OEM CD-shop


nexxuss # 2005.01.17. 18:22

Remélem még aktuális. Hát OEM Cd bolt ILLEGÁLIS!!! MErt az OEM szoftvert a Microsft a hardware értékesítőknek bocsájta a rendelkezésre, olyan céllal, hogy új gép vásárlása esetén felrakják a gépre. (meg adják a CD-t hozzá). Tehát ez csak géppel együtt! Ha simán veszed akkor az illegális! Már próbálja amicrosoft kikerülni ezt is úgy, hogy az OEM az gépre szabott lesz. Pl.: LG notebookhoz CSAK LGt támogató XP-t kapsz.
Szóval ennyi!
Egyébként használjatok szabadszoftvert és dörzsöljünk a BSA orra alá :-)

Lefty # 2004.11.05. 22:06

A Microsoft szinte biztosan meg fogja Neked mondani, ismerik-e őket, van-e velük OEM disztribútori szerződésük.

Ilyen esetekben nagyon segítőkészek, ha legális szoftvert akarsz venni, illetve ha mutatsz nekik egy potenciálisan illegális terjesztőt, mindkettő felkelti az érdeklődésüket.

Xman # 2004.11.05. 21:58

Senkinek sincs velemenye?

Nehogy mar ezek az arak, csak engem erdekeljenek? Ha ez igaz, akkor lehet hogy több jogtiszta szoftver lenne kis hazánkban is...

Xman # 2004.11.04. 22:35

Üdv minden forumlakonak. Uj vagyok meg itt, de ugy gondolom, hogy ez a legjobb hely ahol feltehetem a kerdesemet.

Arrol van szo, hogy talaltam egy olyan weboldalt az Interneten, ahol elvileg jogtiszta OEM szoftvereket lehet vasarolni potom penzert.

A link:
http://xjds.inbfmghk.info/?…

itt 2 dolog lehet szerintem:

  1. telleg igaz amit irnak, es legalisak a szoftverek, es hozza lehet jutni ennyiert OEM-ben
  2. illegalis szoftvereket nyomatnak legalis öltözetbe bujtatva?

Szerintetek hogy lehet ezt eldönteni?

Üdv,
Xman