Jogtalanul szerzett bizonyíték


Szomorú örökös # 2022.01.17. 17:34

krinolina

ügyvédem azt mondta.....biztos akad egy olyan levelezése az alperesnek amiben valami nem szabályos és akkor megdöntjük vele a szavahihetőségét

Szerintem cseréld le az ügyvéded! De mielőbb!

krinolina # 2022.01.17. 16:54

Hát üzleti titkot biztos sért, mert ez egy üzleti levélváltás volt egy ügyfelével az alperesnek amihez semmi köze a jelen pernek ahol alperes magánszemélyként alperes. De ügyvédem azt mondta, hogy ha akarom beszerez egy ilyet, van elég összeköttetése, biztos akad egy olyan levelezése az alperesnek amiben valami nem szabályos és akkor megdöntjük vele a szavahihetőségét. Nem kellett volna tudnia az ügyvédemnek hogy ilyet nem csinlálhat? Hiszen a nevemben dolgozik.

oligaliga # 2022.01.17. 14:15

„Tehát a sajat leveleimet nem adhatom ki olyan illetéktelennek.....Hol találom az ide vonatkozó jogszabályt?”

Nem bizony! Hallottál már esetleg a GDPR törvényről?

Nem eszik azt olyan forrón. Magánszemélyek közötti levelezésnél nem alkalmazható a GDPR, sem az Infotv. Az más kérdés, hogy magántitkot sért-e a nekem szóló levél kiadása másnak, vagy sem.

krinolina # 2022.01.17. 13:18

Köszönöm, igazatok van, sokat segítettetek.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.01.17. 08:06

Ezzel gondoltam bizonyítani általánosságban alperes szavahihetetlenségét.
Csacsiság. És akkor a többiről már felesleges is beszélni.

Szomorú örökös # 2022.01.17. 04:23

krinolina

Tehát a sajat leveleimet nem adhatom ki olyan illetéktelennek.....Hol találom az ide vonatkozó jogszabályt?

Nem bizony! Hallottál már esetleg a GDPR törvényről?

Azt a levelet nem is magánemberként küldte alperes annak akitöl én megszereztettem, hanem üzleti ügyben.

Az teljesen másodlagos, hogy ő miként küldte - sőt így lehet, hogy súlyosabb vétek - lényeg, hogy te is törvényt szegtél vele.

Akkor ez most üzleti titok amit megsértettem? Mi jár ezért?

Nem is kicsit! Ha az alperes feljelent érte - joga van hozzá - akkor majd megtudod. :-)

krinolina # 2022.01.16. 19:22

Azt a levelet nem is magánemberként küldte alperes annak akitöl én megszereztettem, hanem üzleti ügyben. Eredetileg csatolva volt hozzá egy adatokkal teli meghatalmazás is. De én csak a levelet szereztettem meg, a csatolmány nélkül adtam le ellene a bíróságon. Üzeleti tárgyú pénz összegeket tartalmazott az email. Én csak a tartalmat vizsgáltam, és nem tartom egyenesnek azt. Ezzel gondoltam bizonyítani általánosságban alperes szavahihetetlenségét. Akkor ez most üzleti titok amit megsértettem? Mi jár ezért?

krinolina # 2022.01.16. 19:00

Hm. Köszi. Tehát a sajat leveleimet nem adhatom ki olyan illetéktelennek akinek szintén haragosa az akitöl a levelet kaptam, és az illetétkelen személy akinek kiadtam, a közös haragosunk ellen akarja bevetni? Hol találom az ide vonatkozó jogszabályt?

Szomorú örökös # 2022.01.16. 18:09

krinolina

Gondolom, ö kiadhatta akárkinek, hiszen az ö levele, ö kapta, azt csinál vele amit akar. Nem?

Rosszul gondolod! Abban ugyanis valaki más egyénnek a személyes dolga szerepel benne.

hogy kellett ezt nekem ahhoz beszereznem, hogy ne sértsen személyiségi jogot

A személyi jog megsértésén már régen túlvagy szerintem.

krinolina # 2022.01.16. 17:44

Másképp fogalmazva, hogy kellett ezt nekem ahhoz beszereznem, hogy ne sértsen személyiségi jogot. Azt nem mondhatom, hogy találtam.

krinolina # 2022.01.16. 17:42

Ki tud segíteni? ; Pp eljárásban felperes vagyok. Hogy az alperesek szavahihetőségét megdöntsem, és a szavahihetetlenségét úgy általánosságban bizonyítsam a bírónak, leadtam egy kinyomtatott emailt bizonyítéknak. Ennek az Emailnak az én ügyemhez ugyan semmi köze. Ezt az emailt alperes írta valamikor valakinek akit én nem is ismerhetek. De nyomoztattam és találtak nekem egy haragosát alperesnek. Gondolom, ö kiadhatta akárkinek, hiszen az ö levele, ö kapta, azt csinál vele amit akar. Nem? Vagy ügyvédje szerezte be másik bíróságtól ahol esetleg már ott volt. Vagy feltörték nekem alperes postáját. Kérdésem, ha alperes nekem esik, hogy honnan szereztem ezt, mit mondjak, hogy bajom ne legyen, hogyan szerezhettem én be ilyet jogszerüen?

szabopal79 # 2021.11.18. 17:52

Köszönöm a pontosítást!

Kovács_Béla_Sándor # 2021.11.18. 17:50

Az nem "jogellenes" bizonyíték, hanem nem bizonyíték.
Neked nincs ügyvéded?

szabopal79 # 2021.11.18. 17:35

Lehet-e hivatkozni arra, ha az ellenfél ügyvédje csatolja az ellenfél engedélye nélkül az egyezségkötést célzó iratokat, (a pert megelőzően egyezség nem jön létre), hogy az jogellenes bizonyíték? Az ügyvédekre vonatkozó etikai szabályok tiltják az egyezségkötéssel kapcsolatos iratok felhasználását az ellenfél engedélye nélkül.

Madrienn # 2021.10.15. 10:52

Bocsánat, nekem nem jelenítette meg a hozzászólásomat, ezért újra megírtam és újra elküldtem. Elnezeset a duplikálásért és köszönöm a választ!

Madrienn # 2021.10.15. 10:50

Tisztelt Szakértők!

Ha peres fél beszélget valakivel (akinek személyét illetően tévedésben van) amikor is elhangzik több perdöntő bizonyíték és ezen beszélgetés rögzítésre kerül, úgy az felhasználható-e az eljárásban illetve van-e esély rá, hogy figyelembe veszi a bíróság? Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2021.10.15. 10:37

Az elévülés az esedékességgel kezdődik.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.10.15. 10:36

Szocs Istvan: az a kérdés, amely tényként állít egy (vagy több) igazolásra szoruló körülményt, rossz.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.10.15. 10:35

Főszabályként nem. Kivételesen meg igen.

Madrienn # 2021.10.15. 10:07

Tisztelt Szakértők!

Amennyiben egy polgári eljárásban úgy szerzek be egy vallomást az alperestől, hogy azt másnak mondja el és titokban rögzítésre kerül (az illető személyét tekintve tévedésben lenne az alperes) az felhasználható-e az eljárásban, figyelembe vennék-e? Köszönöm

Szocs Istvan # 2021.10.14. 06:14

Szabadalmi ügyvivőm 2016-ban elhunyt.
Az özvegye 2021-ben keresetet nyújtott be ellenem a Bíróságra ki nem számlázott tételek, és elmaradt jutalék behajtása végett.
Kérdésem: elfogadhatja-e a Bíróság az új Ptk. szerint a volt egyéni ügyvivőm irodájából jogtalanul megszerzett szabadalmi irataim, mint magánokirat eltulajdonításával, és üzleti levelezésemben foglalt üzleti titok megsértésével szerzett információk alapján megfogalmazott keresetet?
Mikortól számítjuk a követelések elévülési idejét?