Idézés gyanusítottként


Krisztina # 2021.11.27. 15:27

Csak idézve vagyok gyanúsítottként. Fent ugye az ügyiratszám. Semmi hogy miért stb. Soha még gyorshajtásom sem volt. Mindig betartom a törvényeket. Hát persze hogy izgulok. Ma szombat. Kedden màr megtudom. Köszönöm szépen a hozzászólásokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.11.27. 14:55

Doktor... Be... Akkor szabálysértés aligha lehet.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.11.27. 14:54

A gyanúsítást nem közlik az idézésben. Majd személyesen. Ha nem tudsz róla, hogy bűncselekményt követtél volna el, akkor nagyon ne izgulj. Az ilyesmit észre szokta venni az ember.
(Bár, például a közlekedési bűncselekmények is bűncselekmények, a cserbenhagyást elég könnyű összehozni észrevétlenül is. Vagy beszóltál valakinek a Facebookon, ami ugyan magánvádas, de az elkövető felderítését a rendőrség végzi.)

drbjozsef # 2021.11.27. 12:57

Krisztina,

Az idézett szakasz kifejezetten az idézésről szól, nincs köze magához az ügyhöz.
Semmi más hivatkozás nincs abban a levélben?
2012. évi C. törvény vagy 2012. évi II. törvény ?
(büntető tv., szabálysértési tv.)
Kifejezetten gyanúsítottként idéz?

Ha elmész, megtudod...

Krisztina # 2021.11.27. 10:59

Kaptam ma levelet hogy gyanúsítottként jelenjek meg x.y.-kor a rendőrségen. 2017. évi XC. törvény Be. 112.paragrafus (1),(2). bekezdése alapján. Soha nem tettem törvénybe ütközőt,elképzelésem sincs mi ez. Viszont rosszul vagyok az idegtől. Mi lehet ez. ? Köszönöm

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2020.07.31. 11:40

Tisztelt H.Annamaria,

Vannak praktikák arra, hogy legalábbis az kiderüljön, hogy milyen bűncselekmény miatt van folyamatban eljárás Önnel szemben, de a gyanúsítás pontos szövegét, valamint annak alapjául szolgáló bizonyítékokat nem ismerheti meg addig, amíg nem közli a nyomozó hatóság a gyanúsítást Önnel. A kihallgatást követően van lehetőség arra, hogy megismerje az iratokat.

Rabosításra pedig minden esetben sor kerül, ha valakit gyanúsítottként hallgatnak ki.

https://lorik.hu/…oeljarasban/

mrkorrekt # 2020.07.24. 20:45

A gyanúsítást követően általában sor kerül a rabosításra. A rabosítás menetéről, arról hogy kit rabosít a rendőrség, ezen a honlapon talál egy egész jó cikket:

https://drkiralyeniko.com/rabositas/

H.Annamaria # 2020.07.22. 14:15

Szép napot! Kaptam egy levelet gyanúsítottként, hogy menjek be kihallgatásra. Nem írják milyen ügyben, és elképzelni sem tudom miről lehet szó, egy egyszerű tanár vagyok.

Felhívtam a nyomozót és azt mondta, egészen biztos, hogy nem fogja megmondani, milyen ügyről van szó, menjek be.

Meg kell mondaniuk, hogy miért idéznek? Van valami módja, hogy megtudjam? Nagyon rossz lenne másfél hónapig ezen rágódni.

Van jogom iratokba való betekintésre, hogy legalább a megismerhető papírokból kiderüljön? Gondolok itt szakértői véleményre vagy bármi más iratra, amit még megismerhetek az ügyben.

Az első alkalmon várható, hogy rabosítani is fognak?

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2020.07.02. 11:04

Tisztelt maddoxx,

Ennek az eljárás során Önt megillető jogok és kötelezettségek szempontjából van jelentősége. Hiszen a gyanúsítás megismerését követően megismerheti az azt alátámasztó iratokat. Megtagadhatja a vallomástételt, majd az iratok megismerését követően is lesz lehetősége érdemi védekezést előterjeszteni.

https://lorik.hu/…a-reztvevoi/

maddoxx # 2020.07.01. 17:40

Gyanúsítottkènt vagyok beidèzve.

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2020.07.01. 10:57

Tisztelt maddoxx,

Az Ön által feltett kérdésre csupán ennyi információból nem lehet választ adni. Az idézésnek tartalmaznia kell azt, hogy milyen minőségben kell megjelennie a nyomozó hatóság előtt.

Az is előfordulhat, hogy Önt nem, mint gyanúsított, hanem mint tanú idézik.

https://lorik.hu/…a-reztvevoi/

maddoxx # 2020.07.01. 01:40

Sziasztok.
Kaptem agy levelet, 03070/377-25/2019.bü. számú büntetőügyben. 2017.évi XC. törvény 112. paragrafus (1) és (2) bekezdése alapján.
A Be. 114. paragrafus (2) bekezdése alapján felhívom,hogy az ügyre vonatkozó iratain kívül a bizonyításnál felhasználható feljegyzéseit, vagy egyéb tárgyait hozza magával.

Kérdésem a következő lenne: milyen ügy lehet ez? Én nem tudok semmilyen ügyről, sose volt törvénybeütköző cselekedetem. Eddig nem kaptam semmi értesítés, hogy gyanusítanak valamivel. Csak ma ezt az idézést.