Vízórát nem írja át az új tulaj - mit lehet tenni?


oligaliga # 2019.03.18. 16:43

Mit értesz idény jelegű vízóra alatt? Milyen plusz papírt kér a vízmű? Csak megérzés, de általában a változásbejelentőt szokták elfelejteni, ami az átírás alapja. A birtokbaadási jegyzőkönyv ennek a melléklete.

drbjozsef # 2019.03.18. 15:34

Hát mondd fel a szerződést (vagy előtte fenyegesd meg ezzel a vevődet), ha nem lesz vize, majd csipkedi magát.
Ha fizetned kell a vízóra állás eltérése miatt, akkor követelheted rajta utána a birtokbaadási jegyzőkönyved alapján, akár fizetési meghagyással, majd perben.

Egyébként : TE eleget tettél a vízműveknél a bejelentési kötelezettségednek? A vevőre ne mutogass, ez a te feladatod.

valentinzon # 2019.03.18. 13:30

Tiszteletem.

Eladtam a telkem, van rajta idény jellegű vízóra, az új tulajdonossal kitöltöttük a "felek által aláírt átadás-átvételi jegyzőkönyvet".

Eltelt fél év, és nekem jött a számla, reklamáltam a vevőnél, közölte, hogy ő elintézte, és ne zaklassam. Azóta eltelt még 3 hónap és nem kaptam végszámlát.

A vízműben reklamáltam, közölték, hogy töltessek ki vele mégegy papírt, és hozzam be, mert addig nem írják át! Csakhogy az új tulaj erre nem hajlandó. Mit tehetek?

A válaszokat előre is köszönöm.