Nem vettem át a küldeményt


Majordomus # 2023.05.07. 19:23

Csak igyekezz.hogy ne fussál ki a 14 napos határidőből.

osztap # 2023.05.07. 18:22

Nem tudom, hogy mit csináljak! Két naponta írnak, követelik a 40.000.-Ft-ot.
írjál Te is! Mondjuk a helyedben postán, tértivevénnyel küldeném, a cég e-cégjegyzék szerinti nevére és címére, és bejelenteném benne, hogy elállok. A jogszabályi hivatkozás ott van a cikkben.

Kerdezo2360 # 2023.05.07. 10:12

Köszönöm, most már tudom! Bár legközelebb nem vásárolok interneten keresztül. Nem tudom, hogy mit csináljak! Két naponta írnak, követelik a 40.000.-Ft-ot.

osztap # 2023.05.07. 10:10

Kerdezo2360,

Interneten vetted? Az átvételtől előtt, vagy az attól számított 14 napon belül elállhatsz:
https://bkik.hu/…apos-ellalas

Kerdezo2360 # 2023.05.07. 08:15

Segítséget szeretnék kérni. Rendeltem egy cégtől, "ingyenes" D vitamint, amiért csak 370.-Ft postaköltséget kellett előre átutalnom. A kitöltésnél nem vettem észre, hogy rákattintottam egy fizetős készletre is. Nem tudtam visszavonni, ezért amikor megjött a csomag, nem vettem át. /Nem is tudom, hogy mikor jöhetett meg/. A cég most követel rajtam 40.000.-Ft-ot, hogy részletekben fizessek meg! Nem vettem át csomagot, nem kaptam meg azt, amit írnak! Megírtam nekik rögtön az első részlet követelésénél, hogy nem kaptam csomagot, nem vettem át az árujukat. Erre kiküldtek nekem emailben egy átvételi elismervényt, hogy átvettem a küldeményüket. Az átvételi elismervényen nem az én nevem szerepelt, nem tudtam elolvasni az írást! Azóta fenyegetőznek, ennek 2 hónapja! Pár hete kaptam a postástól egy értesítést, hogy menjek be a postára, csomagom érkezett. A postán észrevettem, hogy a csomagon ennek a cégnek a neve szerepel, úgyhogy nem vettem át a küldeményüket. Most már mindennel próbálkozhatnak? Meddig kell ezt türnöm?