Lakhely, lakcím megváltoztatás


Majordomus # 2023.01.01. 20:27

Ha nem közölsz infókat,az is marad.
.
Fordulj ügyvédhez...

gerbera317 # 2023.01.01. 20:41

Jó, akkor idézem szó szerint, habár nem látom be, miért van rá szükség: Vht. 15. § (1) Az elsőfokon eljárt bíróság végrehajtási lapot állít ki a) a bíróság polgári ügyben hozott marasztaló határozata alapján, c) a bíróság által jóváhagyott egyezség alapján. Ez nem szorul további magyarázatra.

Sweethome # 2023.01.01. 22:17

Rendben. Köszönöm szépen.

Sweethome # 2023.01.02. 21:47

Még egy kérdésem lenne. Ha a bíróság december 22.-én adta postára a levelet nekem és azt írta 8 napon belül válaszoljak rá. A 8 napba a hétvege is beleszámít? Az ítélkezési szünet is beleszámít a 8 napba. Jól számoltam ki hogy akkor nekem 9.-íg kell válaszolnom a levélre?

Sweethome # 2023.01.03. 06:19

Most jutott eszembe hogy mar volt vegrehajtas beadva a kislány hazahozatala végett tavaly. Apuka akkor is magánál tartotta 1 hétig. Akkor még az elsőfok folyamatban volt (Veszprém megye). Oda adtuk be a papírt emiatt. Deakkor mar nem nem ott laktunk ahol a tárgyalás folyt. Elköltöztünk Budapest melletti varosba. Így a vegrehajtast az elsőfok a gyermek tartózkodási helye szerinti bíróságra áttette. Azért kérdeztem, hogy a Budai bíróságra kell-e beadnom az ítélet végrehajtását? Telefonaltam mar ezügyben de ott azt javasolták oda nyujtsak be papírt ahol jogerős lett az ítéltet. Akkor most ilyenkor melyik biróság az illetékes? Mert ha a gyermek lakcimét nezem az apuka lakhekyére kellene beadjam.

gerbera317 # 2023.01.03. 07:33

Khmm. Ha még nem is kérted a végrehajtást, azt hogyan tehették át máshová?
A 8 nap pedig 8 naptári nap. A bíróság eléggé következetes szokott lenni a szóhasználatban. Ha mást akar, akkor 8 munkanapot jelöl meg.

Sweethome # 2023.01.03. 13:25

Kapcsolattartás vegrehajtás iránti kérelmet adtam be. De ennek már 2 hónapja. Gondoltam hamar lesz belőle valami. Tévedtem. Most akarom majd az ítélet végrehajtását kérni.
Az ügyet pedig azért nem a lakóhelyem szerinti illetékes bíróságra szignalták ki mert a gyermek lakóhelye apukáéval megegyező. Amit ugye jogtalanul tett hogy átjelentette.

Majordomus # 2023.01.03. 21:34

Modt már rádférne egy ügyvéd.

Apuka dörzsöltebb nálad.

Sweethome # 2023.01.04. 11:08

Nekem fizetős ügyvédre sajnos nem telik. Ugyhogy marad csak ez a kérdezősködés. És ennek alapján a lépések. Bízom benne hogy a jogtalanul tett dolgaiért előbb mint utóbb eléri a hatóság keze és megkapja ami jár érte.