Kórházi feljelentés


Majordomus # 2023.05.21. 19:33

Egyébként a mediátor hasznos ilyen esetben.
Saját példa alapján....

drbjozsef # 2023.05.21. 15:54

Köszönöm a javítást.

Slainte # 2023.05.21. 05:09

Cáfolnom kell a szakértő urakat: a kérdés szerint itt egy közlekedési baleset történt, tehát súlyos testi sértés (Btk. 164. §) fel sem merülhet (jogi egyetem Btk. Különös Rész első óra). A leírás szerint - feltehetően - közúti baleset okozása (Btk. 235. § (1) bekezdés) történt. Az viszont igaz, hogy a feljelentés ekkor sem vonható vissza. Az eljárás hivatalból folytatandó, feljelentés sem kell. Célszerű lehet viszont közvetői eljárás lefolytatása, akkor bíróságra sem kell járni és a sértett is viszonylag egyszerűen kártérítéshez juthat.

Majordomus # 2023.05.20. 21:27

Nem vagy egyedül.
Nem egy élmény oda mászkálni....

drbjozsef # 2023.05.20. 13:51

Pár éve amikor egy autós elütött (én bringával), akkor bár szerencsére csak 8 napon gyógyuló volt a sérülés a kórház szerint (ami valójában vagy két hónap alatt tűnt el, de valóban, csak a fél oldalamat horzsoltam le, a szaltót megfogta a bukó), de emberünk nem állt meg, így cserbenhagyás és elsősegélynyújtás elmulasztása (utóbbi bűncselemény) is beugrott, és utólag kiderült, hogy nemcsak gyorshajtva ment át a piroson, de drog is játszott.
Csak kétszer kellett bemennem a rendőrségre : egyszer vallomást tenni, egyszer meg aláírni egy papírt, hogy nem kívánok a büntetőügyben részt venni (valszeg hivatalosan nem így mondják), mindezt két év eltéréssel (volt más is emberünk kontójám, azért húzódott talán).

SZB # 2023.05.20. 08:29

Köszönöm a válaszokat! Nem fenyegetett meg, csak nem szerettem volna a rendőrségre járni...

Majordomus # 2023.05.19. 20:18

És nem is érdemes.

De miért akarnád visszavonni? Megfenyegetett az elkövető?

drbjozsef # 2023.05.19. 16:26

SZB,

A 8 napon túl gyógyuló sérülés a Btk.164.§ szerint súlyos testi sértés. Ez közvádra üldözendő bűncselekmény, a hatóság köteles lefolytatni a büntetőeljárást. A feljelentést neked nem lehet visszavonni.

SZB # 2023.05.19. 13:06

Tisztelt Fórumozók!
Hétfőn egy közlekedési balesetben voltam a sértett fél. 8 napon túlgyógyuló sérülésem lett, így a kórhát hivatalból feljelentést tett. Az lenne a kérdésem, hogy én ezt a feljelentést vissza tudom vonni, úgy is, ha nem én indítottam? Segítségüket előre is köszönöm.