Büntetés elévülése


monalisa1 # 2010.03.15. 21:07

A gyermekek külön is megviselik hogy az édesanyjuk nincs otthon - nevükben is lehet majd kérni nem vagyoni kártérítés megállapítását: személyenként pár százezer forintot.

A rendőrség már csak ilyen...

Neked se könnyű, de muszáj kitartani, erősnek lenni.

Dr.Attika # 2010.03.15. 21:15

Pereskedés előtt először jöjjön ki az asszony a börtönből. nem kizárt, hogy 2055-ben lett téve a büntetés végrehajtására megszakító cselekmény és akkor gond van.

Bátyus # 2010.03.15. 21:28

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

monalisa1 # 2010.03.15. 21:30

Végül is nem írtad hogy a 3 évet leülte-e a feleséged?!

Bátyus # 2010.03.15. 22:02

Nem ülte le.1998as ügy.
Az ítélet elött lett a feleségem .
Ez még az előző férj sara csak belekeverte őt is .Bujkáltunk az ítélet óta.Az ügyvédünk azt írta hogy kérjünk erkölcsiot mert már elévült.És kaptunk is.

monalisa1 # 2010.03.15. 22:21

Hm... Ami erkölcsit kaptatok az nem "az" az erkölcsi., az igazi erkölcsi az amikor büntetlen előélet van igazolva vagy mert leülte vagy időközben elévült az itélet ellene.

Az hogy "intézkedés hatálya alatt nem áll" szerintem azt jelenti, hogy per pillanat nem ül vagy a hatóság aktuálisan nem kajtat utána...

Félem hogy a 3 év most kezdődik majd...

Az ügyészség megválaszolja.

Bátyus # 2010.03.16. 07:19

Én az erkölcsiről ezt az infót találtam a neten egy ügyvédi lapon. "Ilyet igazolást az kaphat aki büntetlen előéletű, vagy büntetett előélet esetén már mentesült a büntetett előélethez fűződő hátrányok alól."
Kérdés -Mikortól kezdődik a közügyektől való eltiltás?
Köszönöm

monalisa1 # 2010.03.16. 08:30

A büntetés letöltése után kezdődik a közügyektől való eltiltás időszaka.

delirium18 # 2010.03.16. 13:27

Tisztelt Hölgyek/Urak!

Következőben szeretnék egy kis tájékoztatást kérni.
40 nap közmunkát kaptam egy xy apróságért amit ha nem dolgozok le akkor 40 nap fogházra váltják. Nah már most, ugye a munkát a bejelentett lakcímemhez tartozó polgármesteri hivatalnak kell biztosítani. Olvastam neten hogy ha nem tudnak biztosítani akkor ez a 40 nap büntetés nem váltható át 40 nap fogdára, így akár elévülhet. Egyik kérdésem az az hogy mennyi az elévülési idő?
Másik kérdésem pedig hogy mi van abban a helyzetben ha megváltozik a bejelentett lakcímem, például ha külföldre költözöm. Egyébként nem vagyok magyar állampolgár és oda költöznék ahová eredetileg származom (munkahely váltás miatt).
Előre is Köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2010.03.16. 14:39

3 év alatt évül el.

delirium18 # 2010.03.16. 16:16

Köszönöm a gyors választ ObudaFan!

Másik kérdésemre esetleg tudja valaki a választ?

monalisa1 # 2010.03.16. 16:52

Külföldre költözéssel nem tudják rajtad foganatosítani a közmunkát vagy az azt kiváltó fogdát, vagyis iparkodj mielőbb elhagyni az országot...

3 év után már rizikó nélkül jöhetsz-mehetsz, addig a saját kockázatodra.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Bátyus # 2010.03.16. 22:57

Tisztelt Monalisa
Nem értem akkor hogyan lehet az erkölcsibe beírva, hogy közügyektől eltiltás hatálya alatt áll.

Dr.Attika # 2010.03.17. 10:47

Bázyus!
Megtette a feljelentést az ügyészségen? Mert ha nem azt javaslom, hogy azon kellene serénykedni a felesége érdekében.

Dr.Attika # 2010.03.17. 11:48

Kriszta!
Az "álnév" alatt azt érti, hogy az ön nevében kötötték a szerződést? Ez lényeges tény.

Dr.Attika # 2010.03.17. 13:25

Megáll a csoportos elkövetés, de a lopás bűncselekmény esetében nem minősítő körülmény, tehát irreleváns.

Iskele # 2010.04.01. 12:15

Tisztelt Jogi Fórum!

A problémám a következő!
Munkám miatt előfordult néhányszor (4-5 alkalommal), hogy garázdaság vagy csoportos garázdaság miatt nyomozás indult ellenem. Egyszer bíróság elé is állítottak, de azt átminősítették szabálysértés vétségére és nem kaptam semmit. Egyszer folyt ellenem súlyos testi sértés miatt is nyomozás,de bizonyíték hiányában és mert tényleg nem én követtem el, nem került bíróság elé az ügy, nyomozati szakban lezárták azt. A helyzet az, hogy most a legutóbbi csoportos garázdaság ügyében vádat emeltek ellenem és társaim ellen és a tisztelt ügyész úr letöltendő börtönbüntetést kér, határozott időre felfüggesztve, úgy, hogy büntetlen előéletű vagyok. Az eltelt idő alatt diplomát szereztem nappali képzésben és jelentkeztem rendőrnek, ahol érthető módon elutasítottak, mivel folyamatban lévő ügyem van és azt mondták jelentkezzek újra, ha nem marasztalnak el a fentebb említett ügy miatt. A kérdésem az lenne, hogy ha kapok büntetést pl. felfüggesztett büntetést mikor vagy egyáltalán jelentkezhetek e rendőrnek még? Ha pedig elejtik a vádat akkor milyen eséllyel pályázhatok a munkára? Hiszen olvastam, hogy a rendőrségre nem feltétel a feddhetetlenség csak a büntetlen előélet. Tisztában vagyok vele, hogy az erkölcsim tiszta még és remélem az is marad, viszont a bűnügyi nyilvántartásban való szereplésem miatt is elutasíthatnak? Az mikor fog törlődni, ha fog egyáltalán! Segítségüket köszönöm!

Dr.Attika # 2010.04.01. 12:57

Letöltendő börtön büntetés határozott időre felfüggesztve. Ez fából vaskarika.
Talán végrehajtásában felfüggesztett börtön büntetést kért az ügyész.
egyébként, ha munkaköri kötelessége a garázdaság és a testi sértés, akkor nincs gond, mert hiányzik a jogellenesség.

x-men # 2010.04.01. 14:09

Tisztelt Forumozok

Egy barátomnak szeretnék segíteni az önöktől kapott információval.

Valami gyermeteg cselekmény miatt a nevezett személy kapott 150e ft pénzbüntetést, ami 2006.11.24 én emelkedett jogerőre. erre részletfizetés lett kérve, amit a bíróság 2007.01.09 jóváhagyott 5x30000 Ft erejéig. a pénz nem lett befizetve, mert külföldre ment dolgozni (Magyarországon 2002 óta nincs bejelentett lakcíme se állandó se ideiglenes) az lenne a klasszikus kérdés, hogy ez a büntetés elévült e vagy még mindig hatályban van?
Vagy milyen hivatalos fórumon lehet ennek utána kérdezni .

Segítséget előre is köszönöm.

Iskele # 2010.04.01. 15:14

Tisztelt Dr. Attika
Köszönöm a gyors válaszát. Elnézést rosszul írtam, azt kérik börtön büntetést szabjon ki, melynek végrehajtását meghatározott időre függessze fel.
De ha azt is kapnék lehetnék még rendőr? Vagy ha ejtik a vádat akkor csupán a bűnügyi nyilvántartásban való szereplésem miatt elutasíthatnak? Köszönöm!

ObudaFan # 2010.04.01. 17:20

x-men

Ha a hatóság nem tett semmit az érvényesítés végett, akkor elévült. Ha tett (pl. átváltoztatta szabadságvesztéssé), akkor nem. Ő, vagy jogi képviselője a bíróságon érdeklődhet az ügyben. (Más kérdés, hogy ha szab.veszt.-re átváltoztatták, nem biztos, hogy célszerű neki személyesen.)

x-men # 2010.04.01. 18:40

ObudaFan

át van változatva ezért van bizonytalanságba :)

ha átváltoztatták az miben befolyásolja az elávülést ?

köszönöm a válaszod

ObudaFan # 2010.04.02. 13:15

Megszakítja, és az elévülés újrakezdődik.

Piedone # 2010.04.03. 11:22

Tisztelt Hozzáértők!
2008.01.24-én bűnsegédként 2 év börtönt kaptam 4 évre felfüggesztve.
gondolom ez 2012.01.24-ig tart.
Kérdésem a következő:

  • mikor kaphatok tiszta erkölcsit,és mikor kaphatok vagyonőri igazolványt?

A büntetés előtt 10 évig voltam vagyonőr vállalkozó.
Szakvizsgával,és fegyvervizsgával is rendelkezem.
Szóval mikor dolgozhatom ismét Vagyonőrként???
A választ előre is köszönöm.

x-men # 2010.04.03. 11:23

Obudafan

Tehát akkor az átváltoztatási végzés kiadásának dátumátol kell számolni az elévülési idöt ?