Munkaszerződés


drbjozsef # 2022.10.26. 07:33

viktor1990,

Mt. VII. fejezet
A munkaviszony létesítése
24. A munkaszerződés
42. § (1) A munkaviszony munkaszerződéssel jön létre.
(2) A munkaszerződés alapján

  1. a munkavállaló köteles a munkáltató irányítása szerint munkát végezni,
  2. a munkáltató köteles a munkavállalót foglalkoztatni és munkabért fizetni.

43. § (1) A munkaszerződés - jogszabály eltérő rendelkezése hiányában - a Második Részben foglaltaktól, valamint munkaviszonyra vonatkozó szabálytól a munkavállaló javára eltérhet.
(2) Az eltérést az egymással összefüggő rendelkezések összehasonlításával kell elbírálni.
(3) * A felek munkaviszonyból származó jogaival és kötelezettségeivel kapcsolatos megállapodására a munkaszerződésre vonatkozó szabályokat a (4) bekezdésben foglalt eltéréssel kell alkalmazni.
(4) * A (3) bekezdés szerinti megállapodást munkaviszonyra vonatkozó szabály rendelkezése esetén kell írásba foglalni.
44. § A munkaszerződést írásba kell foglalni. Az írásba foglalás elmulasztása miatt a munkaszerződés érvénytelenségére csak a munkavállaló - a munkába lépést követő harminc napon belül - hivatkozhat.

viktor1990 # 2022.10.26. 05:28

Jó napot.
Az lenne a problémám,hogy pár hete munkába álltam,és a főnököm be is jelentett,de munka szerződést a mai napig nem láttam.Hiába mondogatom neki,mindig lekoptat azzal a magyarázattal,hogy majd hozza,csak sok a dolga.
Az lenne a kérdésem,hogy ilyen helyzetben mit tehetek Én?Esetleg rá tudom valahogy venni,hogy elkészítse a szerződést?