Zsarolás


drbjozsef # 2022.09.15. 17:36

yantsukata,

Hát most átrakhatom a szavakat más sorrendbe, meg kereshetek szinonímát egyik-másikra, de azzal te nem lennél előrébb.

Ha egy szabálysértéssel valaki kárt okoz neked, akkor mondhatod neki, hogy ezért feljelented, ha nem téríti meg. Ezzel nem valósítja meg a "fenyegetést", vagy a zsarolást.

Na, ez mondjuk kb. ugyanaz más szórendben.

De nem érdemes szemantikai vitát folytatni, mert feltételezem, hogy te a saját esetedre próbálkozol, de ez esetben el kell keserítselek, mert ahhoz ennek sajnos nincs semmi köze. Esetedben szó sincs szabálysértésről, mármint AZZAL NEKED okozott kárról. Te saját magad fizettél neki pénzt, "saját akaratodból" (idézőjelben, az a zsarolás persze megvalósulhatott), mert azt láttad jobb megoldásnak, mint hogy az asszony csatolja fel neked a hereszorítót.

yantsukata # 2022.09.15. 20:39

Nem nem próbáltam hasonlatot keresni !
Az én esetemről már mindent tudok hiszen lentebb már írtam ,hogy gyakorlatilag a zsarolónak vesztett ügye van !
Ezt az idézetet csak találtam valahol és próbáltam értelmezni :)
Na persze nyilván alkalmaztam volna ha lehet

Azért nagyon köszönöm :)

Majordomus # 2022.09.16. 20:40

Sok sikert!

yantsukata # 2022.09.17. 04:34

Köszönöm szépen :)

yantsukata # 2022.10.05. 15:34

Üdvözlök mindenkit !!

Az lenne a kérdésem ,hogy az alábbi szövegben van bármi is ami zsarolásra utalhat ?

"Mivel a saját pénzem töredékére sem hajlasz , hogy azt vissza add így a tárgyalás a fent említett ( 2 millió )összegről szól majd, plusz ügyvédet kell fogadnod nem kevés pénzért illetve lesz egy “kis “perköltség !!
Ez az eljárás már viszonylag gyorsan fog menni mert az ügyvéd az egyértelmű bizonyítékok birtokában Ügyészségre tudja adni !!"

Előre is köszönöm

Szomorú örökös # 2022.10.05. 15:54

yantsukata

Az lenne a kérdésem ,hogy az alábbi szövegben van bármi is ami zsarolásra utalhat?

Mivel a saját pénzem töredékére sem hajlasz , hogy azt vissza add így a tárgyalás a fent említett ( 2 millió )összegről szól majd, plusz ügyvédet kell fogadnod nem kevés pénzért illetve lesz egy "kis" perköltség!!

Nem igazán derül ki, hogy az a „saját pénzem töredéke” mit is takar. De igazából én nem látok benne zsarolásra utaló megjegyzést. Max. figyelmezteti az illetőt, hogy mire számítson. Bár én nagyon úgy gondolom, hogy roppant magabiztos ez az emberke, és hát ekkora pofával nagyon rá lehet zuhanni ugyanarra a pofára. :-O

Ez az eljárás már viszonylag gyorsan fog menni mert az ügyvéd az egyértelmű bizonyítékok birtokában Ügyészségre tudja adni !!

Mióta „adhat” bármit is az ügyvéd az ügyészségnek? Ha közvádas ügy van, akkor ott eleve az ügyész képviseli a vádat és ő fog nyomozást elrendelni, illetve ott ügyvédje max. a vádlottnak van. Ha pedig magánvádas a történet, akkor ott a bíróság fog dönteni, hogy kinek is van igaza a történetben és ott mindkét félnek jó esetben ügyvédje van.

yantsukata # 2022.10.05. 16:15

Szomorú örökös

Igen valóban jól érzed nagyon sokat képzel magáról óriás arccal de erre az órias arcra is lehet nagyot esni ahogyan azt te is írod !
Az ügyészség úgy került a szövegbe .... konkrétan büntető jogász mondta ,hogy a feljelentést az ügyeszségen kell megtenni !!

Mivel ez úgy is " kutyaharapást szőrevel kíserlet " gondoltam így írom ahogy a szakember mondta !! Átlagember számára ez ilyesztőbb ( nekem biztosan )
A gyakorlati részt ( hivatali ) nem ismerem :)

yantsukata # 2022.10.05. 16:20

Szomorú örökös

"Nem igazán derül ki, hogy az a „saját pénzem töredéke” mit is takar. "

Felhivtam telefonon ,hogy a felét kérném és elfelejtem ......de nagy üvöltözés közepette rám vágta a telefont !!

yantsukata # 2022.10.05. 16:37

Szomorú örökös

"ügyész képviseli a vádat és ő fog nyomozást elrendelni, "

....lehet ,hogy pont ezért mondta ,hogy ott kell feljelenteni .......ehhez végképp nem értek

Szomorú örökös # 2022.10.05. 17:07

yantsukata

Felhivtam telefonon ,hogy a felét kérném és elfelejtem ......de nagy üvöltözés közepette rám vágta a telefont !!

Szóval most akkor te lennél az a bizonyos „zsaroló”?

efi99 # 2022.10.05. 17:12

A Mivel a saját pénzem töredékére sem hajlasz" szövegrész a Magyar Értelmező Szótár szerint azt jelenti, hogy nem csak, hogy a teljes összeget (2 milla) nem akarod megadni, de még 500 Ft-t sem belőle.

yantsukata # 2022.10.05. 17:22

Szomorú örökös

"Szóval most akkor te lennél az a bizonyos „zsaroló”?"

Próbálom elkerülni a pert de nyilván ha nem megy akkor a jelenlegi bizonyitékok birtokában biztosan nem hagyom futni ! Az idő nekem dolgozik akkor is ha per lesz ....

Szomorú örökös # 2022.10.05. 17:51

efi99

a Magyar Értelmező Szótár szerint azt jelenti, hogy nem csak, hogy a teljes összeget (2 milla) nem akarod megadni, de még 500 Ft-t sem belőle.

Érzésem szerint nem a kérdező tartozik bármilyen összeggel is.

Majordomus # 2022.10.05. 19:28

Csak az nem világos ki tartozik kinek?

yantsukata # 2022.10.05. 19:55

Majordomus

Bocsánat biztosan jó helyen járok ?
Ha megtisztelnél azzal az apró momentummal ,hogy legalább a kezdő oldal első kérdését elolvasnád akkor minden világossá válhat !
Bár egy ilyen kérdés után nem vagyok biztos benne :(

drbjozsef # 2022.10.06. 07:20

Szerintem ugyan jogilag lényegében értelmezhetetlen ez a halandzsa, de ha címzett földbuta ember, akkor akár hathat is rá az efféle megfogalmazás. Egy csak átlagosan hülyére már szerintem nemigen.