Jogtalanul szerzett bizonyíték

Madrienn # 2021.10.15. 10:52

Bocsánat, nekem nem jelenítette meg a hozzászólásomat, ezért újra megírtam és újra elküldtem. Elnezeset a duplikálásért és köszönöm a választ!

Madrienn # 2021.10.15. 10:50

Tisztelt Szakértők!

Ha peres fél beszélget valakivel (akinek személyét illetően tévedésben van) amikor is elhangzik több perdöntő bizonyíték és ezen beszélgetés rögzítésre kerül, úgy az felhasználható-e az eljárásban illetve van-e esély rá, hogy figyelembe veszi a bíróság? Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2021.10.15. 10:37

Az elévülés az esedékességgel kezdődik.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.10.15. 10:36

Szocs Istvan: az a kérdés, amely tényként állít egy (vagy több) igazolásra szoruló körülményt, rossz.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.10.15. 10:35

Főszabályként nem. Kivételesen meg igen.

Madrienn # 2021.10.15. 10:07

Tisztelt Szakértők!

Amennyiben egy polgári eljárásban úgy szerzek be egy vallomást az alperestől, hogy azt másnak mondja el és titokban rögzítésre kerül (az illető személyét tekintve tévedésben lenne az alperes) az felhasználható-e az eljárásban, figyelembe vennék-e? Köszönöm

Szocs Istvan # 2021.10.14. 06:14

Szabadalmi ügyvivőm 2016-ban elhunyt.
Az özvegye 2021-ben keresetet nyújtott be ellenem a Bíróságra ki nem számlázott tételek, és elmaradt jutalék behajtása végett.
Kérdésem: elfogadhatja-e a Bíróság az új Ptk. szerint a volt egyéni ügyvivőm irodájából jogtalanul megszerzett szabadalmi irataim, mint magánokirat eltulajdonításával, és üzleti levelezésemben foglalt üzleti titok megsértésével szerzett információk alapján megfogalmazott keresetet?
Mikortól számítjuk a követelések elévülési idejét?