Bejött a tulaj kapcsolattartója engedély nélkül.


Szomorú örökös # 2024.03.09. 04:25

csupasz seggű és méltatlankodó

És „törölt felhasználó”. Nem állt mellé senki, ezen megint megsértődött és távozott innen. :D

Zöldövezeti11 # 2024.03.07. 06:59

Nos van egy bérlemény, abban sok mindenen kívül egy hűtő is. A hűtőt ha nem takarítják rendszeresen penészesedik.
Erre a bérlő kitette a társasház közös terébe.A bérbeadó képviselője pedig talán visszavitte (de nem ez a lényeg ).
pár nap és bevisszük a hűtőt a tűzvédelm is ellenőrzés miatt, ez is be volt dobva a lakásba”.
Vagy megbüntette a katasztrófavédelem a társasházat vagy sem...lényegtelen.
A lényeg...a bérlő felhúzta magát és tovább állna. Ez is ok. azon aggódik,hogy mi lesz a kaucióval.

És mindenképp szerződést bontunk, a kaució gondolom visszajár,

Vagy nem. Azt a szerződés szabályozza.

Amúgy az ilyen bérlőtől mentsen meg mindenkit a jó szerencséje.
Van erre egy saját meghatározásom : csupasz seggű és méltatlankodó

drbjozsef # 2024.03.07. 06:27

Mit tehetünk most, feljelentés után mire számíthatunk?

Milyen feljelentés? Ki tette, és miért?

Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.07. 06:19

A "kapcsolattartó" egy büntetésvégrehajtási fogalom.

Szomorú örökös # 2024.03.07. 05:13

smilegator

Itt indult ugyebár a történet:
Mai napon nem volt nálam telefon, kikapcsoltan otthon hagytam.

Ezek után háborogsz, hogy a kapcsolattartó írt neked üzenetet az időpont változásról és te azt nem kaptad meg:
Utolsó üzenete amit akkor kaptam meg amikor már késő volt és hazajöttem a telefont bekapcsolni, az volt, hogy "17 órakkor megyünk fel a férjemmel a lakásba, amennyiben tudnak, tartózkodjanak odahaza"......ezt beszéltük volna meg jövő hétfőn, csak ő önkényesen áttette az időpontot mára. Egy nappal korábban, ergo. Tegnap megbeszéltük a jövő hétfő 9 órát.

Szóval nem teljesen értem, miért háborogsz? Vajon miből gondolod, hogy mint bérlő, egyedül te határozhatod meg a dolgokat, a tulajdonos képviselője ebbe még csak bele se szólhat? Egy szerződés is mindig két fél között köttetik, tehát tiszteletben illik tartani, ha a másik fél mást gondol-akar, mint te.

Emellett páromnál volt mobil, aki szintén szerződött fél és mindenkinek megvan a száma/e-mail címe, de csak nekem írt, nem is hívott a nő.

Nem róhatod fel neki, hogy miért nem próbált mindkettőtöket elérni. Ő úgy érezte, hogy a pár „"alfa” tagjának bőven elég lesz, ha a szándékát közli. Hogy te otthon hagytad a telefonodat, no ez az, ami viszont egyedül a te problémád. A többit inkább zongorázd le vele békében, ha lehet.

smilegator (törölt felhasználó) # 2024.03.06. 21:13

Mai napon nem volt nálam telefon, kikapcsoltan otthon hagytam.
Tulaj aki külföldön él, az anyját bízta meg kapcsolattartónak, ő van a szerződésen is.
Mai nap reggel írt emailt, hogy du. jönnének megbeszélni, hogy mihez kezdhetünk egy penészes hűtővel amit kiraktunk az előtérbe (tetőtér így senkit sem zavar). Ennek ellenére este amikor egyáltalán hazajöttünk dokitól, láttam azt, hogy az ajtó nincs bezárva úgy ahogyan elmentünk (két zár duplán helyett az alsó egyre), kint volt egy cetli a lakóknak, hogy pár nap és bevisszük a hűtőt a tűzvédelmis ellenőrzés miatt, ez is be volt dobva a lakásba.
(Tulaj buzdított is, hogy majd visszavihetünk mindent, csak addig érdekes a tűzvédelem amíg a proaktív lakók lenyugszanak, mindezt emailben)

Mit tehetünk most, feljelentés után mire számíthatunk?
És mindenképp szerződést bontunk, a kaució gondolom visszajár, korábban utasított a penészes hűtő bevitelére (súlyos penész allergiám miatt mondtam, hogy nem, veszünk inkább egy újat/kaptunk egy újat, amit nem fogadott el), ezt beszéltük volna meg jövő hétfőn, csak ő önkényesen áttette az időpontot mára.

Emellett mióta próbáltam rávezetni üzenetben kedvesen, hogy ismerje be, hogy itt járt, azóta nem válaszolt. (Ha volt a lakásban, akkor talált még bármit amivel kapcsolatban gond lenne? stb..)
Utolsó üzenete amit akkor kaptam meg amikor már késő volt és hazajöttem a telefont bekapcsolni, az volt, hogy ‘17 órakkor megyünk fel a férjemmel a lakásba, amennyiben tudnak, tartózkodjanak odahaza.’

Egy nappal korábban, ergo. Tegnap megbeszéltük a jövő hétfő 9 órát. (ma szerda van, ha valaki ezt később olvassa)
Emellett páromnál volt mobil, aki szintén szerződött fél és mindenkinek megvan a száma/e-mail címe, de csak nekem írt, nem is hívott a nő.