enyhítések ???


Szivem # 2007.10.21. 18:49

EszterT!
Érdemes a hátuljára rá írni,hogy mire küldöd a pénzt mert ha azt írod rá,hogy telefonra azt mihelyt megkapják felteszik a kártyára de a kiétkeztetésit csak 10-e után.
Ha van még valami amiben segiteni tudok csak írj és válaszolok.

Szigeti.R # 2007.10.21. 18:58

Szivem!

Én is bekapcsolódom a témába.Igaz mi még nem járunk ott.Nem telefonkártyát kell venni?Én azt hittem.Őnekik van bent valamilyen kártyájuk amit töltenek?


béka

Szivem # 2007.10.22. 14:35

Szia Szigeti.R!
Igen van nekik egy fényképes kis kártya amire fel teszik a telefon pénzt + a kiétkeztetési pénzt és arrol tud telefonálni és a büfében vásárolni.A telefon kártyát csak az elözetesben lehet használni.Letöltendö helyen csak ezzel a kis kártyával lehet.

Szivem # 2007.10.23. 07:18

Szigeti.R !
Igen én már voltam látogatni ez volt a 3 alkalom.
Nálunk is a fiam nagyon apás igaz nagyon nehezen viseli ezt az egészet,de a gyerekeket is beszoktam vinni az igazság az,hogy gondolkodtam én is azon,hogy nem viszem be hozzá mert a látogatás végére belázasodi.Annyira meg viseli.Igen nagyon nehéz bent látni mivel nem mehetsz oda hozá nem őlelheted meg mert köztetek van egy asztal.Nekem most kezd igazán rossz lenni minnél töbször megyek.Az elsö alkalom nem volt olyan rosz mint most a 3-dik.Ezt nem lehet megszokni.Én most kezdtem el dolgozni 12 év után eddig a párom nem engedet de most sajnos valamiből meg kell élnünk és még neki is kell valamiből küldenem hiába dolgozik nem kap olyan sok pénzt,hogy mindenre elég legyen.Neked még nehezebb a helyzeted mint nekem mert nekem már nagyok a gyerekeim .Párodat nagyon meg fogja viselni ez az egész föleg ugy,hogy még elöted áll egy mütét és ez nem gyerek játék föleg a gerinc.

Szigeti.R # 2007.10.23. 09:28

Szia Szivem!

Nem lehet meg ölelni??Miért?Szegénykém biztos nagyon rossz lehet neki ha még be is lázasodik!Mennyi ideig tart a látogatás?És ha megjön a kapcsolattartó papír abban már benne lessz a címe is és egyből írhatok csomagot küldhetek?Hány hét után mehettél látogatni?Képzeld a kisfiam ma átölelt és azt mondta :anyuci ne sírj meglátod reggelre itt lesz apa, addig itt vagyok én neked!Komolyan azt hittem a szívem megszakad!!Nagyon félek a karácsonytól is.És hány levelet tud írni egy héten?Hát igen gondolom idegeskedik miattam mert szerintem nemsokára meg fognak műteni, mert már előrehaladott a sérvem és ő végignézte másfél éve a szenvedésem.Mennyi idő után kezdett bent dolgozni?Hát nem lessz könnyű neked se ez az idő.


béka

Szivem # 2007.10.23. 10:40

Szia Szigeti.R !
Nem tiltják,hogy meg öleld csak 1 hosszú asztal mellet van a beszélő és igy nem férsz oda .Mert meg van ahova neked kell ülni és ahova ők ülhetnek egyik sem mehet átt a másik felére kivéve a gyerekeket.Havonta 1.30 a beszélő.Nálunk ez ugy volt,hogy küldött egy papirt amit ki kellet töltenem és vissza küldeni ahogy vissza küldtem attol fogva írhatam neki,csomagot csak akkor lehet küldeni amikor ő kap rá engedéjt mert arra neki kell külön engedéjt kérni a nevelőtől minden hónapban.Én a 2 héten mivel itt volt Pécsen és itt 2 hetente van beszélő.De amikor el szállitoták akkor a 4 héten azota is minden 4 héten van beszélő.Akár minden nap is írhat azt nem tudom te mikkor kapod meg az mindoig attol függ,hogy mien messze vagy tőle,de a legegyszerübb ha elsőbbségivel adja fel mert akkor másnap meg kapd és ez ugyan ugy forditva.Ez mindig változó mivel az én párom cukros igy ő csak 2 hónap után kezdet.De vannak olyanok akik a 2 héten kezdenek.

Szivem # 2007.10.23. 10:56

Szigeti.R!
Elhiszem,hogy a gyerekeknek negyon rossz de neked nagyon erősnek kell látszanod előttük,hogy ne viselje meg a gyerekeket még jobban.Tudom ezt magamrol attol függatlenül,hogy nálam nagyok a gyereket, eleinte jobban meg viselte amikkor látta rajtam,hogy nagyon oda vagyok és sirtam.Most meg probálok nem elötte sirni meg szomorkodni igy kicsit nyugodtabb.Igen ezt az érzést én is ismerem .Még a párodnak is könnyebb lesz ezt az egészet elviselni ha látja rajtad,hogy erössebb vagy mint ő.Én az első beszélőt nyugtatóval csináltam végig nehogy elbögjem magam elég ha ő bög mert igy könnyebben meg nyugszik és tudja,hogy nem lesz veletek semmi gond hiszen erös vagy.
Nekem azt mondta a párom,hogy én sokkal erösebb vagyok mint ő pedig nem.Én már nem is gondolok az ünnepekre mert akkor be dilizek.Nem tudom mi lesz nélküle hát az lesz igazán nehéz az egészben.

Szivem # 2007.10.23. 11:03

Szigeti.R!
Párodnak valami betegsége van?vagy az a legközelebbi börtön hozzátok?

Szigeti.R # 2007.10.23. 11:39

Szivem!

Van neki egy hasfalsérve meg az állandó lakcíme Taksony és Tököl kb 10 km.Nemtudom hogy van -e öszefüggés közötte.Amúgy mi Pesten lakunk és ti?Megpróbálok erős lenni de nem mindig sikerül.


béka

Szivem # 2007.10.23. 12:24

Szigeti.R!
Akkor azért van tökölön:mert a lakcimhez legközelebbi helyre viszik.Mi Pécsiek vagyunk és azokat általában Sándorházára viszik nem mondo,hogy nagyon közel van.

Szigeti.R # 2007.10.23. 13:49

Szivem!

És mit lehet küldeni a csomagban?Hány kiló lehet?Neked dohányzik a párod? Nekem igen és amikor elment 2 doboz cigi volt nálla 3 hete, biztos ki van idegileg.


béka

Szivem # 2007.10.23. 15:41

Szigeti.R!
A párom nem dohányzik.
Élelmiszer csomag 5kg-ig:cigi,kávé,tea,cukor,stb élelmiszer:csak füstölt áru és konzerv.
Tisztasági csomag 10kg-ig:zokni,alsógatya,wc papir,stb.Arra vigyázni kell,hogy a tisztasági csomagba ne tegyél semmi olyat ami élelmiszer mert akkor azt vissza küldik.Tehetsz neki be kisrádiot olyat ami el fér a zsebébe+fülhalgatott+elem.
Írószer csomag 5kg-ig:ujság,irószer,stb.Én ugyszoktam,hogy a tisztaságihoz teszem az íroszert.Nagy boritékban külhetsz ujságot,én abba szoktam neki tenni bolerot az ujság mellé.Én dohányzom eltudom képzelni mien rosz lehet neki cigi nélkül föleg ha ideges valaki.
A legegyszerübb ha felhivod a Tököli börtönt és ott meg kérdezed mi van vele.A páromat allig szállitották el innen én már hivtam is a BV-t meg kérdeztem,hogy írhatok-e levelet meg mégis ő náluk,hogy megy az egész kapcsolat tartás.1 hét mulva már kaptam is a kapcsolat tartoi papirt.

Szivem # 2007.10.23. 16:05

Szigeti.R!
Tököli börtön tel száma:06-24/489-700 ezt felhivod és elmondod mit szeretnél tudni.Neked kell most még a párod érdekeit is szemelőtt tartanod.Én nagyon sokat telefonáltam a párom miatt már olyan szinten voltam,hogy meg ismerték a hangomat és nagyon rondán beszéltek velem,mire azt mondtam nekem nem muszély ezt a hangot eltürni és a parancsnokhoz fogok fordulni. Azota igaz nem kellet telefonálnom mert semmi gond nem volt.De csináltak olyat,hogy küldtem pénzt telefonra és nem akarták fel tenni neki,meg nem kaptam meg a levelét ezek miatt sokat teloztam de most semmi gondom nincs vele.Tudom ha hétfön adom fel a pénzt akkor pénteken a számláján kell lenni de rajta is van.Ezzel nem csinálok semmi rosszat a páromnak mert nem a nevelőt piszkálom ezekkel a dolgokkal.De ugylátszik itt ez a modi.Ezt csak azért írtam le mert a te párod sem volt még bent igy nincs tapasztalatod,hogy hogy mennek bent a dolgok.Én is most szerzek tapasztalatokat az egészböl.

Szigeti.R # 2007.10.23. 17:36

Szivem!

Most hány csomagot lehet küldeni?Egy élelmiszer egy tisztasági és egy írószeres?Nagyon szépen köszönöm a telefonszámot!Most már 3. hete semmi kapcsolattartó hát azért tele a hócipőm!!!Köszi hogy így segítesz mert tapasztalatlan vagyok még.És ha felhívom őket adnak felvilágosítást rólla?Szerinted novemberben már mehetek látogatóba?Mert már jövőhéten lessz 1 hónapja hogy bennt van.Neked kb mikor várható hogy kijön?Szerinted jó magaviselettel előbb kiengedik?


béka

Szivem # 2007.10.23. 18:12

Szigeti.R!
1 hónapban 3-at,de csak azt amire kér engedéjt.
Nekem is ez az első csak van egy ismerősőm aki mondta,hogy probáljam meg igy.Amire kiváncsi vagy elmondják ha ők nem tudnak valamiben segiteni akkor kérd,hogy adják meg a nevelő tel számát vagy kapcsoljanak oda és ő segiteni fog amiben tud.22 hónap van még hátra neki és 4 hónapja van bent.A jó magaviselet sokat számit föleg abban,hogy meg kapja a kedvezményt.Az a baj,hogy minden adható csak nem jár,nekem azt mondták,hogy joban kell lenni a nevelővel mert annak a véleménye sokat számit.De lehetséges,hogy jó magaviselettel előbb ki engedik.De ne éld magad bele nehogy csalodás érjen.Mert az külön villág ami bent van.

Szivem # 2007.10.23. 18:18

Szigeti.R
Azt nem tudom,hogy nevemberben mehetsz-e beszélőre de ha sikerül mindent elintézned telon akkor biztos.

Szigeti.R # 2007.10.23. 18:52

Szivem!

Holnap reggel el kezdek telefonálni.Nekem 3 év letöltendőt kapott ahogy számoltam az 27 hónap ugye?Abból lassan 1 hónap le telik.Neked mennyit kapott?Neharagudj hogy megkérdezem csak így tud az ember egy kicsit okosabb lenni ebben a rossz helyzetben.Neki még nem mondtak semmit hogy mikor engedik ki ,mire lehet számítani a családjának?Ez a sok tudatlanság ebben a helyzetben borzasztó nem?


béka

EszterT # 2007.10.23. 21:20

Szigeti.R!
Az ügyvédekről én is tudnék mesélni. Sokan csak a pénzt húzzák le a semmiért. Akkor miért nem mondtátok neki, hogy fellebbezzen?
Már kijött neki a papír, hogy be kell mennie, de nem akart, hátha kihúz X évet, amíg elévül és addig nem találják meg?Mikor kellett volna bemennie?Az én párom szept. 10-e óta van bent. Ő sem ment be, mikor kellett volna és olyan hajtóvadászatot indítottak ellene…
1 év 4 hónapja van, kedvezményekkel 10 hónap.
Az első pár héten volt nagyon rossz, míg nem tudtam vele beszélni, meg amíg nem fogadtunk ügyvédet. De van egy új ügye, és ha belegondolok, hogy ha arra kap letöltendőt, akkor nem fog kedvezményt kapni, meg még ugye amit arra kap, akkor meg akarok halni. Bele sem merek gondolni. Ez a börtön az egyik legrosszabb dolog a világon. Mi először azt hittük, 4 hónapot kell leülnie. Tök rosszul voltam tőle. Aztán mikor bekerült, kiderült, hogy az anyjánál maradt a másik papír, amin az 1 évet írták. Hú, ez volt a hideg zuhany. Pár héttel később tudtam meg ezeket a kedvezményeket, akkor tök megörültem, végre nem hosszabbodik, hanem rövidül. Szóval mindig ez a mihez képest volt…
Tökölről írnék pár dolgot, ha gondolod, de nem akarok a fórumba.
Igazad van, hogy nem viszed a gyerekeket látogatóra, tapasztalatból tudom, 1000-szer rosszabb, ha látja a szülőt és utána megint nem. Így idővel enyhülni fog az apjuk iránti hiányuk, a találkozás viszont mindig felszakítaná a sebeket. Szerintem jobb, ha megtudják (ha kicsit később is), hogy mikor fog hazajönni, mert nagyon rossz, mikor minden nap várja az ember. Első pár nap én mindig vártam, mikor jön, mert beetettek, hogy csak tárgyalásra viszik be.
Bármennyi levelet írhat.

EszterT # 2007.10.23. 22:26

Szigeti.R!
Minden börtönben más: Tökölön 5kg tisztasági +kaja és 7 kg tisztasági. Sokmindent lehet küldeni, meg még többmindent nem. Szerintem úgyis megírja, de a nevelőjét is megkérdezheted. Én is felhívtam a börtönt –ahogy Szivem is javasolja. Amúgy telefonon több dolgot kérdeztem már több helyen, sokminden attól függ, hogy megmondják-e, hogy épp kivel beszélsz, mennyire rendes, aki a telefon másik végén van. De a csomagokról, levélről megmondanak mindent.
Az én párom is dohányzik és minden nélkül ment be szept. 10-én. Én azóta egyedül pénzt tudtam neki küldeni, ami szerintem most fog megérkezni hozzá. Durva. 6 hét alatt. Csomagot még mindig nem tudok. És telefonálni sem tudott 6 hete. Mindazok után, hogy mielőtt bement Pesten a IX. kerületbe, megkérdezte telefonon, hogy vigyen-e magával valamit és azt mondták neki, hogy nem kell. Mert ugye csak kihallgatás lesz.
Havi 2 csomagot lehet küldeni.
Jó magaviselettel nagy az esély, hogy megadják a kedvezményt.
Én felhívtam a börtönt és nagy nehezen kicsikartam a feltételes időpontot, aztán felhívta az ügyvéd, neki 2 másik időpontot mondtak, aztán később próbáltam megkérdezni, hogy akkor most melyik is, de nem mondtak semmit, merthogy sérti a párom személyiségi jogait.

EszterT # 2007.10.24. 00:02

Szivem!
Nagyon köszönöm a válaszokat!
Telefonra bármennyi pénzt lehet küldeni? Hétvégén is lehet telefonálni?
A kiétkeztetési csekk hátuljára azt írjam, hogy kiétkeztetésre? Küldtem 2 csekket, de nem írtam rájuk semmit. Ilyenkor mi van?
Én úgy tudom, hogy fellebbezés után nem kaphat rosszabb ítéletet, mint előtte.
Mennyi fizetést kapnak kb. a börtönben? Börtönön belül dolgoznak, ugye?
Hú. Én is azt gondoltam, hogy látogatás után talán még rosszabb. Ezért tanácsoltam Szigeti.R-nek, hogy ne vigye be a gyerekeket.
Egyszerre van az egész emeletnek beszélője egy teremben?
Csomagot honnan tudod, mikor küldhetsz?
Pont minden 4. héten van a beszélő?
Mi nem kapjuk meg a levelet másnap, hiába elsőbbségivel adjuk föl, én úgy tudom, egy csomót időzik a levél a nevelőnél. Ti tényleg megkapjátok?
Tényleg így van, hogy a lakhelyhez legközelebbi börtönbe viszik? De hát Sándorháza messze van Pécstől. Az én párom lakcíme meg balatoni. Akkor ez hogy van?

EszterT # 2007.10.24. 00:23

Szivem!
Nekem Sándorházán azt mondták, az élelmiszer csomagba lehet tisztasági dolgokat is rakni, a tisztasági csomag korlátlan súlyú lehet, és írószer csomagot nem is említettek.
És discmant vagy walkmant is lehet küldeni? Hozzá CD-t, kazettát?
Írószert lehet a tisztaságiba? Újságot a csomagba tettél vagy borítékban simán, mint a levelet?
Én is rengeteget telefonálgattam több minden miatt. Velem azt sem közölték hivatalosan, hogy hol van, úgy tudtam meg mindig, hogy össze-vissza telefonáltam és ha egy normálisabb ember vette fel, akkor megmondták.
Tökölről 2 hete hozták el, azóta nem küldték utána a telefonpénzét. Szerinted mennyi idő kell, míg elküldik? Többször próbáltam Tökölt felhívni, de napokig nem vették fel a telefont.
Én múlt szombaton küldtem neki telefonra pénzt és nem volt pénteken a szálmáján, mert felhívott volna. Szerinted mikor várhatom? Mivel most ünnep volt, akkor holnap? A hétvége nem számít a pénzküldésbe, ugye?
Kikkel beszéltél, nem valami szociális valakikkel? A nevelőjével is lehet? Sándorházán még nem próbáltam.

Szigeti.R # 2007.10.24. 06:19

EszterT!

Meg volt beszélve az ügyvéddel hogy fellebbez de nem tette meg amiről mi nem tudtunk, vártuk a második tárgyyalást és már csak egy behívó jött 2002 nov 21.ére szólt.Én már terhes voltam a kicsivel és megpróbáltuk a lehetetlent /bujkálást/.Igen mi is az elévülésben bíztunk.Jó lenne ha írnál az email címem:szigeti.reni@freemail.hu nagyon várom mert nem tudok rólla semmit .Neked is rendőrök vitték el?Nagyon remélem hogy megkapja a kedvezményt ,mondjuk ő nem egy olyan fajta akivel nem lehet bíni.Biztos dolgozni fog akármit mert ő nem bírta soha a tétlenkedést.Meg hát szerintem az ő fejében is az van hogy minnél előbb legyen vége ennek a rémálomnak és a gyerekeivel lehessen meg velem.Csak az a baj hohgy amit elkövetett azért felfüggesztett börtönbüntetést kellet volna kapnia főlleg büntetlen előélete volt.


béka

Szivem # 2007.10.24. 14:37

Szigeti.R!
Az én párom 3 év 4 hónapot kapot abbol 10 hónap a kedvezmény,előre láthatóan 2009.09.05 napján szabadul legalábbis azt mondták neki.Igen nagyon rossz a tudatlanság.Sikerült telefonálnod? meg tudtál valamit a párodrol?

Szivem # 2007.10.24. 15:20

EszterT!
Igen telre akár mennyi pénzt küldhetsz,és hétvégén is lehet telefonálni.Igen a csekk háturjára írd rá,hogy mire szánod mert ha telefonra küldöd akkorazt hamarabb meg kapja de a kiétkeztetésit azt csak minden hónap 15-én rakják fel.Nem baj ha nem írtál rá semmit a csekk hátuljára igy a párodnak kell szolnia,hogy mire mennyit tegyenek fel.A fizetés mindig változó attol függ mit csinál bent kb:15000-20000.-.igen a börtönön bellül dolgoznak.Igen az ebédlöben van a beszélő azt nem tudom pontosan,hogy az egész emeletnek vagy csak pár zárkának van .4-5 héten van a beszélő .Párom mindig meg kapja másnap a levelet meg én is.

Szivem # 2007.10.24. 15:38

EszterT!
Az igaz,hogy egy csomagba is be küldhetsz mindent csak nem lehet 5 kg-nál nehezebb a tisztasági pedig tényleg korlátlan,de van iroszer csomag is csak azt nem szokták kérni mivel a tisztaságihoz az is be fér.Nem lehet ilyeneket küldeni csak zsebrádiot+fülhalgatóval.Van amikor csomagba küldök neki ujságot de ha elfelejtem akkor nagy boritékba értéklevélként.Nem akarlak elkeseriteni de nekünk is kellet 6 hét meddigre meg kapta a pénzt.A hét vége nem azt ugyis csak hétfön küldték tovább.Szerintem meg kellet volna már kapnia de hivd fel a Sándorházai BV-tés beszélj a pénzüggyel én is azokat zaklattam + persze a parancsnokot hivtam,de kérheted a nevelőjét is és érdeklödhetsz iránta.Én végig zongoráztam mindegyiket.