Meghatalmazás ingatlan eladás esetén


Dr.Attika # 2016.09.05. 07:11

Az ingatlanra vonatkozó adásvételi szerződéshez egyszerű írásbeli alakot követel meg a törvény, tehát a meghatalmazást nem kell közjegyzői okiratba foglalni. A meghatalmazott nyilván ügyvéd által ellenjegyzett szerződést fog aláírni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.05. 06:37

Hiába variálsz, attól még vissza lehet vonni. De ha aláírtad azt a nyomorult szerződést, akkor már mit vonna vissza?

csuli # 2016.09.05. 06:31

Az utolsó mondat így szólna:
Az ingatlan (ingatlanrészem) értékesítésének időpontja jelenleg nem ismert, ezért jelen meghatalmazásomat a végleges adásvételi szerződés megkötésén túl egészen a birtokba adásig fenntartom.

Kénytelen vagyok nagyon körültekintő lenni mert a "kedves testvérem" már többször kihasználta a jó indulatomat és ráfáztam. Ez az ingatlan értékesítés részemről az utolsó közös ügy!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.05. 05:53

De hát miért kell ehhez közjegyző ?
Mondjuk azért, mert a meghatalmazásnak ugyanazzal az alakisággal kell készülnie, mint amelyet a megkötendő szerződéstől megkövetel a törvény.

matthiasi # 2016.09.05. 04:10

csuli !

Főleg úgy hogy a tartalmi részéért nem felel.De hát miért kell ehhez közjegyző ?

Amúgy pont az egyik leglényegesebb pont nem szerepe itt a te tervezetedben. Méghozzá az, hogy akkor mennyit is gondol azért az ingatlanrészért ?

Más : ahogy látom a testvír, aki akadályoztatva van /messsze lakik/ és még meggondolhatja magát, nos az csak 1/6 tulajdoni hányaddal rendelkezik (ha igaz ez és nem elírás ). Tehát ha igaz akkor , hogy úgy mondjam nem meghatározó tulajdonos, sok beleszólása nincs az ügyletbe. Nyilván az 5/6 -osok, akik eleve intézik az ügyet azok döntenek. nem kell ezt túllihegni. Ha kaptok érte jó árat, miért ne adnátok el.
sőt el lehet adni a makacs társtulajdonos nélkül is. Nyilván szerényebb árért.
Az új tulaj lesz az 5/6-os a testvér meg marad továbbra is résztulajdonos, amivel mivel nincs birtokban sokat nem ér.
És egy másik/további más . Csak nem az én lakásomat viszitek a vásárra ? Nekem is a IX.ben van egy pont egy 53 nm-es kéglim. Az enyim jó helyen van és ráadásul jó lakás.
De nem eladó.

Dr.Attika # 2016.09.05. 02:55

A meghatalmazónak, vagyis a testvérnek keletkezik joga vagy kötelezettsége. Ebben az esetben neki kell visszafizetni a kétszeres foglalót. Nem kell ehhez semmilyen nyilatkozat. A közvetlen képviselet polgári jogi szabályaiból következik.

lajcsó # 2016.09.04. 19:56

A utolsó mondatot el kellene hagyni!
Így helyes: "helyettem és nevemben"!
Bele kellene azt is foglalni, hogy a meghatalmazott jogosult-e átvenni a vételárat!

csuli # 2016.09.04. 17:46

Kedves KBS!

Köszi a gyors választ.Valahogy én is úgy érzem,de akkor mi a megoldás?
Attól tartok, hogy kezemben a meghatalmazással átvessük a foglaló, a testvér gondol egyet, és azt mondja,mégsem járul hozzá az eladáshoz. Adhatjuk vissza a foglaló kétszeresét.
Írjunk egy kiegészítő megállapodást? Vagy adjon egy nyilatkozatot?

Mit lehet ilyen esetben tenni?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.04. 17:27

Szerintem a visszavonás lehetőségének a kizárása érvénytelen.

csuli # 2016.09.04. 16:40

Bocs a kérdőjelekért ezt elgépeltem!

csuli # 2016.09.04. 16:39

Tisztelt fórum? Tisztelt szakértők ?

Hárman vagyunk testvérek, szeretnénk az örökölt ingatlanunkat értékesíteni. A húgommal teljes egyetértésben vagyunk az eladást illetően. A harmadik testvér is beleegyezését adta, de ő 220 km-re lakik.
Sajnos nemcsak a távolság a probléma, A testvérünk meglehetősen hangulat ember, ezért nem akarjuk magunkat kitenni a szeszélyeinek, úgy döntöttünk jobb ha egy teljes körű meghatalmazást íratunk a részéről, amit közjegyző előtt írna alá.

Beszéltem is a lakóhelyén, egy közjegyzővel aki hitelesítené az aláírást, de a tartalomért természetesen nem felel.

Az alábbi meghatalmazást szerkesztettem, az lenne a kérésem hogy találtok e benne hibát, vagy ebben a formában megfelelő okirat lenne?

Meghatalmazás

Alulírott, xxx: születési idő:xxx
születési hely: xxx
anyja neve: xxx
adóazonosító jel : xxxx
Állandó lakcím:xxx
Tartózkodási hely és postai cím:
meghatalmazom testvéremet XY-t
születési idő: xxxx
születési hely: xxxx
anyja neve: xxx
adóazonosító jel: xxxxx
állandó lakcím: xxxxx
hogy képviseletemben a Budapest IX. kerületi xxxxxxx helyrajzi szám alatt felvett öröklakás, az xxxx út xxxxx.szám alatti megjelölésű 53 m2 területű ingatlannak, II/6 sorszám alatt felvett, a nevemen álló 1/6 rész illetékességű (örökség jogcímén szerzett) ingatlanrészem értékesítésében teljes körűen eljárjon, és helyettem aláírjon.
Jelen meghatalmazás érvényessége a végleges adásvételi szerződés megkötéséig tart, melynek pontos időpontja jelenleg nem ismert, ezért a meghatalmazásom vissza nem vonható.
Kelt: xxxx, 2016 Szeptember ….
…………………………………………………….
xxxx meghatalmazó