JuK,
annyiban feltétlen igazad van, hogy az ügyész marhaságot ír. Abból, hogy egy hamis adat közokiratba foglalására nem lett volna szükség, még nem lesz gondatlan a hamisítás, legfeljebb felesleges. Nyilván ha valaki megerőszakol egy nőt, még nem lesz gondatlan az erőszak, ha kiderül, hogy a sértett egyébként is benne lett volna a buliban...:)
Nem tudom, miféle jogorvoslatra gondolsz, nyilván nem lehet három év elteltével semmissé tenni az akkori őrizetbe vételedet. Ha úgy gondolod, hogy bűncselekmény történt, tehetsz feljelentést, mint ahogy meg is tetted. Ha az elutasítást sérelmesnek érzed, megpanaszolhatod, amihez például felhasználható a fent írt okfejtés. Megjegyzem, hogy akkor már a közokirat-hamisításnbál van egy súlyosabb cselekmény is, amit firtathatsz, nevezetesen a Btk 228.§-a szerinti jogellenes fogvatartás.
Viszont ami miatt bizonyosan nem juthatsz eredményre, az a mostaniak közül ez:
"ugyanakkor nyilván csak lezárt, aláírt jegyzőkönyvben szereplő állításokat használhatnak fel indoklásként az őrizetbevételhez."
Miért? Nekem egyáltalán nem nyilvánvaló, sőt hülyeség volt az ügyész részéről egyáltalán a tanúkihallgatási jegyzőkönyv idekeverése, az őrizetbe vétel alapjául bármilyen formában elhangzott információk felhasználhatóak, akár amit még jegyzőkönyvbe sem foglaltak.
Ajánlom figyelmedbe a felülvizsgálati eljárást. :)
Nick Name