Kérdés: Közterület parkolás... kapcsolata.


the big cat # 2005.05.05. 11:48

ha közterület, de nem fizetős parkoló, akkro hívhatja nyugodtan a rendőröket meg aközterületfelügyelőt is, majd jól kiröhögik. Senkinek sincs bérelt heyle az utcán, csakazért mert ott lakik.

the big cat # 2005.05.05. 11:47

Akkor tisztázzuk a kérdéseket:

  1. A parkolóhely, amiről beszélünk közterület-e?
  2. A parkolóhely amiről beszélünk fizetős parkolóhely-e?
  3. A parkolóhelyen, amiről beszélünk a KRESZ szerint megengedett-e a parkolás?
Okosodo # 2005.05.05. 08:54

Kőkorszaki:

Sajnos nem tették azzá, egyszerüen a tömb ház elötti parkoló.

kőkorszaki # 2005.05.03. 14:31

Ha fizető parkolóvá tették a közterületet az parkol aki fizet. Te kérhetsz a helyzetedre való tekintettel ingyenes parkolási engedélyt
az önk.-tól. Egyébként Te is fizetsz. Ez nem rendőrségi ügy, csak akkor lesz az ha össze is verekedtek.
Javaslom olvasd a fórum autó-motor topikját.

Okosodo # 2005.05.03. 14:01

De hozzá' tartozik (ott lakik). Akkor elvileg ugymond az én szívem jogom hogy odaengedem vagy nem. Közölte velem hogy 30e bírság és 3 fekete pont ha kihívja a rendőröket.

the big cat # 2005.05.03. 13:49

Hát ugye más területén parkolni, az sohasem bűncselekmény önmagában. Közterületen meg akárki parkolhat, ha nem tartozik a lakótöbhöz, akkor még sem kérhet, hogy mennél el onnan.

Okosodo # 2005.05.03. 12:48

Az lenne a kérdésem, hogy van egy lakótömb annak ugye van egy parkolója ami közterületnek minősül mivel nincsen a lakók tulajdonában. Ha én oda beállok akkor elvégre nem hívhatja ki a rendőrséget hogy én bűncselekményt követtem el?

Mielőtt félre értenék!
(A házam elé tették le a parkoló órát és fel is festették mellettem van ez a lakótömb. És amikor egyszerűen a saját házam előtt nem tudok megállni kénytelen vagyok egy kis időre ott leparkolni ami úgyszintén közterület... Az én olvasatomban ő csak megkérhet hogy adjam át a helyem...)