Idézés gyanusítottként


B Laszlo # 2022.05.03. 06:33

Tisztelt ügyvéd nő úr !

Még annyi lemaradt, hogy egy alkalommal itthon hagytam a gyereket a lakásban egyedül amikor az anyja dolgozott és vásárolni mentem ezt mondtam mikor kint voltak a rendőrök most ez ügyben bent voltam a kerületi rendőr kapitányságon és azt mondták, hogy még elképzelhető, hogy tart az ügy mert az ügyészség meg hoszabíthatja az eljárást nem tudom hogy meddig tarthat engem még nem értesítettek ez ügyben egyáltalán kell hogy értesítsenek emiatt kell, hogy meghallgassanak tanúként ? Köszönettel Both László

drbjozsef # 2022.05.03. 06:21

Persze, de csak kellene tudnia, hogy mi az ügy, nem mindegy, hogy szexuális kényszerítés, kegyeletsértés, vagy könnyű testi sértés miatt kell mennie, és arra felkészülnie.
Kellett volna már rég kapnia a feljelentésről iratot.

Szomorú örökös # 2022.05.03. 06:04

entropia

Bírósági idézés meghallgatásra. Hozzak magammal minden releváns iratot, beleértve az álláspontomat igazolókat is. Eddig ez O.K. Azonban fogalmam sincs ki vádol és mivel. Így azért elég nehéz felkészülni.

Nem lehet, hogy ez egy magánvádas eljárás első - ún. békéltető - meghallgatása? Ott ha véget ér a történet, akkor eleve nem folytatódik az eljárás az első fok irányába, ilyenkor még ráadásul bünetetlenül meg is lehet tenni, hogy a magánvádló visszalép a feljelentéstől.

entropia # 2022.05.03. 05:55

@Kovács_Béla_Sándor

Valami valóban nem kerek. Azt nem értem, hogy, ha az idézés tartalmazza azt a kitételt, hogy vigyek megammal minden ügyre vonatkozó iratot, bizonyításnál felhasználható feljegyzést vagy egyéb tárgyat, akkor hogyan lehetséges, hogy az idézéshez nincs csatolva semmi olyan anyag, ami támpontot adna, mivel kell készülnöm. (Gondolhatnám azt is, hogy valaki szeretné, ha erre a meghallgatásra felkészületlenül menjek el.)

drbjozsef # 2022.05.03. 05:51

Igen, a titkos megfigyelés jellemzően olyan, hogy nem értesítik ki tértis levélben a megfigyeltet.
De ez persze inkább üldözési mánia.

B Laszlo # 2022.05.03. 03:46

Tisztelt ügyvéd nő úr

Még annyi megjegyzés, hogy én szerintem ez a nyomrögzítés abban nyitvánúl meg hogy lehallgatják a telefonomat megnézik hogy mit nézek a neten kivel járok kelek az utcán lehallgatják a lakásomat ahol életvitelszerűen élek és én úgy gondolom hogy még az utcai térfigyelő kamerában is nyomon követnek hogy hol járok és a lakásomat ahol lakom az utcáról figyelik a mai napig nem kaptam semmilyen papírt senkitől ez ügyben. Köszönettel B. László

B Laszlo # 2022.05.02. 11:19

Tisztelt ügyvéd úr/nő

Az én kérdésem csak annyi volna, hogy én 2021-ben feleségem beadta a válópert és elköltözött vidékre a 3 éves gyerekkel az ügyvédjétől megkapta a keresetet utána postán. Előtte egy évvel a lakóház feljelentett a rendőrségen és felvették a kapcsolatot a gyermekvédelmi osztállyal a kapcsolatot és a válóperes keresetbe beleírták kiabálok obcén és alkalmanként bántalmazom és nem adok neki enni és nem öltöztetem fel és hideg van a lakásban. A rendőrség pedig nyomrögzítést írt elő ez a válóperes keresetben volt leírva amiről én nem is tudtam. A kérdésem a nyomrögzítés mennyi ideig tart ami 16 hónapja tart ? Köszönettel B. László

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.02. 07:42

Ha meghallgatás, akkor az magánvádas.
De valami nem kerek, a feljelentést megküldik a feljelentettnek.

entropia # 2022.05.02. 07:11

Bírósági idézés meghallgatásra. Hozzak magammal minden releváns iratot, beleértve az álláspontomat igazolókat is. Eddig ez O.K. Azonban fogalmam sincs ki vádol és mivel. Így azért elég nehéz felkészülni.

Azóta egyébként annyi történt, hogy felhívtam a bíróságot és kiküldik emailben a teljes anyagot, úgyhogy megoldódni látszódik a probléma.

A válaszokat egyébként köszönöm!

Majordomus # 2022.04.30. 11:28

Szabályos...

Szomorú örökös # 2022.04.30. 09:30

entropia

Szabályos-e a büntetőügyben küldött idézés, ha az idézéshez nincs mellékelve a feljelentés?

Bíróságra idéztek vagy rendőrségre? Utóbbinál szerintem nincs rá szükség...most még. Majd bent tájékoztatnak.

entropia # 2022.04.30. 06:35

Kedves Hozzáértők!

Csak egy rövid kérdés: Szabályos-e a büntetőügyben küldött idézés, ha az idézéshez nincs mellékelve a feljelentés? Mi a teendő ilyenkor? A válaszokat előre is köszönöm.

aniko7777 # 2022.03.31. 07:01

Bdapesten xvi xv xiv kerülethez közelben keresek

aniko7777 # 2022.03.31. 04:58

Esetleg valaki tudna ajánlani egy jó nem túl drága büntető jogi ügyvédet .Ismerősöm rokkant nyugdijas nics tul sok pénze .A kirendelt ügyvéd viszont penzügyi és vállalkozoi jog területen jártas.Köszönöm

aniko7777 # 2022.03.30. 17:00

Köszönöm

Majordomus # 2022.03.29. 18:17

Hát a motiváció azért nem ugyanaz.
Igaz,a dijazás sem!

Kovács_Béla_Sándor # 2022.03.29. 18:01

Ez azért mai napság már nem igaz.

Majordomus # 2022.03.29. 12:31

A kirendelt ügyvéd és a saját ügyvéd között az a különbség,mint a turistaszalámi és a téliszalámi között!

Te döntesz!

aniko7777 # 2022.03.29. 12:19

Köszöm drbjozsef.
Majordomus
!A hivatalbol kinevezet ügyvéd nem elég?

drbjozsef # 2022.03.29. 09:47

aniko7777,

A posztba kiirta a pontos cimet is ez személyi jogokat nem sért?
Egy lakcímnek nincs személyisége.

Mik az esélyek mivel tudna védekezni.?
Hogy gondatlan volt, véletlen, nem így akarta, roppantul sajnálja, csak a kutyákat akarta óvatosan szétválasztani, a saját érdekükben.

mik lehetnek az itéletek ?
Pénzbírság, kártérítés.

Majordomus # 2022.03.29. 07:48

Először is fogadjon ügyvédet. Szüksége lesz rá.

aniko7777 # 2022.03.29. 07:25

Tisztelt Forumozok!
Ismerösöm kapuja elött az ö  kutyája és egy másik kutya összeverekedet szováltás lett belöle .Ismerösöm fel kapot egy kapát hogy azzal válasza szét a 2 kutyát de a másik kutya tulaja  pont oda nyult és igy a csuklojára ütött .Eltört meg kellet müteni  a csuklóját. Feljelentést tettek kihallgatás meg volt.Ismerösöm egyedül volt .A másik fél még 5 ismerösével akik mind elene tanuskodtak
A sértet ki tett a közöségi oldalra egy posztot amibe leirja hogy az ütéy a kapával  a kutyára iranyult de vegül az apja kezén landolt .Gondolom ezzel elimerte higy nem volt szándékos

  • A posztba kiirta a pontos cimet is ez személyi jogokat nem sért?
  • Mik az esélyek mivel tudna védekezni.?
  • mik lehetnek az itéletek ?

Köszönöm válaszukat elöre

Marci53 # 2022.01.18. 08:32

Tisztelt Hozzáértők!

Ha tettek ellenem feljelentést és eljárás indul, akkor személyesen fognak keresni a rendőrök, vagy idézést küldenek? Mennyi idejük van arra, hogy a feljelentéstől számítva ezt megtegyék? (Elvileg, ha tettek is, magánlaksértés és zaklatás miatt. Egy hete történt az eset, azóta nem volt semmi, távol tartást se közöltek velem, semmi mást sem.)

Köszönöm szépen!

drkatona # 2021.12.07. 18:29

Ha normális a rendőr, és egyszerű az ügy akkor telefonon is érdemes próbálkozni. Célszerű tehát a vizsgálót felhívni.

Krisztina # 2021.11.27. 15:29

2017.évi XC.törvény Be. 112 paragrafus.(1),(2). bekezdés