Köteles vagyok visszafizetni?


tszaboma # 2021.08.13. 10:48

Átküldtem neki a bizonylatot,meg se nézte. Köszönöm szépen a válaszait,igazabol azt szerettem volna megtudni,hogy ha valóban nem kapta meg,feljelenthet-e. Erre is válaszolt,még egyszer köszönöm!

drbjozsef # 2021.08.13. 10:14

tszaboma,

Feltehetőleg az járna neki, ha nem fizettél volna.

De ha nem fizettél volna, akkor is ostoba, mert 2015-ben 2%, 2016-tól 0,9%, és csak az utóbbi hónapokban emelkedett a jegybanki alapkamat. Vagyis hasra mondjuk évi átlag 1%-kal számolva, az elmúlt hat évre pl. egymillió tartozásra kasszíroz még a tőke mellett kb. 60.000.- forintot. Szerintem a valós infláció (persze fogyasztói kosártól függően) ennek többszöröse. Sokkal.

https://www.mnb.hu/…at_alakulasa?…

De ha meg fizettél, akkor még ezt is bukja. Lehet, inkább arra játszik, hogy ennyi idő múlva magát a befizetést sem tudod igazolni, és majd az eredeti tartozást is behajtja rajtad még egyszer....

tszaboma # 2021.08.13. 08:34

Oh bocsanat, nem 2010 hanem 2020. (Elgépeltem)Maga a bcs.pedig 2015-ben történt. A levelezésben is az volt,hogy a kamatokat várja.

drbjozsef # 2021.08.13. 08:22

tszaboma,

Büntetőeljárást nem. Ez polgári vita.
A bank akárhány évre visszamenőleg tud kivonatot produkálni, de neked nem, majd ha a bíróság kéri. Ha tudod az átutalás dátumát, akkor az elég kell legyen.

(Egyébként, ha igaz lenne, hogy a jóember a kamatra hajtana, azért 11 év alatt az egész elévülhetett, nemcsak a kamat.)

tszaboma # 2021.08.13. 08:07

Meg van a postai bizonylatom,de a postán 1 év után màr nem tudnak utána nézni,hogy fogadta-e a pénz intézet. Büntetőeljárást tud inditani?

oligaliga # 2021.08.13. 07:56

A számlazsám szerepel a jegyzőkönyvben? Az is, hogy az övé? Akkor valószínűleg nem tartozol.

A biztonság kedvéért kérj egy igazolást (nem tudom, pontosan hogy hívják) a postától, hogy a feladott összeget a címzett pénzintézet fogadta.

Ha a sértett végrehajtást indít, akkor a bizonylat és az igazolás birtokában kérheted a végrehajtás megszüntetését.

tszaboma # 2021.08.13. 07:07

Valaki tudna esetleg segiteni?

tszaboma # 2021.08.12. 06:10

Üdv!
Csalás vètsége miatt pénz-és közérdekű munkabüntetés kaptam 2010.júniusában,3 ember kivételèvel megtèritettem a károkat.
Volt egy hogy,akitől többször kértem cimet vagy számlaszámot,(a sz.számra azt mondta már nem.èl) amit nem adott meg,abban remènykedve,hogy majd a kamatokkal együtt kell visszafizetnem.
A targyalas napján azonban a bíró megadta a számlaszámot,amiről anno utalt,csak postàn lehetett befizetni(nincs netbankom,es itt nincs olyan bank sem)
Egy év után most megirta a címét,közöltem vele,hogy a pénzt befizettem és nekem semmilyen összeg nem jött vissza,ergo nem szünhetett meg a számlája. De tagadja ,hogy penzt kapott. Kérdésem az lenne,hogy fizessem-e vissza a pénzt a címére,feljelenthet ha valóban nem kapott pénzt?(a postai bizonylat nálam van,a tárgyaláson is csatolni kellett,a szünetben volt időm befizetni)
Mit tegyek? Már semmire nem reagál,el sem olvassa.