halőri jelentés


denever # 2019.07.04. 16:59

Kedves Edömér! Ez ám az igazi okfejtés!!
A bünti, ide ment:
Tisztelt Ügyfeleink!

A Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Járási Hivatalainak Földhivatali Osztályai (Kecskeméten a Földmérési és Földügyi Osztály) által elrendelt földvédelmi járulék és kiszabott bírság befizetési kötelezettségeket 2017. január 01-től a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal „Központi költségvetést megillető bírságok és egyéb központosított bevételek” nevű és xxxxxxxx-xxxxxxxx-00000000 számú központosított beszedési számlára kérjük teljesíteni. A számot nem írtam be,amit 2019.05 06 11:08 kor fizettem be. Hogy-hogy,nem sok köze van a halvédelmi bírsághoz? Meg az illetékességi vízterülethez?
Akkor? Hogy is vanez?? Ma meg 2019 július 04 van. És a kártya mellett " a büntetés nincs befizetve)

denever # 2019.06.28. 18:24

Kedves Edömér, köszönöm a választ! Július 3. után eldől talán.Az egyesületnél váltott állami horgász jegy + fogási napló mellett a területi jegyem más víz területre szól ( más megye) így arról a kibocsájtó rendelkezhet.Éppen az a baj,hogy a területi mellé adott fogási naplót vezettem és pont az ő halőre vette el az okmányokat. A benne szereplő egyetlen egy halat nem loptam el! Ezen a vízen kb: 5-6 éve nem ellenőrizte senki.Mellette év végén a két naplót kontrolláltam és úgy adtam le.Legyen igazad Edömér!

Edömér # 2019.06.28. 10:25

denever,
"Talán az állami horgász jegy+ fogási napló a tiltás lejáró napjával+ bírság befizetésével újra váltható,ha az egyesület nem büntet tovább" - az egyesület ezeket nem vonhatja el tőled. Ezek állami kiadású dokumentumok, egy civil szervezet nem vonhatja be (a halőr elveheti a helyszínen, de a tényleges bevonásról állami szerv dönt).
"A területi jegy egy évben, egy adható.Akkor napijegy miért nem váltható,ha váltok új állami jegyet" - az, hogy egy évben egy területi váltható, arra vonatkozik, hogy ha valaki pl megfogta a területin engedélyezett éves halmennyiséget, akkor nem kaphat már másikat. Ha elveszti, megsemmisül stb. az más kérdés, abban az esetben természetesen pótolható. Az egyesület lehet, hogy bevonhatja a területi engedélyt (ebben nem vagyok biztos), de ahhoz fegyelmi döntés kell. Adminisztratív ok miatt (értsd: az, hogy az állami engedélyhez nem írtál adatokat, miközben a területibe pont igen) nem hiszem, hogy bevonnák, nem nagyon van törvényes alapja.

denever # 2019.06.27. 15:27

Üdv: Edömér! Hogy a "szőrszál hasogatást" eszközlő halőrök tevékenységét folytatva (tisztelet a kivétel) mert az biztosan van,minden jogosítványom elveszni látszik! Talán az állami horgász jegy+ fogási napló a tiltás lejáró napjával+ bírság befizetésével újra váltható,ha az egyesület nem büntet tovább! A területi jegy egy évben, egy adható.Akkor napijegy miért nem váltható,ha váltok új állami jegyet. Ez már bürokrácia? Kizsákmányolás! Az lenne a jó,ha leteszem a területi jegyért az ötven "rugót" a stégemre és -nem horgászok- nézem a vizet!!Mindenben bele lehet kötni......

denever # 2019.05.14. 17:18

Edőmér. Lehet hogy nem jó a kifejezés.Én csak arra utalnék.hogy mivel két helyen "összesítik" és nem név szerinti,az éves kimutatásban a (2 kg hal helyett már a valótlan, 4 kg szerepel). Ha már akárhová is egyszer be van írva, minimum figyelmeztetés,hogy az államiban is be kell írni. Visszamenőlegesen büntetni (hogy valamikor rossz helyre írtad) szerintem nem lehetne.Mert ellenőrzéskor hal nem volt nálam nem kellett mit beírni,a nap meg X volt jelölve.Csalás vonatkozásában úgy a vagyon szerzés mint a vagyon vesztés is beletartozik.De lehet máshogy is nevezni.

Edömér # 2019.05.14. 12:56

denever,
önmagában az nem "csalás", ha ugyanazon információt két helyre írsz be. Nézz utána a csalás fogalmának.

denever # 2019.05.14. 12:06

Edömér.
Újabb hozzászólás! "A jogszabályi kötelezettség okán, a darabszám korlátozással védett ("nemes halak", ponty, harcsa, csuka stb.) halakat a kifogás (megtartás) után, még a horgászat folytatása előtt, az időpont megjelölésével a fogási naplóba be kell jegyezni. Aki ezt nem teszi meg, azt a hatóság halvédelmi bírság megfizetésére kötelezi. A területi jegyhez adott táblázat vezetését a helyi horgászrend írja elő és ezt is vezetni kell. Most már ennek elmulasztása is bírsággal jár. Nem elegendő csak az egyiket, vagy a másikat vezetni. A két napló összevetése alapján került megállapításra, hogy a fogási naplót korábban nem vezette." Halászati Felügyelőségtől!!
Jó kis törvény: Tehát, kétszer kell beírni a kifogott halat ugyan azon vízkóddal, ugyan azon napon! Majd a két fogási napló összevetése alapján állapítják meg az évi kifogott halak mennyiségét. Hát ez csalás.... Vagy valamely fél nem tesz eleget nyilvántartási kötelezettségének a fogási naplókat "eldobja"! Horgászokat meg lehet büntetni!

denever # 2019.05.03. 15:49

Köszönöm a felvilágosítást! Azt írja,hogy 3 hónapig nem lehet újra váltani az államit,természetesen a bírságot be kell fizetni.Sem a kártyáról sem a területiről nem írtak semmit,vagyis egy 2013 as cikkből olvastam,hogy a területi visszakerül a víz kezelőjéhez és dönt hogy vissza adja-e?
Azt is olvastam,hogy államit csak egyszer adhatnak 1 évben,de ha elvész újat kell váltani.Na ezeket már nem tudom!

Edömér # 2019.05.03. 11:36

denever,
1., valószínűleg tényleg ez volt a gond, konkrétan saját magad ellen gyártottál bizonyítékot. Jelzem, ha nem ismered el, hogy a területihez kapott fogásiba tényleg te írtad be a halat, sokra nem mentek volna (az szerintem nem hivatalos okirat), de ebben nem vagyok biztos.
2., ki adja vissza? Fogalmam sincs. Az enyémet még nem vették el sosem. Logika szerint attól kell visszakapnod, aki elvette/bevonta. Fizikailag is bevonták, vagy csak érvénytelenítették három hónapra? Tekintettel arra, hogy elvileg most már le kell csekkolni a kártyát vagy a regisztrációs kódot (aki még nem kapta meg a kártyát), lehet h fizikailag nem is vonják be,m de horgászni nem tudsz vele.

denever # 2019.05.02. 14:26

Kedves Edömér..Megjött a bünti! 10 rugó + 3 hónap eltiltás. Indoklás. "feljelentés szerint XY ekkor,és itt halgazdálkodási területen érvényes állami horgászjegy,fogási napló és területi engedély birtokában horgászott.Horgászat során nem vezette az állami horgászjegyhez tartozó fogási naplóját csak a területi engedélyhez kötött fogási naplóját"
Erről beszéltem! A horgászaton nem fogtam és nem találtak halat,a napló dátuma jelölve volt (X),nem kellet így halat beírni. A baj az volt sz.tem, hogy egy hónappal előtti fogás volt rossz helyre beírva. (nem az államiba) Minimum bünti, nem fellebbezek! Csak honnan kapom vissza a jegyeket 3 hónap után,vagy visszakapom-e?

Edömér # 2019.04.24. 17:07

Denever, ne haragudj, de egyáltalán nem értem, mit vársz itt bárkitől is. Nem vagyok jogász, viszont horgászegyesületi vezető igen, ebben a témában (csak ebben) ismerem a szabályokat. Milyen magán jellegű okirat? Mi van kifüggesztve? A fogási naplót évtizedek óta vezetni kell. Csak most el is kezdték komolyan venni. Nem vezetted, elkaptak, megbüntettek. Ennyi, tanulni kell belőle. Három hónappal megúsztad.

denever # 2019.04.24. 07:34

Köszönöm a jogi állást! Az említett törvény ,éppen arra utal ,hogy amely horgász az ország "bármely "horgász vízén" horgászik, köteles az állami f.naplóban vízkód szerint az elvinni való halat azonnal beírni! Nem kell hozzá semmiféle magán jellegű okirat?.Vagy, ki van függesztve? Ha miden hol lenne külön-külön napló akkor mi lenne? Majd stégen, csónakban,esőben jegyzetelgetnénk, mert a törvény....! Örüljünk annak,hogy egyáltalán már beírják, nem beszélve a becslésről ( 23 cm kárász,35 cm ponty súly 0,5 kg 4 kg 10 kg
minden helyen más. Az állami, egységes de ide írjam,ugye...
mégis jobb a helyi. No de, majd jön az online jegyvásárlás ami mindent megold!!

Edömér # 2019.04.23. 17:36

denever, én ezt egyre kevésbé értem. A halőrnek semmit nem kell kiturkálnia. Az államit azért kell vezetned, mert a Halászati tv. szerint kötelező, a területi mellé adottat meg azért, mert ez a helyi szabály. Nem hiszem, hogy annyira bonyolult lenne mindkettőt vezetni.

denever # 2019.04.23. 17:23

Edömér. Értem én,de csak két helyre van beírva minden ugyan azon halam!Az igaz lehet, hogy csak az államiba írok,a hal őr meg turkálja ki,mivel csak azon a vízkódon horgászom évek óta,máshol nem.Ja,magán víz...úgyis eldobja és nem öszesíti az általam vezetett fogásokat! De az ikszelés az megy ám....

Edömér # 2019.04.23. 15:15

Ezt annyira nem értem. Az Állami Horgászjegy egyben fogási napló is, a fogott és megtartott(!) halat abba kell vezetni. Lehet, hogy a helyi területibe is írni kell, de az más kérdés. Sőt, az Államiba minden horgászati napot jegyezni kell, a víztérkódot is fel kell tüntetni a fogott halak mellé stb. Olyat nem lehet, hogy írom valahova, majd egyszercsak átvezetem az Államiba. Ez nem kettős könyvelés, az más fogalom... :) Az Állami nem vezetése automatikusan büntetést von maga után, a 3 hónap eltiltás reális. VAnnak szabályok, be kell tartani őket.

denever # 2019.04.23. 14:53

Elnézést az elírásért. "akkor éppen nem is fogtam halat"

denever # 2019.04.23. 14:49

Én 30 éve horgászok egy magánvízen(telkem is van a vízbe érő) másik megyébe.Sehol máshol nem horgászom. Az új szigorítások miatt elvették az állami jegyet.területit!
A víz területi mellé csatoltak egy fogási naplót éveken keresztül ide vezettem a fogásokat,év végén az államiba is átvezetem vízkód szerint és összesítéssel adom le két helyre.A törvény nem tér ki a kettős könyvelésre, mégis ezért büntetnek? Halat nem lopom!!! az illetékes megyei felügyelet.tovább küldte a jelentést a mások megyébe,szankciót nem alkalmazott,pedig ott történt a bejelentés. Persze a vezetett naplót a hal őrök "elfelejtették" elküldeni. Azzal a cím szóval,hogy nem írom be a halakat (akkor éppen nne horgásszunk em is fogtam) és nincs átvezetve az állami jegyre. Most minimum bünti 10 rugó + 3 hónap tiltás. 50 rugó területi.2500 állami ugrott erre az évre. 60 hektár víz,nagy a szigorítás.telepítés évi 50 - 60 mázsa ha annyi? Sokan elpártultak Üdülősők nem tehetjük!! Nagy pénz kell, csak ne horgásszunk!!