Közbeszerzésről érthetően - fókuszban az elektronikus közbeszerzés | Budapest, 2019. április 4. csütörtök | Regisztráljon most!

Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

MOKK fizetési meghagyás

oligaliga # e-mail 2019.03.06. 05:55

Elegendő a nyomtatványon az eljárási költségek között feltüntetni. A végrehajtási lap a fizetési meghagyásban szereplő összes fizetendőt tartalmazza, ideértve a közjegyző költségét is, amit a végrehajtónak be kell hajtania. Ennek a nyomtatványnak is van egy eljárási költség része, amit ki kell tölteni. A végrehajtó az összes követelést automatikusan behajtja.

rigoz # e-mail 2019.03.05. 19:54

Én is úgy tudom, hogy kifejezetten kérnie kell a jogosultnak, hogy azt eljárási költségként elkívánja számolni, legalábbis az új Pp. perköltségekkel kapcsolatos rendelkezéseiből - mely ugyebár az Fmhtv. 1. § (1) bek. alapján a fizetési meghagyásos eljárásra is irányadó -, hiszen megszűnt az ezzel kapcsolatos rendelkezési jog, kivéve ugyebár az állam által előlegezett költségek viselése tekintetében.

rigoz # e-mail 2019.03.05. 19:53

@drbjozsef: Pont azért lenne célszerű eljárási költségként feltüntetni, mert ha veszt, akkor az legalább nem számít bele a költségviselési arányba.

drbjozsef #   2019.03.05. 19:47

Az automatikus?
Én anno szóltam a közjegyzőnek, külön, hogy azzal együtt állítsa ki. Nekem úgy rémlik, nem lett volna eleve benne. (vagy azt hitte, hogy amit bemondtam, abban már benne van az ő költsége is?)

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

gerbera317 # e-mail 2019.03.05. 19:42

Nem. Az fmh tartalmazza a jogosult bemondott követelését, és automatikusan a közjegyzői költséget is.

drbjozsef #   2019.03.05. 19:08

Gergő,

elmész a közjegyzőhöz, és simán az ő díjával megnövelt összeget mondasz neki, hogy állítsa ki róla az FHM-t. Ez szokásos gyakorlat.

Ha van bármilyen egyéb általad jogosnak érzett követelésed, valamilyen kár ért, azt is hozzácsaphatod, de ha ellentmond a kötelezett, akkor neked kell a követeléseid jogalapjait tételesen bizonyítani, ha bíróságra viszed.

Ha pedig ott csak részben ítélik meg neked az igényedet, akkor a perköltséget is ennek arányban kell megfizetnetek, szóval rosszabbul is járhatsz.

De kérni, annyit kérsz, amennyit csak akarsz.

Gergő77 # e-mail 2019.03.05. 16:31

Tisztelt rigoz!

Köszönöm szépen a kimerítő válaszát!

rigoz # e-mail 2019.03.05. 16:22

Tisztelt Gergő77!

Azt az eljárással összefüggésben felmerült költségeként kérheti, hogy kötelezzék a tartozó felet pernyertessége esetére annak Ön irányában való megtérítésére (erre külön mező van, ide lehet számítani többek közt a meghagyás benyújtásának postaköltségét is).

Az eljárás megindításakor Önnek kell az eljárásért fizetendő díjat a közjegyzőnek előzetesen megfizetnie, előlegeznie, mivel Önnek fűződik az eljárás megindításához, folyamatban létéhez érdeke, ez alól kivétel, ha költségfeljegyzési jog engedélyezését kérelmezi - azaz azt, hogy ne kelljen azt megfizetnie előzetesen - és azt engedélyezik is az Ön részére, ekkor a költségfeljegyezési jog engedélyezése után indul meg érdemben az eljárás, bírálják el a fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelmét és ha annak nincs eljárásjogi akadálya, akkor kibocsátják.

Ha másik fél veszt, ideértve a követelés elismerését is még a közjegyző előtt, akkor mindent neki kell fizetnie az eljárás kapcsán, mind az érvényesített követelést teljesítenie kell, mind meg kell térítse Önnek az eljárással összefüggésben igazoltan felmerült és abból a közjegyző által ebben a körben előírt - a nyilvánvalóan eltúlzott eljárási költségigényt hivatalból mérsékli a közjegyző, sőt, pénzbírságot is kiszabhat rosszhiszeműség esetén - mértékben, jellemzően az ilyen irányú (jóhiszemű) kérelemnek megfelelően.

Gergő77 # e-mail 2019.03.05. 14:59

Az lenne a kérdésem, ha fizetési meghagyást kérek egy közjegyzőtől, akkor annak költségét is automaikusan követelik vagy érdemes rögtön azzal megemelni a követelés összegét.

Tehát én 100 000 Ft-ot követelnék, akkor a közjegyzőnél be kell fizetnem az eljárási illetéket, ami 3% de min. 5000 Ft, esetemben akkor 5000 Ft.

Ha a másik fél elismeri a követelésemet, akkor neki végül 100 000 Ft vagy 105 000 ft kell megfizetnie?

Köszönöm

rigoz # e-mail 2019.03.05. 11:57

Arról már nem is beszélve, hogy az elévülés nem ciklikus... :D

gerbera317 # e-mail 2019.03.05. 11:36

A sportolók merülnek ki legfeljebb
Na! És mi van az olaj- és szénkészletekkel? A földgázról nem is beszélve. :-)

drbjozsef #   2019.03.05. 09:45

Kimerült?
A sportolók merülnek ki legfeljebb.

Azt hiszed, hogy elévült a követelés, és volt összefüggő olyan öt év, amikor semmilyen megszakítást okozó cselekmény nem történt (az új és a régi Ptk. hatálya alá tartozás nem mellékes ebben a kérdésben) ?

És mi az "időben vagy" ?
Most, 15 napnál nem régebben küldött a MOKK egy fizetési meghagyást?

Hát akkor mondj neki ellent.

Majd kiderül, hogy elévült-e. Honnan tudhatnánk mi azt? Ha a fenti feltétel igaz, akkor elévülhetett, de ezt még te sem tudhatod biztosra.

gerbera317 # e-mail 2019.03.04. 20:01

El kéne dönteni, hogy mit akarsz: részletben fizetni, vagy kamatot vitatni, vagy elévülésre hivatkozni, vagy az egészet letagadni.

rigoz # e-mail 2019.02.25. 19:50

Tisztelt Krisztina920218!

Nincs mit.

A saját iktatásával összefüggő körülményekre a BKK aligha hivatkozhat eredményesen,sokba kerülhet az nekik...

Feltéve, hogy a befizetés megtörténtét valóban tudja igazolni hitelt érdemlően.

Önnek csupán a befizetésre nézve áll(t) fenn jogszabályi kötelezettsége, az iktatószám megjelölésére, pláne annak helyes megjelölésére nézve nem, az csupán célszerűségi szempont, aminek jogi relevanciája nincs.

A bíróság azonban jogkérdésben jogosult és köteles dönteni.

krisztina900218 # e-mail 2019.02.25. 17:00

Üdv!Köszönöm szépen a válaszát,szombati napon postáztam elsőbbségivel tértivevénnyel a közjegyző felé az ellentmondást,de kicsit aggódom,amiatt,hogy a BKK Zrt. azzal védekezik,az ügyszám nem helyes...Igaz amikor felkerestem őket,csak a személyi ig.számomat tudtam megadni,mégis betudták azonosítani az ügyemet.

rigoz # e-mail 2019.02.20. 15:25

Tisztelt krisztina900218!

Ellentmondással kellene élni a meghagyást kibocsátó közjegyző felé, a fizetési meghagyás kézhezvételét követő 15 napon belül.

krisztina900218 # e-mail 2019.02.20. 14:04

Jó napot mindenkinek!Volt néhány pótdíjazásom a BKK Zrt ill. a BÖKK Kft.felé.Nos a nagy részét tavaly júnuius elején rendeztem átutalással.Kértem a BÖKK Kft-t értesítsenek ha van még fennálló tartozásom.Nos jelentkeztek,de még mindig felvoltak tüntetve,olyan összegek,amelyeket rendeztem,így júliusban bementem a BKK központba,ott egy tartozás volt függőben,amit helyben rendeztem is.Közben rákérdeztem,nem volt semmilyen tartozás már.(Megnyugtattaj,hogy beérkezett,illetve a számlaszám sem változott,azt még hozzátenném,hogy közleményben az ügyszámokat+személyi ig.számot,lakcímet is feltüntettem.)Érdekes módon kerestek a BÖKK-től,hogy lenne még egy pótdijazàst,mondom rendben,küldjenek róla,részletfizetèst,mert egyben nem tudom rendezni.Nem kaptam meg azóta sem egyébként(igaz,ami a postán folyik,itt a XI.kerületben az botrányos,pár hete kaptam meg a Múlt-kor magazintól a csomagot,amit decemberben rendeltem),így ha változott az ügyszám,arról se volt tudomásom.Decemberben,hogy végre lezárjam ezt is,rendeztem utalással a megszokott közleményekkel.A héten kaptam egy fizetési meghagyást azzal az összeggel,amelyet decemberben rendeztem.Irtam mindkét cégnek,de válaszra sem méltattak.Most mégis kikell fizetnem ezt az összeget megint?Vagy ellentmondással élhetek?Ha igen megéri?Köszönöm előre is.

A_drienn # e-mail 2019.02.19. 11:36

@rigoz
"A postázott, visszakézbesített irat félfogadási időben átvehető továbbá akár meghatalmazott útján is a küldő bíróság polgári ügyszakos/vagyonjogi kezelőirodáján"
Koszi!

Cabron_ # e-mail 2019.02.18. 12:07

Hú, nagyon szépen köszönöm az infót, ez jó hír lesz neki.

gerbera317 # e-mail 2019.02.18. 12:04

Nem. A követelés 35 százalékát le kell tenni az asztalra, és sírni-ríni, hogy csak ennyit sikerült összespórolni, de ezt feltétel nélkül megfizeti az adós, és tisztelettel kéri, hogy a többit méltányosságból engedjék el. Ha siker, akkor siker. Ha nem, akkor az adós "véletlenül" találjon még valamit másik zsebében is.

Cabron_ # e-mail 2019.02.18. 11:52

Köszönöm. A 35%-ot úgy tudom értelmezni, hogy lerak az illető másfél milliót, a többit elengedi az MKK. Fordítva nem hinném. Mármint, hogy a 800 ezer azonnali kifizetése lenne az ajánlat. Jól gondolom?

gerbera317 # e-mail 2019.02.18. 11:41

35 %, de azt az ajánlattal együtt, minden feltétel nélkül adja át az adós.

Cabron_ # e-mail 2019.02.18. 11:36

Nyilván konkrét összeg lesz majd felajánlva, csak érdeklődtem, hogy van-e erre esély, meg úgy egyáltalán érdekelt, hogy a gyakorlat mit mond. Már csak az a kérdés, hogy egy 2.300 eFt-os követelésnél mi legyen az ajánlat. :)
Örülnék, ha lenne valakinek tapasztalata.

gerbera317 # e-mail 2019.02.18. 11:27

Naja. Nem Google, hanem 1/2012. Kr. 19. § (7)-(7d) bek. Való igaz, 2018. januárja óta működik ez.
Nos, mivel nem behajtási megbízásról van szó, hanem egyértelműen engedményezésről, ezért ezekkel a követelésekkel az MKK azt csinál amit akar. Meg kell próbálni.
Azt már több helyen és többször leírtam, hogy nem érdemes az ilyesmit üres zsebbel tapogatózva elkezdeni, hanem konkrét összeget felajánlva és azonnal megfizetve működik csak.

Cabron_ # e-mail 2019.02.18. 11:15

gerbera137

Igen, teljesen biztos. Láttam a levelet is, ez egy zsír új valami, ha ráguglizol, olvashatsz róla.

Köszönöm a tájékoztatást, örülni fog az illető, hogy lehet egyezkedni. :)