bolti lopás? mit tehetek?


Szomorú örökös # 2024.03.16. 06:58

ParisMaxx

Sajnos nem az első alkalom volt, a rendőr is mondta, hogy láttak 3-4 felvételt is a múltról. Büntetlen előéletűek vagyunk, jó munkával, nem tudjuk pontosan megmagyarázni mi az oka a tettünknek, de hihetetlenül megbántuk, hogy ennyire buták és felelőtlenek voltunk.

Ilyenkor mindenki olyan rettentően bűnbánó tud lenni, csak hát már késő.

Majordomus # 2024.03.15. 20:28

Olvasd el a topicot az elejétől. Minden kérdésedre választ kapsz.

ParisMaxx # 2024.03.15. 06:48

Sziasztok!

Tegnap elkaptak bennünk bolti lopásért, melyet beismertünk, a tételeket kifizettük. Sajnos nem az első alkalom volt, a rendőr is mondta, hogy láttak 3-4 felvételt is a múltról. Büntetlen előéletűek vagyunk, jó munkával, nem tudjuk pontosan megmagyarázni mi az oka a tettünknek, de hihetetlenül megbántuk, hogy ennyire buták és felelőtlenek voltunk.
Azt mondtak, 1-2 héten belül telefonálnak majd. Az összértéket nem tudjuk pontosan, szerintem nem éri el az 50.000 Ft-ot, de többszöri előfordulás okán lehet felette van.

Segítenétek, kérlek, mire számíthatunk? Milyen büntetést kaphatunk? Sérülhet az erkölcsi bizonyítvány? Szabadságvesztés is lehet?

Majordomus # 2023.11.12. 20:35

A duty-ban be sem lehet menni kosár nélkül...

Luzerfemme # 2023.11.12. 20:23

Köszönöm a válaszokat : )

Majordomus # 2023.11.11. 21:00

Miért kellene elismernie olyat amit nem követett el?

A lopást könnyű ellenőrizni,egyszetűen egy leltárt kell felvenni a boltban. Ennyi.

Ha nem akar foglalkozni vele a továbbakban attól még kifizetheti..

drbjozsef # 2023.11.11. 15:44

Luzerfemme,

Ha a feljelentő elfogadja, te tevékenyen megbánod a tettedet vádemelés előtt, és kifizeted a kárt, akkor a büntetés korlátlanul enyhíthető (értékhatártól függően, ha még nem voltál ilyenért büntetve, egyedül követted el, etc).

Szerintem, ha te nem tudod bizonyítani, hogy nem vitted el a termékeket, akkor jobb (egyszerűbb) bevallani a lopást, és megegyezni a bolttal.

Luzerfemme # 2023.11.11. 01:36

drbjozsef köszönöm a választ!
A napokban lesz a rendőrségi meghallgatás. Tudom, hogy hibáztam, de nem loptam. Mi a helyes magatartás ilyenkor? Kitartsak az álláspontom mellett? Azt ugye mégsem várhatják el, hogy beismerjek olyat, amit el sem követtem. A riasztó miért nem jelzett? Mivel nem tudom felmutatni a termékeket, eljönnek házkutatásra? Vagy magamtól ajánljam fel, hogy kifizetem a termékek árát? Nagyon szeretnék minél hamarabb túl lenni az egészen.

Majordomus # 2023.11.10. 21:46

Bizonyitani neked kell.....
Nem lesz könnyű

drbjozsef # 2023.11.10. 20:30

Hogyan tudom igazolni magam?
Bárhogy, ahogy sikerül. A leírásod alapján mondjuk szerintem sehogy.

Ha nincs kamerával rögzítve amikor kiteszem a termékeket, akkor el kell fogadjam, hogy loptam?
Nem kell elfogadjad, azt gondolsz, amit akarsz.

Ki kell fizetnem az áruk árát és megbüntetnek???
Nagyon nagy valószínűséggel igen.
Mondhatnám, hogy sok ilyen mesét hallottak már, és bizonyítás nélkül senkit nem fog érdekelni, de nem csak ezért - hanem azért is, mert az, aki bepakolja a termékeket a szatyrába a boltban, az meg is érdemli. Úgynevezett tanulópénz. Ne izgulj, priuszod nem lesz.

Jó a nick választás... nomen est omen.

Luzerfemme # 2023.11.10. 17:30

Duty free shopban történt, hogy kosár nélkül nézelődtem, szagolgattam, kenegettem. 1-2 terméket vettem magamhoz, amiket beletettem a szatyromba, hogy szabaddá tegyem a kezem mivel nem volt nálam kosár. Tovább nézelődtem
és menetközben a szatyromban lévő dolgokat kitettem, majd vettem egy vizet és elindultam a kapuhoz. Ezután 3 hét múlva felhívtak a rep.téri rendőrségről, hogy kamerafelvételek rögzítették, hogy eltettem néhány illatszert, de csak a vizet fizettem ki. Elmondtam, hogy a vásárlási szándékomtól elálltam és otthagytam a termékeket. Ha ki akartam volna vinni, a riasztórendszer bejelzett volna. Ennek ellenére be kell mennem kihallgatásra és melegen ajánlották, hogy vigyem magammal a termékeket, mert rabosítás és házkutatás lesz.
Hogyan tudom igazolni magam? Ha nincs kamerával rögzítve amikor kiteszem a termékeket, akkor el kell fogadjam, hogy loptam? Ki kell fizetnem az áruk árát és megbüntetnek???

Mehesz # 2023.09.21. 14:46

Az előző hozzászólásom szeretném kiegészíteni:

"A gyanúsítás szövege módosult, melyet Önnel – törvényi meghatározás szerint – személyesen közölnöm kell.
A közvetítői eljárás lefolytatása egyelőre változatlan, azonban az ügyész hozzájárulása szükséges. (ezekről több törvényi meghatározást talál a 2017. évi XC. törvény 412.§ -413.§-414.§-415.§-ban.)

További tájékoztatást az üggyel kapcsolatosan személyesen tudok elmondani."

Ezalapján egy tájékoztatásnak tűnik, kérdés hogy enyhébb vagy súlyosabb lesz a besorolás.

Tisztelettel,
Mehesz

Mehesz # 2023.09.21. 11:09

Kedves Fórumozók,

az ügyem sajnos még mindig nem ért véget, a mai napon kaptam egy idézést a rendőrségtől az alábbi tárggyal:
"Idézés folytatólagos gyanúsítotti kihallgatásra"
A kérdésem az, hogy ez egy standard megnevezés? Mármint a folytatólagosra, ez jelenti azt, hogy még folyamatban van az ügyem? Vagy valami mást sejtet?

Előre is köszönöm.

Mehesz

drbjozsef # 2023.09.10. 16:28

Mehesz,

Pénzbünetwetés esetén a törvény erejénél fogva mentesülsz a hátrányos jogkövetkezmények alól - tiszta lesz az erkölcsid.

Vagyonőr igazolvánnyal lopni a boltban. Kicsit groteszk. Nem is kicsit.

Mehesz # 2023.09.10. 14:57

Kedves Majordomus,

Köszönöm megtisztelő válászát!
Ebben az esetben - pénzbírság - az erkölcsim tiszta marad, illetve a büntetlen előélet is?
Vagyonőri igazolvány miatt kérdés.

Köszönettel,
Mehesz

Majordomus # 2023.09.05. 19:26

Két dologról van szó. Az áruház kára megtérült,ők részükről lezárták az ügyet.

A rendőrség is le fogja,attól függ van e már sarad (be). Ha nincs megúszod egy pénzbírsággal.

Mehesz # 2023.09.05. 11:49

Kedves Fórumozók,

esetemben az Auchan belement a közvetítői eljárás lefolytatásába. (18 ezer forint összegű lopást/csalást követtem el, amit azonnal megtérítettem, és végig együttműködtem a rendőrséggel, és az áruházzal is) Tegnap értesítettek a rendőrségről, hogy hozzájárulok-e én is. Természetesen belementem.
A kérdésem, hogy ebben az esetben mire számíthatok, ha már a kár megtérült? Mit kérhet tőlem az Auchan? Bocsánatkérés? Kártérítés?
Van ilyen téren tapasztalat? Félreértés ne essék, nagyon örülök, hogy ebbe az irányba mennek el, tettem iszonyúan megbántam, és szégyenkezem miatta!

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdvözlettel:
Mehesz

Szomorú örökös # 2023.08.31. 17:51

ld

Aki idegen dolgot mástól jogtalanul eltulajdonít, lopást követ el.
Ebben a megfogalmazásban már nincs benne a szándék, és kb. e szerint is járt el a bíróság.

No látod, te fizetés nélkül elhajtottál és mindez egy hónap múlva derült csak ki.
Tehát jogtalanul eltulajdonítottad azt a benzint, amit a cég autójába beletöltöttél.
Ezek után van még valami kérdés?

groszfater@gmail.com # 2023.08.31. 09:06

:))) ezen dolgozz még egy kicsit, :)))) ( ezt az azért hogy-ot csak belemagyarázod)

/( egy mentál-doktor tud különbséget tenni szándék és szándékosság között)/

.

drbjozsef # 2023.08.31. 08:52

groszfater@gmail.com,

Szándék.
Az "azért ... hogy..." kapcsolat azt jelenti. Ugyanakkor ha valamire van szándék, azt nem lehet véletlenül, vagy gondatlanul elkövetni szerintem.

Btk. 370. § * (1) Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el.

groszfater@gmail.com # 2023.08.31. 08:40

" Vizsgálandó lenne a szándék. " a szándék lélektani fogalom.

"Te mit és miért döntenél a bíró helyedben az esetedben?"
A szándékosság jogi fogalom a bírónak ezzel van dolga!
Van egy fontos jogelv: Az adott helyzetben elvárható magatartás..
És lehet tovább menni a magatartáson a tevés és mulasztás esetéig...

groszfater@gmail.com # 2023.08.31. 08:15

Szándék vagy szándékosság?

drbjozsef # 2023.08.31. 07:56

ld,

Oké, rendben. Vizsgálandó lenne a szándék. Te mit és miért döntenél a bíró helyedben az esetedben? Indoklást kérnék.

ld # 2023.08.31. 06:52

drbjozsef
Hibáztam, nem kérdés. Persze, elfogadom, piti az ügy. A bíróság értelmezése szerint is célzatos, szándékos cselekedet a lopás. Ez elég erős referencia, szerintem. Ha valóban elég a jogtalan eltulajdonítás ténye, a szándék meg lényegtelen és nem vizsgálandó, akkor talán érdemes lenne a törvényt is úgy megfogalmazni. Pl:

Aki idegen dolgot mástól jogtalanul eltulajdonít, lopást követ el.

Ebben a megfogalmazásban már nincs benne a szándék, és kb. e szerint is járt el a bíróság.

Szomorú örökös # 2023.08.31. 05:26

ld

Olvasd már el a bíróság oldaláaról berakott bejegyzést

Te pedig a törvényt olvasd el, ott szó nincs arról, hogy csakis szándékosan jöhet létre a lopás vétsége.
De mivel egy hónapig lapítottál, mint sz....r a fűben, így nem is tudom, hogy mit képzelsz magadról.

Jobb lenne ha a Kiskegyedet vagy az UFO magazint olvasnád és ott fórumoznál

Te meg jobban tennéd, ha odafigyelnél, mikor a törvény szerint jogilag vásárlást követsz el bárhol és nem lépsz le fizetés nélkül csak azért, mert épp el voltál bambulva. De tudod mit? Kérj nyugodtan tárgyalást, aztán utána gyere vissza és meséld el, hogy esetleg nem-e súlyosabb ítéletet kaptál! Ne csodálkozz rajta, ha a sok kavarás után a bíró úgy dönt, hogy nem úszod meg egy szimpla figyelmeztetéssel. Nem kötelező neki ám az első döntést megtartani, simán változtathat rajta akár felfelé is.