerint lehet ilyen szerződést kötni a házzal? Jogilag ez rendben lenne?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.09.24. 09:00

Lehet. De ugyanúgy fel is lehet mondani.

www.kbs-ugyved.hu

netuddki # e-mail 2016.09.25. 09:43

Köszönöm a válaszát!

MajorDomus # e-mail 2016.09.25. 13:07

Jobban jársz ha módositjatok az szmsz t és abba beírod a kizárólagos használatot. Az már védelem.

Chester19 # e-mail 2017.05.17. 20:52

SZiasztok!

A bejelentett 8 órás munkavégzés mellett vállalnám el a közös képviseleti pozíciót. Az előző házinéni havi 68000 forintot kapott tiszteletíj címén (nem tudom, hogy havonta vagy egy összegben/részletekben) és ahogy látom TB járulékot is fizetett a ház utána (természetesen utánam a bejelentett állásomban ezt fizeti a munkáltatóm).

Az lenne a kérdésem, hogy nekem kell-e adóznom ezután a tiszteletdíj után és ha igen, akkor mennyit, illetve milyen járulékokat kell még ezen felül kifizetni?

Köszönöm válaszotokat!

Üdv!!!

nonolet # e-mail 2017.05.18. 02:21

"Az lenne a kérdésem, hogy nekem kell-e adóznom ezután a tiszteletdíj után és ha igen, akkor mennyit, illetve milyen járulékokat kell még ezen felül kifizetni?"

Azért, ha még erre sem tudod
önerőből megtalálni a választ az internet korában
10-15 percen belül, akkor elég necces elvállalni
azt a közös képviselői állást.

Szerintem... mert az ettől fogósabb kérdésekkel is jár.

Februar5 # e-mail 2018.02.05. 13:20

Tisztelt Fórumozók!

A kérdésem az lenne, hogy ha lakógyűlés van egy társasházban, de vannak olyan lakók, akik mást bíznak meg, akkor egy lakó hány lakót képviselhet max. egy lakógyűlésen
Köszi a választ!

drbjozsef #   2018.02.05. 16:15

Nincs korlátozva.
Ahány érvényes meghatalmazást tud felmutatni.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

osmi # e-mail 2018.02.05. 16:17

... hacsak nincs erre vonatkozó (korlátozó) közgyűlési határozat...

drbjozsef #   2018.02.05. 16:23

Így van (vagy az SZMSZ-ben szabály rá), de ha így lenne, nem kérdezné, gondolom.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

picurka68 # e-mail 2020.04.03. 14:18

Tisztelt Ügyvéd úr!

Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy van két társasház ami több mint két éve pénzügyileg ketté vált és most jogilag is ketté válik. Évtizedeken keresztül a két társasházat egy közösképviselő képviselte és ennek megfelelően dupla díjazást kapott. Mivel külön vált a két társasház az egyiknek megmaradt a régi közösképviselő és most szeretnénk a díjazását a felére csökkenteni. Lehetséges e ez és hogyan a mostani veszélyhelyzetben (hogyan lehet ezt a közgyűlés össze hívása nélkül mivel ezt most nem lehet).

Köszönöm válaszát.