Egyoldalú szerződés?


grombo # 2004.08.29. 08:54

Üdv,
kaptam egy felkérést egy program elkészítésére. A megrendelő ( xxx Bt. ) a következő gyenge 2 oldalas szerződéstervezetet adtata:

  1. a szerződés tárgya: ....
  2. A szerző jogai és kötelezettségei:...az alkotást határidőre elkészíteni...a határidő kitolódása esetén díjazáscsökkentés...az alkotást nem adja át harmadik félnek...hasonló rendszert meghatározott ideig nem készít...
  3. A megrendelő jogai és kötelezettségei:...a munkát annak bármely szakaszában ellenőrizni, ha nem találja kielégítőnek bonthatja a szerződést...köteles meghatározott időtartamon belül az adott célra felhasználni....ellenben a szerző szabadon felhasználhatja az alkotást...
  4. A szerzői vagyoni jogok átruházása, a felhasználási jog terjedelme: A szerző területi korlátozás nélkül ezennel átruházza a megrendelőre az alkotás felhasználásának kizárólagos jogát 10 év időtartamra, ezt követően a jogi megrendelőre száll át és a szerző további anyagi követeléssel nem áll elő....
  5. Díjazás: ....az alkotásért a szerzőt szerzői jogdíj illeti meg, ennek mértéke a forgalom adó leszámítása után fennmaradó részének 25%-a... a szerzőt megillető díjat a megrendelő havonta fizeti....
  6. Vegyes és zárórendelkezések:A jlen szerződésben nem szabályozott kérdésekben a szerzői jogokról szóló 1999.évi LXXVI. törvény az irányadó.....

Bocsánat, próbáltam rövidre fogni... szóval az lenne a kérdésem, hogy jó -e ez nekem? :) nem lenne jobb ha vállalkozásban csinálnám? mely pontokat kell kiterjeszteni és mennyire?
a válaszokat előre köszönöm.