Lakhely, lakcím megváltoztatás


Sweethome # 2023.01.04. 11:08

Nekem fizetős ügyvédre sajnos nem telik. Ugyhogy marad csak ez a kérdezősködés. És ennek alapján a lépések. Bízom benne hogy a jogtalanul tett dolgaiért előbb mint utóbb eléri a hatóság keze és megkapja ami jár érte.

Majordomus # 2023.01.03. 21:34

Modt már rádférne egy ügyvéd.

Apuka dörzsöltebb nálad.

Sweethome # 2023.01.03. 13:25

Kapcsolattartás vegrehajtás iránti kérelmet adtam be. De ennek már 2 hónapja. Gondoltam hamar lesz belőle valami. Tévedtem. Most akarom majd az ítélet végrehajtását kérni.
Az ügyet pedig azért nem a lakóhelyem szerinti illetékes bíróságra szignalták ki mert a gyermek lakóhelye apukáéval megegyező. Amit ugye jogtalanul tett hogy átjelentette.

gerbera317 # 2023.01.03. 07:33

Khmm. Ha még nem is kérted a végrehajtást, azt hogyan tehették át máshová?
A 8 nap pedig 8 naptári nap. A bíróság eléggé következetes szokott lenni a szóhasználatban. Ha mást akar, akkor 8 munkanapot jelöl meg.

Sweethome # 2023.01.03. 06:19

Most jutott eszembe hogy mar volt vegrehajtas beadva a kislány hazahozatala végett tavaly. Apuka akkor is magánál tartotta 1 hétig. Akkor még az elsőfok folyamatban volt (Veszprém megye). Oda adtuk be a papírt emiatt. Deakkor mar nem nem ott laktunk ahol a tárgyalás folyt. Elköltöztünk Budapest melletti varosba. Így a vegrehajtast az elsőfok a gyermek tartózkodási helye szerinti bíróságra áttette. Azért kérdeztem, hogy a Budai bíróságra kell-e beadnom az ítélet végrehajtását? Telefonaltam mar ezügyben de ott azt javasolták oda nyujtsak be papírt ahol jogerős lett az ítéltet. Akkor most ilyenkor melyik biróság az illetékes? Mert ha a gyermek lakcimét nezem az apuka lakhekyére kellene beadjam.

Sweethome # 2023.01.02. 21:47

Még egy kérdésem lenne. Ha a bíróság december 22.-én adta postára a levelet nekem és azt írta 8 napon belül válaszoljak rá. A 8 napba a hétvege is beleszámít? Az ítélkezési szünet is beleszámít a 8 napba. Jól számoltam ki hogy akkor nekem 9.-íg kell válaszolnom a levélre?

Sweethome # 2023.01.01. 22:17

Rendben. Köszönöm szépen.

gerbera317 # 2023.01.01. 20:41

Jó, akkor idézem szó szerint, habár nem látom be, miért van rá szükség: Vht. 15. § (1) Az elsőfokon eljárt bíróság végrehajtási lapot állít ki a) a bíróság polgári ügyben hozott marasztaló határozata alapján, c) a bíróság által jóváhagyott egyezség alapján. Ez nem szorul további magyarázatra.

Majordomus # 2023.01.01. 20:27

Ha nem közölsz infókat,az is marad.
.
Fordulj ügyvédhez...

Sweethome # 2023.01.01. 20:10

De másodfokon lett jogerős az ítélet. Vagy az nem számít? Akkor nem itt Budán kell beadjam az ítélet vegrehajtását hanem ahol elsőfokon tárgyaltuk? Vagy ezt én most nem értem. Bocsánat hogy értetlenkedek de már egyre zavarosabb nekem ez.

gerbera317 # 2023.01.01. 17:29

A végrehajtás elrendelésére az első fokon eljárt bíróság jogosult. Nincs helye válogatásnak. A folyamatban lévő per áttételéhez nem tudok hozzászólni.

Sweethome # 2023.01.01. 17:10

Ha a jogerős ítélet végrehajtását szeretném kérni a bíróságon,
A gyermekelhelyezési pert szeretném ide áttetetni, ahhoz milyen nyomtatványokat kell letelte letöltenem és beadnom? Vagy elég saját kézzel írnom a papírt mindkét esetben?
Van neve ezeknek a kérelmeknek? Pontosan hogyan kell írni? Sose csináltam ilyet csak azért kérdezem.
A jogerős ítélet végrehajtását kérve elég csak röviden, tömören az előzményeket leírni?

Majordomus # 2023.01.01. 00:08

Mindig az alperes lakóhelye szerinti bíróság az illetékes!
Oda kellett volna kiszignálni az ügyet.

Sweethome # 2022.12.31. 08:29

Hat szerintem azért nem mert apuka oda van bejelentve lakcímre ahova beadta és a kislányt is oda jelentette be.
Mar tettem feljelentést tegnap az ügyben amivel vádolt és nem csak engem. De szerintem találnak rá indokot hogy megszüntessék. Kérném, hogy tegyék át ide az ügyet ahol én lakom de nem hiszem hogy fogják.

Majordomus # 2022.12.30. 22:33

Ha nem akarsz infót adni ahhoz jogod van.

De homályos adatokból nem tudunk segiteni.

Továbbra sem értem miért nem a te lakóhelyed szerinti biróságvtárgyalja az ügyet. Te vagy az alperes.

Sweethome # 2022.12.30. 00:26

Most amit beadott pert abban a beadványában írt olyat akit ide nem szeretnék kiirni. Tanácsra lenne szükségem. Sőt nem csak engem vádolt meg hanem a lakótársnőmet is és őt is beleakarja rángatni ezáltal a perbe a gyermekével együtt aki szintén kiskorú.

Majordomus # 2022.12.29. 23:15

Kevés az info az esetről...

Kogeza # 2022.12.29. 21:12

Sweethome

Kiskorú elhelyezésének megváltoztatása bűncselekmény miatt feljelentést tettél, és elutasították a feljelentést?

Ha igen, szabad tudni, hogy mi volt az elutasítás indoka?

Sweethome # 2022.12.29. 20:13

Van itt olyan ügyvéd akivel lehetne konzultálni privátba? Felrobbanok az idegtől. Nem akarok adatokat teregetni.

Majordomus # 2022.12.28. 21:02

Akár másnap.
Ez egy szabad ország,mindenki annyit perrskedik amennyire pénze van.

Azért itt valami nem stimmel.
A keresetet az alperes lakóhelye szerint illetékes bírósághoz kell benyujtani,azaz a te lakóhelyeden.
.
Apuka esélyei nem túl jók,mert megszegett egy bírósági itéletet és most neki áll feljebb.

Sweethome # 2022.12.28. 16:32

Mindenkeppen fogom kérni. Ma kaptam egy levelet egy apuka jelenlegi lakhelyébez tartozó bíróságtól hogy februárban személyesen jelenjek meg tárgyaláson.
Szülői felügyeleti jog gyakorlásának megváltoztatása, (gyermekelhelyezés megváltoztatása), láthatás megváltoztatása, illetve a gyermektartásdíjra kötelezett személy megváltoztatása a szülői felügyeleti jog megváltoztatása okán illetve ideiglenes intézkedés iránti kérelem.
Lehet ilyet hogy alig 2 hónapja lett jogerős az ítélet és már indíthat pert másik bíróságon ilyen esetben?

Majordomus # 2022.12.27. 20:52

Akkor kérni kell az itélet végrehajtását...

Sweethome # 2022.12.26. 21:58

Nem igazán érdekli a bírósági ítélet az a nagy helyzet. Ha érdekelné akkor most nem kellene ide írogatnom.

Majordomus # 2022.12.24. 20:43

Ez még igaz is lehet. De nem lehet egy bírósági itéletet figyelmen kivűl hagyni...

Sweethome # 2022.12.23. 22:11

Nem óhajtja beiratni mert még nem szobatiszta. És a bíróságon is azzal érvelt, hogy ő magasabb szintű foglalkozásokat biztosít a kislány számára mint amit én és a bölcsőde együttesen nyújt.