parkolás!!!!!!!


nyezso # 2012.10.19. 10:49

Kedves fórumtagok az alábbi problémával kapcsolatosan szeretnék megoldást találni:

2011. június hóban költöztem a VII. kerületbe, e hónapban amíg a kerületi parkolási engedélyemet intéztem, sajnos többször kaptam fizetési felszólítást.
Szinte minden nap több ezer forintért vettem sms-ben a
parkoló jegyeket, de sajnos, volt olyan is, hogy mégiscsak becsuszott a büntetés.
A büntetéseket, ahogy volt rá pénzügyi keretem, befizettem, de sajnos maradt hátra még
pár darab, ahol kifutottam a 15 naptári napon belüli fizetési ütemből, így már 16 400 Ft-ra
szökött fel a díj, probáltam méltányoságot kérni, hogy a 15 naptári napon túli összeg helyett a 15 naptári napon belüli 5800 Ft-ot
kelljen befizetnem, a rengeteg elküldött sms parkolási díjra való tekintettel. melyek ezekre a napokra is szóltak természetesen.

jött a válasz: ügye feldolgozás alatt... egy év elteltével gondoltam megkérdezem sikerült-e megoldást találniuk?
válasz: semmi

majd a múlt héten megkeresett a végrehajtó a teljes összegek követelésével (6db parkolás), az alábbi szövegkörnyezetben:

"hivatkozási számú parkolási ügyben jelenleg Megbízónk követelése 16.400,- Ft parkolási díj- és pótdíj, továbbá 16.510,- Ft ügyvédi munkadíj, 5.000,- Ft eljárási díj valamint 2.275,- Ft járulékos költség, mindösszesen 40.185,- Ft"

ha ezt felszorzom a 6 db-al akkor az elég szép...

mit lehet tenni?

válaszokat előre is köszönöm!

tothvili # 2012.10.18. 17:50

Úgy tudom, még manapság is lehet élni a "közeli hozzátartoző" dumával. Próbáld meg.
Nem egészen értem, hogy hogyan parkoltál le, miért volt szabálytalan.

Ciber85 # 2012.10.17. 17:28

Kedves Fórumozók!
Szükségem lenne a segítségetekre.
Néhány héttel ezelőtt vendégségben voltam egy olyan vidéki kisutcában, aminek a folytatása egy egyirányú utca és mivel figyelmetlen voltam azt hittem, hogy ez is az.
Forgalommal szemben parkoltam és nemrég meg is kaptam a levelet a szabálysértésről.
Ismerősöket megkérdezve elmondták, hogy a bírság 20-100.000 ft-ig várható.
Ezért fordulok most hozzátok, ugyanis túl magasnak találom ezt a büntetést.
Azt az információt kaptam rendőr ismerősöktől, hogy írjam azt, hogy nem vagyok hajlandó családtagom ellen vallani, majd a rendőrök ezek után nyomozást indítanak és azzal a lendülettel ejtik is az ügyet.
Régen tudom, hogy ez az út járható volt, de most mi a jelenlegi helyzet?
Megköszönném, ha valaki mihamarabb válaszolna, ugyanis a héten fel kell adnom a papírt.
Köszönöm szépen előre is.

susa1 # 2012.10.17. 11:25

Köszönöm a válaszodat!
Megkerestem a parkolási kft-t,elmondta az xy úr,hogy azért kaptam 14600-ft még mert öt naptári napon túl fizettem be a pótdíjat,és azért mert ők a régi címemre küldték a meghagyást ami természetesen nem talált meg időben azért ők nem felelősek és az a meghagyás ami már célba ért hiába két hónappal később ért ki az nem számít mert az első megkeresés időn belül volt és az számít,az nem számít,hogy nem vettem át. A végrehajtó megnyugtatott,ha sikerült levonniuk a pénzt,az autókat nem vonják ki a forgalomból,intézkednek csak ez időbe kerül,majd megkapom a papírokat az önkormányzattól.
Az öt naptári nap nem nyugtatott meg mert mindenki 15 napról beszél,bár azt nem tudom,hogy 2009 júliusában mennyi volt a pótdíj kifizetésének határideje.

Mindenesetre köszönöm neked a válaszokat!

ObudaFan # 2012.10.17. 05:38

Kifogással semmi esélyed, mert a kifogás kizárólag a végrehajtó jogellenes magatartása, mulasztása ellen tehető, itt meg ilyesmiről szó sincs. Egyrészt nem a végrehajtó rendeli el a végrehajtást, ő csak lefolytatja, másrészt a végrehajtás elrendelése is jogszerű volt, mert van egy jogerős fizetési meghagyás.
A jogosulttal kellene felvenni a kapcsolatot, mert ha nem sikerül vele megegyezni, akkor végig fog menni ez a végrehajtás. (A perújítás lenne egyébként ennek hiányában az utolsó szalmaszál, de tényleg csak szalmaszál.)

susa1 # 2012.10.16. 21:35

Ja,azt elfelejtettem,hogy ha kifizettem a büntetést akkor mire fel küldtek ki még 14600Ft-ról fizetési meghagyást,arról nem is beszélve,hogy elévülési időt meghaladta kettő hónappal mire megtalált a papír.

susa1 # 2012.10.16. 21:30

Igen,igazad van,de valószínű úgy voltam vele,hogy menjenek a p....ba,van elég bajom ezek nélkül is. Nos,ami a lényeg,hogy a végrehajtótól kapott papíron amin az inkasszó összege van,azon rajta van egy 15 napon belüli kifogás lehetősége a PKKB-n keresztül 15000Ft illeték ellenében./szép/
Nem tudom,hogy ha esetleg élnék ezzel a lehetőséggel és csatolnám dokumentumokat és időrendi sorrendben levezet-
ném a történetet,akkor mennyi esélyem lenne megnyerni?

ObudaFan # 2012.10.16. 20:36

Ez úgy van, hogy valamilyen okból nem foglalkoztál egy fizetési meghagyással. Ha egyszer kifizetted a tartozást, számomra rejtély, hogy miért nem éltél ellentmondással.

susa1 # 2012.10.16. 19:14

sziasztok!
szeretnék segítséget kérni egy előrehaladt parkolási ügyben.
2009.07.01-én kaptam egy büntetést 2009.07.07-én befizettem 4065 Ft-ot.2010.09.02-én kaptam egy fizetési meghagyást erre az ügyre 14600-Ft.Ezzel nem foglalkoztam
mert befizettem a büntetést.Az elmúlt hónapban ezzel a fizetési meghagyással kapcsolatban kaptam a mélyen tisztelt Dr NLA ugyvédi irodától egy 61800 Ft összegű minden alapot nélkülöző tartozásról szóló iratot,amiben megjegyzi,hogy ha egyben fizetem akkor csak 44000-Ft kell megfizetni mert akkor a végrehajtási költség nem kerül megfizetésre.Megpróbáltam elérni őket,de nem tudtam,ezért levélben kértem,hogy bizonyítsák be,hogy mire alapozzák a követelést.Postafordultával jött a válasz,fényképek stb,sőt az is,hogy én megfizettem a 4065Ft pótdíjat,de a 14600Ft nem.Próbáltam elérni őket nem sikerült.Egy hét eltelt,70 000Ft inkasszó.Nem hittem el,telefonok,beszéltem a végrehajtóval.Ennyi.
De,most jön a feketeleves.Ugyanazon a napon mindkét tulajdonomban lévő gépjárműre végrehajtást rendeltek el ebben az ügyben,ma kaptam a papírokat a végrehajtótól.Szóval egy cseppet ideges vagyok.
Kifizetem a büntetést,"de mégsem". Inkasszóba lenyelnek jóval több pénzt mint ami papírokon van és még az autóimat is el akarják venni meg ki akarják vonni a forgalomból,miközben levonták az állítólagos tartozásom. Hogy van ez? Ha valaki tud segíteni kérem segítsen!

kicsilotte # 2012.10.12. 18:44

Üdv Mindenkinek!

2012.09.06.-án jogosan megbüntettek. A csekket a 11. napon befizettük, igen ám, csak tévedésből 5000,- Ft-t, az 5800,- Ft helyett. Ma, 2012.10.12.-én kaptunk egy Fizetési felszólítást, hogy fizessünk be 14675,- Ft-t 8 napon belül. Ami tételesen így néz ki, 16400 (pótdíj: 15 napon túli)-5000(amit befizettünk)= 11.400+3000(post ktlsg.+ 275 KEKKH lekérdezési díj.) Összesen: 14.675,- Ft. Egyszerűen nem akarom elfogadni, hogy 800,- Ft-ból legyen 14.675 Ft. Hiszen a szándék megvolt bennünk, miért nem ezt nézik??? Eszükbe sem jut, hogy talán elnéztük? Kérem a segítségüket, hogy mit lehetne tenni ebben az esetben. Válaszaikat előre is köszönöm.

A parkolótársaság neve: ER-PARK Kft.

Üdv.: Adrienn

ObudaFan # 2012.10.11. 16:59

Valóban. Ez az 1988. évi I. tv. 15/C. § (2).

SzalaiP # 2012.10.11. 16:46

Most találtam a Magyar Közlönybe ami a parkolási társaság honlapján van.

(2) A pótdíj összege a pótdíj kiszabásának napját követõ 15 napon belüli befizetés esetén az adott napon belül
díjköteles idõszakra és további két órai várakozásra számított várakozási díj, 15 napon túli befizetés esetén az egy órai
várakozási díj negyvenszerese. E bekezdés alkalmazása során befizetésnek minõsül a fizetési mûvelet elindítása is.
A pótdíj kiszabásáról szóló értesítést a jármû szélvédõlapátján, vagy a jármûvön egyéb jól látható helyen kell
elhelyezni.

Van benne egy érdekes mondat!

Kőbeíró # 2012.10.04. 14:55

Érthető, hogy mit is ír a hogyishívják, de amennyiben szó szerint vesszük - márpedig miért ne vennénk, ha egyszer azt kaparták oda -, akkor Neked „15 napon belül” kell befizetned.

Nem az van odaírva naivan, hogy 15 napon belül érkezzen be a pénz a bírságot kiszabó számlájára...

Pláne, hogy a különböző pénzügyi tranzakciós csatornák adminisztratív rendje és teljesítési határideje között csak az ördög ismeri ki magát, azért Te nyilván nem is tudsz felelősséget vállalni, ha megzöldülsz, akkor sem.

gerbera317 # 2012.10.04. 10:07

akkor szerintem a 15. napon is befizethetem.

Nem "szerinted", hanem befizetheted, punktum. Itt a téma nem ez, hanem az, hogy a 15. napon indított átutalás esetén, ha így a jogosult a 16. vagy 17. napon jut a pénzéhez, megtartottnak tekintendő-e a teljesítési határidő. Én hajlok Obudafan véleményére, miszerint nem.

SzalaiP # 2012.10.03. 16:39

Köszönöm a válaszokat!
Bíróságig nem hinném hogy elmegyek, ha bukta akkor az még jobban növelné ezt az 1 órás parkolásomat!
De ha az van leírva hogy befizetési határidő 15 nap akkor szerintem a 15. napon is befizethetem. Igazából ez csak így nem egyértelmű, és ezért pluszba 36000ft-ot ....
Azért utánanézek még. Majd megírom mi lett a vége.

ObudaFan # 2012.10.03. 13:56

Ptk. 292. § (1) A pénztartozás teljesítésének helye - ha jogszabály kivételt nem tesz - a jogosult lakóhelye, illetőleg székhelye.

Ebből következik véleményem szerint, hogy a megérkezést kell figyelembe venni.

gerbera317 # 2012.10.03. 13:53

Örök vita, mit kell tekinteni a teljesítés napjának: a tranzakció indításának napját, vagy az utalás megérkezésének napját. Ha ellentmondasz, a bíróság fogja ezt megmondani, de utána írd meg ide is, hadd tanuljunk belőle! Egyébként pedig ki kell fizetni.

SzalaiP # 2012.10.03. 12:28

Igen valami hasonlót sejtek Én is, de akkor miért az van ráírva hogy befizetési határidő 15 nap.
Én befizettem a 15. napon.

ObudaFan # 2012.10.03. 12:22

A kezdőnap nem számít bele, de meg is kell, hogy érkezzen az összeg az én véleményem szerint.

SzalaiP # 2012.10.03. 11:27

Kedves Fórumozók!

2011.10.05.-én 18.58.12-kor kaptam egy parkolási bírságot.
15 napom van befizetni!
2011.10.20. napján az összeget (5600ft) elutaltam.
Most egy év múlva kaptam egy fizetési meghagyást hogy fizessek be még 10600ft pótdíjat, plusz egyéb költség 26000.- ft.
Hogyan számolódik a 15 nap? Már az adott nap jelen esetben 5.-e is beletartozik?
Azt az időpontot veszik figyelembe amikor a befizetés/átutalás megtörtént vagy amikor az összeg megérkezik hozzájuk?

ObudaFan # 2012.08.22. 11:42

Ha nem tudtál az alapeljárásról, akkor éppen elő tudsz terjeszteni ellentmondást, de ez hivatkozásnak kevés lesz, hogy nem te használtad az autót, ha tulajdonos, vagy üzemben tartó voltál. Ebben az esetben ha kifizeted ezt a tartozást, a használótól követelheted ennek a megtérítését.

alabama28 # 2012.08.21. 17:36

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem parkolási végrehajtással kapcsolatban! Pénteken kaptam egy levelet végrehajtásról. A parkolási szabálysértés 2010-ben történt. az autót, amelyre a büntetés érkezett nem én használom, volt élettársammal vettük közösen, ő kezesként (még jogosítványom sincs). Időközben a kapcsolatunk megszakadt. Kérdésem, hogy ebben az esetben tudok e kifogással élni (ugyanis 95 000 ft-ot követelnek rajtam). Ingó és ingatlan vagyonom nincs, az autó nem nálam van, ráadásul hiteles.

köszönöm a segítséget

tothvili # 2012.08.15. 21:02

Az Alkotmány, illetve az Alaptörvény vélelmezett sérelme elég ahhoz, hogy valaki a sajét ügyében az AB-hez forduljon.
Valóban egy fajta fellebbezési fórum, egyfajta utolsó esély, mint ahogyan Strassburg is az.
Pont ez a lényege.
Mi ezzel a bajod?

gerbera317 # 2012.08.15. 19:42

Totvili, a parkolási per az tyúkper. De nem ez volt a kérdésem lényege, hanem azon morfondíroztam, vajon miért tekintik egyesek az AB-t fellebbviteli fórumnak.

tothvili # 2012.08.15. 18:27

Csontikka:
Szerintem tedd fel minden olyan helyre, ahol szégyent hozhat rájuk. A kerület honlapjára csatolmányban is küldd el, hogy ne bőszítsék az állampolgárokat.
A nyilvánosság a legtöbb, amit tehetsz, talán elszégyellik magukat, ha viszont látják.
Valahol példát kellene mutassanak azok, akik afölött őrködnek, hogy minden állampolgár tartsa be a szabályokat.
Csak nekik nem kell betartani...
Ez nem vall jó pedagógiai érzékre, viszont a gyatra emberi minőséget kiválóan bemutatja.
Nem véletlenül nevezik ezeket - tisztelet a kivételnek - köztetűknek.