Garázdaság - Fog ezzel foglalkozni a rendőrség?


Kuntelman # 2021.12.24. 13:06

Elektronikus formátumban tettem bejelentést a rendőrségnek, hogy egy külföldön tartózkodó magyar állampolgár egy másik magyar állampolgárt bántalmaz illetve megaláz a saját élő videójában, amelyről megmaradt a kép- és videófelvétel (ezt csatoltam emailben a rendőrségnek, bizonyítékként).

Az email után pár nappal kaptam egy telefont az ügy előadójától, aki eléggé passzív-agresszív hangnemben beszélt velem végig (külföldön történt, magyar rendőrségnek nincs hatásköre külföldön, lehet összeszerkesztett / deepfake videó, nem állíthatnak minden számítógép mellé rendőrt, az utcán eközben emberek halnak meg, stb.), majd azzal zárult a beszélgetésünk, hogy az ügyet átadta egy kerületi rendőrkapitányságának (ahol ennek a streamernek van lakcíme), akik majd gyorsított eljárásban eljárnak garázdaság címszó alatt, és lehet hogy majd keresnek telefonon.

Utólag már bánom, mert a streamer azóta már többször szerepelt együtt ezzel az ismerősével a videóiban, illetve ez az ismerőse sem tett ellene magánvádas feljelentését testi sértés miatt, nekem pedig őszintén szólva nem lenne kedvem emiatt bíróságra járni, illetve valamilyen szinten igazat adok a nyomozónak, hogy ennél 100000x fontosabb ügyek vannak a rendőrség előtt. Lehet belőle mégis valami?