ügyvédi sikerdíj


Aisaneila # 2024.04.30. 08:18

Köszönöm a választ! Nem vagyok jogban járatos, ezért próbálok itt is tájékozódni.

drbjozsef # 2024.04.27. 18:04

ha nincs más megoldás, ügyvéd kell és közös tulajdon megszüntetése
Kelleni nem kell. Ilyen per nem ügyvédköteles. Ajánlott, azt nem mondom, hogy nem, de nem "kell".

drbjozsef # 2024.04.27. 18:02

Egy ilyen pernél én nem is igen értem, hogy hogyan akarod értelmezni a sikerdíjat.
Nem hinném, hogy ilyen perre találnál ilyen ügyvédet. Ha az az ingatlan 40 milliárd forintot ér, és ott számít, hogy 100 vagy 500 milliót spórol neked, akkor esetleg.

Aisaneila # 2024.04.27. 15:57

Szomorú örökös - 2 évig nem volt hajlandó beleegyezni, azért írtam, most beleegyezett az eladásba. Ami jog szerint megilleti, azt kéri, az ő esetében 20 % De az egyik tulajdonos nem akar fizetni.. Mindenféle kamu tartozást próbál előadni, ki akarja erőszakolni magának azt, hogy ő sokkal többet kapjon. és ha nincs más megoldás, ügyvéd kell és közös tulajdon megszüntetése.. A haszonélvező fizeti a díjait a lakásnak és már az sok neki.. hogy húzza az időt..Mindenki el akarná adni, csak az egyik fél sok millióval többet óhajt elvenni.. Jogtalanul. direkt húzza az időt, hogy majd beleegyezik mindenki.. ezt csinálta már máskor is. Nem velünk.

Aisaneila # 2024.04.27. 15:46

gerbera317 Annyira nem fontos, csak kíváncsiságból érdeklődtem erről, milyen válaszokat kapok. Mi a tapasztalat.

Szomorú örökös # 2024.04.27. 05:53

Aisanella

A haszonélvező....beleegyezett az eladásba az aktuális piaci áron......A haszonélvezetet kéri a haszonélvező.. ami jog szerint megilleti.
A haszonélvezőnek nem kell beleegyeznie, az általában egyezség tárgya, hogy ő mennyiért hajlandó lemondani a haszonélvezetről. Nyilván van egy törvényesen járó összeg, de akár ingyen is vagy kevesebb pénzért is lemondhat róla.

gerbera317 # 2024.04.27. 05:15

Hmm. Miért fontos neked, hogy sikerdíjért dolgozzon?
Egyébként éppen javasolni akartam, hogy inkább jogvédett ember vigye az ügyedet.

Aisaneila # 2024.04.26. 15:30

Közös tulajdon megszüntetése.. lenne a per tárgya, ez kimaradt..

Aisaneila # 2024.04.26. 15:24

Kedves fórumozók!
Közös tulajdon megszüntetésére ajánljatok sikerdíjért dolgozó jó ügyvédet, ha tudtok. Két tulajdonos és egy haszonélvező van. A haszonélvező és az egyik tulajdonos beleegyezett az eladásba az aktuális piaci áron. Látszólag a másik tulajdonos is, de neki sokkal több jár kitalálta.. A haszonélvezetet kéri a haszonélvező.. ami jog szerint megilleti. Az egyik tulajdonos kitalálta neki sokkal több pénz jár, mert mindenki tartozik neki.. ezek hazugságok.. A haszonélvezetet nem adja oda, mert az is neki jár.. hiszen tartoznak neki.. sok millió forintot akar kicsikarni kisemmizni a többieket. Irreális pénzt szeretne a lakásért is, eladási árként... Fenyegeti az ingatlanközvetítőt, hogy az ő részét ne árulja.. azóta.. miközben pénzre van szüksége.. Még mindig tartozásai széljegyzetként rajta van, amit ugyan kifizetett, de ezt még nem szedette le.. Kifejezetten szélhámos, típus.. Szükségem lenne jó ügyvédre.. ha sikerdíjért dolgozik. Köszönöm, ha válaszoltok.

ius latratus # 2018.09.07. 14:21

Közös tulajdon megszüntetése. Rendkívül hosszú per, nem is túl bonyolult. A siker szinte (szinte?) garantált volt,
a kényszerű értékesítésből (legrosszabb esetben akár végrehajtási eljárásból) nekem járó összeg 30%-áért elvállalta egy kollégátok.

(közös értékesítés lett a vége, így még jobban járt ő is, én is)

Dr.Attika # 2018.09.07. 12:51

Sikerdíjat az ügyfelek nem is nagyon akarnak megfizetni. Mindig találnak valami kifogást. Emlékezzünk a Kúria által is közzétett jogesetre. Első fokon pernyertesség. A másodfokú ítéletet előtt nem sokkal az ügyfél felbontotta az ügyvédi megbízási szerződést. Az ügyvéd kolléga ennek ellenére pert indított a sikerdíj megfizetésre kötelezés ügyében. Kúria meg is ítélte, hogy az elsőfokon eljárt ügyvéd munkájának köszönhetően lett másodfokon is pernyertes ezért a megbízási szerződés megszüntetése ellenére is jár a sikerdíj. Az más kérdés, hogy ezt mennyire tudta behajtani a kolléga.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.07. 12:28

Erre értettem, hogy hozomra kártyázni. Pusztán becsületbeli adósság, ha nem fizet az adós önként, az állam nem segít.

ObudaFan # 2018.09.07. 12:18

A sikerdijjal a másik problema az, hogy az új szabály szerint bírósági úton nem hajtható be, így siker esetén is elérhet tőle az ügyvéd.

bogika777 # 2018.09.07. 10:23

:) köszönöm a hozzászólásokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.07. 10:03

valszeg az ügyvéd lát benne fantáziát
Van, aki a pókerben, sőt a huszonegyezésben is lát fantáziát. De hozomra ezeket is csak nagyon kevesen játsszák.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.07. 10:02

Az ügyvédek egy részének munkája pedig a semmitől többet ér.

:)

bogika777 # 2018.09.07. 09:43

valszeg az ügyvéd lát benne fantáziát ha a "csak" sikerdíjat kéri. ez nekem is jó jel. mélyen a KBS által írt % alatt.

Sherlock # 2018.09.07. 08:28

A csak sikerdíjnál az a probléma, hogy az ügyfél nem teszi bele a saját pénzét, csak az ügyvéd. Ha nem nyertes a per, akkor az ügyvéd munkája nem ér semmit. Az ügyvédek egy részének munkája pedig a semmitől többet ér.

drbjozsef # 2018.09.07. 04:55

A "lehet nem is megy perre" alatt KBS valszeg egy személyt értett, aki ha nem Te vagy, akkor nem Te vagy a felperes, de ezek szerint Te magát az ügyet értetted alatta.

Előkészítési szakaszban, bizonytalanra, kisebb az esély sikerdíjra. Talán nem mikroszkópikus, hogy egy klasszikust idézzek, de kb. :)

bogika777 # 2018.09.06. 20:19

Valamit biztos nem jól/félreérthetően fogalmaztam. Én vagyok a felperes.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.06. 20:08

?? Alperesként aztán végképp nem szokás sikerdíjas megbízást adni.

bogika777 # 2018.09.06. 19:34

Köszi. Még csak egyezkedési stádiumban van az ügy. Jobb lenne ebben a szakaszban még munkadíj? lehet nem is megy perre. bár tudnám.

drbjozsef # 2018.09.06. 19:07

Szerintem ez így nem igaz. Messze nem a pertárgy érték a döntő a százalék meghatározásánál : sokkal inkább a nyerés esélye, és a belefektetendő munka/idő aránya. Ami sima ügynek tűnik, az értéktől függetlenül olcsóbb, ami macerás, sok munkával jár, sok évig húzódhat, nem evidens a pernyertesség, ott megkérik az árát, érthetően szerintem.

bogika777 # 2018.09.06. 18:47

Köszi. Szóval minél nagyobb az összeg, annál nagyobb a %. Pont fordítva gondoltam. :( nem semmi. következő életemben ügyvéd leszek.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.06. 18:22

Mondanám, hogy 25-30%, de a legtöbben korábban se nagyon vállaltak sikerdíjas megbízást, az új törvény hatálya alatt pedig tisztán sikerdíjas szerződést szerintem senki nem köt.