Winchester probléma RÖHEJ


asdf_ # 2004.07.08. 13:52

Teljesen laikuskent egy vizozon elotti temaban :)
Ha bedoglik a cucc, akkor vagy javitjak, vagy cserelik.
Ha nem tudjak javitani, akkor cserelik.
Ha nem tudjak cserelni, akkor te azt mondod, hogy elallsz a szerzodestol /a termek megvetele az volt/ es az eredeti vetelarra vagy jogosult. Sztem ennyi a tortenet.
ui: tippelhetek, hogy a mi*al volt? ;)

CCrash # 2004.01.30. 09:57

Nem értek hozzá, csak a véleményemet írom le. Amikor az autómat összetörték a biztosító sem új autó árat térített. Hiszen használtam már! Csak az adott pillanatnyi értékét térítette. Így a vinyóval is. Használtad. Nem várhatod el, hogy - mivel ez bedöglött - kapjál egy jóval értékesebbet, ami még új is! Talán elvárnád azt is, hogy újrainduljon az 1 év gari?

A.Enteri # 2003.12.17. 08:43

Sziasztok!
A segítségét, tanácsát kérném minden kedves informatikai joghoz, és a számítógépekhez jól értő jogásztársamat.
A probléma úgy kezdődött, hogy vettem még januárban egy 60GB-os Maxtor winyót. Melegedett, minden baja lett, visszavittem két hete. Amikor mentem érte azt mondták kicserélik egy újra egy 80Gb-osra de fizetnem kell érte 3500Ft-ot. A számlán úgy tüntették fel, hogy én 16000Ft-ot fizettem a 60Gb-osért.
A dolgok röheje és felháborító volta az, hogy annó 24000-ért vettem, amikor mentem a cseréért, én naív arra gondoltam, hogy mivel már ennyiért egy 80Gb-os Serial ATA-s Seegate kaptató, remélhetőleg annyiért cserélik.
Akárhogy erősködtem az eset mutatja, hogy még nekem kellett fizetnem.
A kérdésem az, hogy most a vásárlástól eltelt idő alatt bekövetkező árcsökkenések a folyaszót terhelik?
Miért van az, hogy 16000-nek tüntették fel amiért valójában 24000-et fizettem?
Jogszerűen jártak el, vagy érdemes kardoskodnom?
Bocs, hogyha túl hosszú lett, és ugyan nem az összeg (bár idegesítő az is) a lényeg, hanem, hogy teljesen semmibe veszik szerintem a vásárlót.
Ha én garanciálisan cserélek egy vinyót, akkor miért nekem kell még ráfizetnem?
Ha valaki tud segíteni előre is nagyon köszönöm!