Könnyű testi sértés


ObudaFan # 2010.04.05. 16:50

Próbára bocsátástól pénzbüntetésig, valószínűleg tárgyaláson.

vktr # 2010.04.05. 12:24

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Az eset röviden: szóváltásba keveredtem egy másik fiatalemberrel és ez tettlegességig fajult.(A vita oka , hogy kutyát sétáltattam , a kutyámat nem szoktam más kutyákkal össze engedni , odajött a hölgy kutyája amit megfogtam a grabancánál . Ittas voltam sajnos , valószínűleg azért léptem fel így , más esetben mindig csak az én kutyámat fogom meg. Ebből volt egy kis vita a hölgyel és végül a barátjával.)Szóval összeverekedtünk , hogy ki ütött először arra nem emlékszem , mint említettem sajnos eléggé ittas voltam (húsvéti ünneplés okán).Miután abbahagytuk a verekedést ők távoztak egy nagyobb társasághoz kicsit arrébb , én pedig elkezdtem keresni a kutyámat aki a verekedés során eltűnt.Sajnos , nem tudom , hogy miért feléjük indultam , de nem léptem fel erőszakosan , csak a kutyámat kerestem. A fiú és egy nagyobb barátja viszont nekem jöttek kaptam tőlük rendesen , én ekkor nem ütöttem vissza csak védtem a fejemet.Mondtam , hogy ha nem hagyják abba kihívom a rendőrséget , ekkor megint felém jöttek és kaptam is erre én kihívtam a rendőrséget.Akik kijöttek és engem bevittek (a történet úgy lett beállítva ,hogy én mentem kötekedni és a fiú a barátnőjét védte.)Engem már gyanusítottként vittek fel kihalgatásra a vád pedig garázdaság , és könnyű testi sértés.
Természetesen elmondtam , hogy én , hogyan emlékszem a dolgokra és ezt jegyzőkönyvbe is vették.
Miután kiengedtek elmentem a kórházba és kértem papírt arról , hogy nekem is vannak 8 napom belül gyógyuló sérüléseim , illetve , hogy milyenek.

A kérdéseim a következőek lennének:
A rendőrségnek elegendő lesz az ambuláns lap , vagy ki kellene váltanom pénzért egy látleletet?
Milyen mértékű büntetésre számíthatok? (büntetlen előéletű , egyetemi hallgató vagyok , keresettel nem rendelkezem - elolvastam mi a kiszabható 2 év , vagy pénzbírság vagy közmunka - de esetleg valami tapasztalat , hogy én milyen mértéküre számíthatok? )
Mennyi idő körülbelül amíg egy ilyen ügy a végére ér?
Az ügy során még nyilván lesz egy szembesítés , de bírósági tárgyalásra lehet e számítani? (vagy esetleg a bíró eldönti , hogy milyen büntetést kapok és erről kiértesítenek levélben (gondolom itt például ha pénzbírság lenne))

A Válaszait előre is köszönöm!

ObudaFan # 2010.03.18. 16:52

Próbára bocsátástól pénzbüntetésig szerintem.

Davide # 2010.03.18. 16:47

Tiszte Ügyvéd Úr!

Barátommal és barátnőjével egy helyi kis kocsomba mentünk cigiért, majd megittunk egy sört és elkezdtünk csocsózni. Éjjel 2 óra környékén megjelent a tulaj, (hölgy) aki azzal állított be, hogy takarodjunk innen mert úgy sem érezzük itt jól magunkat. Ezt megelőzően szóváltsába keveredtem a pultoslánnyal aki a tulaj gyerek(kb 15 éves). Valószínűleg ez válthatta ki az indulatot a hölgyből. Majd elindultunk és az ajtóban állva az egyik vendég szitkózódott, erre én visszamentem és adtam neki egy pofont amit el is ismertem a jegyzőkönyvben. Majd dulakodtunk akkor már hárman és a pultos szét akart választani minket ekkor valaki( ő a vallomásában azt mondta, hogy én orrbavágta) bement az ügyeletre, de később azt mondta, hogy nem jelentett fel és a másik vendégsem. Haza indulásunkor a barátom betörte az ablakot. Hétfőn lesz szembesítés garazdaság vétsége a vád. Mire számíthatunk.Előre is köszönöm!

ObudaFan # 2010.03.01. 20:56

Azzal a fenyegetéssel valósult meg a zaklatás.

Szassza # 2010.03.01. 12:02

Köszönöm a választ!
De a fenyegetés milyen ügy?azt hiszem h nincs jó előéletük.Csak attol félek ha feljelentjük h nem kapnak semmit ebből adodoan és igy ennek soh nem lessz vége..

ObudaFan # 2010.03.01. 11:29

ld76au

A gondatlan sts is közvádas.

ObudaFan # 2010.03.01. 11:21

Szassza

Zaklatás miatt tehettek feljelentést. Hogy mit kaphatnak, az attól is függ, milyen az előéletük.

Szassza # 2010.03.01. 09:57

Üdv!Lehet h nem ide a témához, kapcsolodik a kérdésem,szeretném ha valaki válaszolna rá.
Van egy x szomszédunk aki hangosan hallgatja a zenét már évek ota, feltöri a picét kárt is okozz benne,fel akarja gyujtani.Átmentünk neki szolni este 10kor h nagyon hangos a zene meg mi lett a pincével azt csak ő tehette,mert neki van még kulcs hozzá.És a bátyja is otthon volt kironott a lakásbol h az ő öccse nem csinál soha semmit..Megfenyegettek minket stb..hadd ne mondjam milyen szavakkal,leköpdöstek stb...eljöttünk mert mondtuk h hivjuk a arendőrséget ha még egyszer életveszélyesen fenyegetnek.Erre azt hittük h lecsitul a dolog,hát eltelt 3 nap este jöttünk haza elkaptak minket megállt egy auto ami majdnem elütött mert a lábamnál volt a rendszám surolt de direkt.Ki pattant a srác bátyjameg még vagy 3 maffiozo ott is megfenyegettek h haerünka rendőrségre menni majd megbántjuk..Erre nagyon megilyedtünk,azt hittük h ennyi lesz vége.De ma megibnt elkezdődőtt bezolt a gyerek az utcán, h mi van még kimertek menni?Egyedül nem nagy a szája csak a bátyával meg annaka maffia haverjaival..És mondta ma megint h 4 nap mulva ennek következménye lesz!Mi nem tettünk semmi féle tetlegességet , ő se nem is mert,csak annyit mondott h majd 4nap mulva vérezni fog a fejetek.Kérdésem a következő ebből mi lehet?Nem akartunk felmenni a rendőrségre de muszály lesz.Életveszélyes fenygetésért mit kaphat az illető?stb?Ez nekem nagyon fontos lenne.Minnél hamarabbi választ várok az kérdésemmel kapcsolatba.Köszönöm.Mit tehetnek velük a rendőrők?

ld76au # 2010.02.22. 13:33

Köszönöm a válaszokat.
A sérülés okozása gondatlanság volt, nem volt szándékos az orrtörés, ezt a vallomásomban is hangsúlyoztam. Ezért bízom benne, hogy figyelembe veszik.
Teljesen tiszta vagyok, nincs semmilyen büntetésem. Ha ezek után egy ügyvéd még tudna segíteni rajtam,Önök tudnának ajánlani?
Milyen költségekkel kell számolnom? (Volt szó arról, hogy eláll a tárgyalás lefolytatásától a srác, persze egy bizonyos összeg fejében, de pályakezdő vagyok...)

dr.Hudson # 2010.02.20. 20:03

KEdves Obudafan!

"Legfeljebb az lehet kérdés, hogy a sérülésre is kiterjedt-e a szándékod, vagy csak a gondatlanságod."

Ha Id76au által leírt tényállás alapján a nyomozó hatóság is ugyanazt állapította meg, akkor a Btk. 15. § rendelkezése alapján a cselekményt mindenképpen súlyos testi sértés bűntettének fogják minősíteni.

Az elkövető bűnössége az alapeset vonatkozásában szándékos ("Figyelmen kívül hagyott és megtörtént az ütés. Mikor földre került már nem ütöttem meg") a minősítő körülmény tekintetében pedig legalább a gondatlanság megállapítható.

üdv
Dr. Hudson

ObudaFan # 2010.02.20. 09:50

ld76au

Ebben az esetben nem túl életszerű, hogy nem te okoztad a sérülést. Legfeljebb az lehet kérdés, hogy a sérülésre is kiterjedt-e a szándékod, vagy csak a gondatlanságod.

ObudaFan # 2010.02.20. 09:46

Megpróbálhatsz kérni költségmentességet.

nicsakkibeszél # 2010.02.20. 08:36

Köszönöm a választ.
Nem, engem nem jelentettek fel(gondolom)
Engem támadtak meg, nő vagyok, nő támadott a férjével...feljelentést én tettem rendőrségen, mivel előtte rendőrt is hívtam....Látleletem van. Innen került az ügy át a bíróságra.

A kérdésem arról szólt, hogy ezt az 5000ft-ot mire kell fizetnem, és mivel gyesen vok kérhetek e költségmentességet stb...(lásd előző hozzászólásom)
Köszönöm :)

justizmord # 2010.02.20. 04:48

nicsakkibeszél, a te történeted is kellene részletesebben, ahogyan ObudaFan ügyvéd úr ezt ld76au-nak is írta.

Ha jól értem nő vagy, és ha meg sikerült püfölnöd a másikat, akkor gondolom ő is nő.

Fontos, hogy terjeszthetsz elő viszontvádat. Majdnem biztosra mondom látatlanba, hoghy megéri, ha azt állítod, hogy téged bántottak.

A könnyű tepsi sértés magánindítványos és magánvádas, tehát a másik illető konkrétan beballagott a bíróságra, nem a rendőrségen jelentett fel.

A viszontvádat sürgősen elő kéne terjesztened, és célszerű lenne ügyvéd is. A viszontvád lényege, hogy te is vádolod a másikat, hogy ő is megvert téged, de amiket eddig leírtál, ennek szerintem helye van. Aztán a bíróság majd döntse el, hogy valamelyikőtök vert, és a másik védekezett, vagy mindkettő vert, és senki sem védekezett.

Ha csak szóban bántott, akkor is lehet szó viszontvádról, mert a becsületsértés vagy rágalmazás is nagyjából azonos súlyú azzal, amivel téged vádolnak, és ha a te vádad megállja a helyét, akkor mint sértetti közrehatás a te büntetésedet enyhítheti. (És ráadásul a másikat is megbüntetik, és ő sem fogja legközelebb azt csinálni, anit csinált)

Túl sok büntetésre nem számíthatsz, feltéáve, hogy nem volt még más bűncselekményed. Ja, mert hogy ez bűncselekmény. A vétség az bűncselekmény. A várható büntetésed max. pénzbírság, de lehet, hogy csak megrocvás.


Iniuria non excusat iniuriam

justizmord # 2010.02.20. 04:37

Ez szerintem súlyos testi sértés, és szerintem nem hivatkozhatsz önvédelemre, pláne, hogy már beismerő vallomást tettél, tehát már van egy vallomásod, hogy nem ütött meg, és nem védekeztél. Ha most visszavonod a vallomásodat, csak rosszabb, mert akkor is figyelembe veszik már az elsőt, amiben beismetél, sőt, még kockáztatod a beismerő vallomás és megbánás mutatását, ami enyhítő körülmény lehet.

Mivel ez nyilvános helyen történt, ezért várható, hogy a súlyos tepsi sértés mellett garázdasággal is meg fognak vádolni, és ez már halmazat.

Előre láthatólag ez szabadságvesztés lesz, a kérdés csak az, hogy letöltendő vagy felfüggesztett. Az igazán nagy baj, a 8 napon túli sérülés.

Mi történt vele? Orra tört be?

Büntetlen előéletű vagy? Vagy volt már valami más is korábban? Ha volt, akkor végrehajtandó szabadságvesztés lesz, szerintem, ha tiszta vagy, akkor lehet hogy felfüggesztett.

Nem tudom eléggé hangsúlyozni, milyen rettenetsen fontos lenne neked egy ügyvéd. Azonnal. Óriási hiba volt egyáltalán bármilyen tanúvallomást tenni ügyvéd nélkül.

(((Persze a legnagyobb hiba maga a verés volt...)))


Iniuria non excusat iniuriam

ld76au # 2010.02.20. 02:50

Kedves ObudaFan!

A vallomásom: én egy lánnyal táncoltam, mikor az egyén 3-szor behajolt közénk és grimaszokat vágott. Erre én megkértem, hogy ezt ne csinálja. Figyelmen kívül hagyott és megtörtént az ütés. Mikor földre került már nem ütöttem meg. Megbántam a tettem. így adtam vallomást naggyából.
Tudom, önvédelemre nem hivatkozhatok, akkor neki kellett volna ütnie először...:( Hogy én okoztam e a sérülést, azért kérdeztem, mert a rendőrök a helyszínen nagynehezen megtalálták a lányt, akivel táncoltam, de ő nem látott semmit. Én nem kerestem a társaságát, ha ő nem jön oda provokálni, soha nem történik ez meg.
Gyakorlatilag jópár öngólt rúgtam magamnak a vallomásommal, de mostmár ki kéne hoznom ebből a legjobbat... Légyszives segíts! Előre is köszönöm!

nicsakkibeszél # 2010.02.19. 18:35

Kedves ObudaFan
Nekem is válaszolj kérlek....

ObudaFan # 2010.02.19. 16:30

Kicsit pontosabban írd le a történetet: mi vezetett a verekedéshez, hogyan történt a sérülés. Mert a leírtakból sem az nem derül ki, hogy jogos védelemre hivatkozhatsz-e, sem az, hogy érdemes-e tagadnod, hogy te okoztad a sérülést.

ld76au # 2010.02.19. 12:20

Egyébként két diplomás, nem verekedős ember vagyok, de szeretném ezt az ügyet természetesen megúszni minél simábban. A másik ember kötött belém, ezt ő is bevallotta, a 8 napon túl gyógyuló sérülés véletlen volt, a földön már nem ütöttem. Tanács? Ügyvédet fogadjak?

ld76au # 2010.02.19. 11:50

Tisztelt Fórumozók!

8 napon túl gyógyuló sérülést okoztam. Van orvosi lelet, elismertem, hogy volt bunyó, de tanú nincs. Mik a következményei a tettnek? Védekezhetek, hogy nem is biztos, hogy én törtem el az orrát?(Bevallotta, hogy ittas volt, beverhette a fejét akár)

nicsakkibeszél # 2010.02.19. 11:03

elnézést, a net kicsit megingott...csak egyszer akartam :(

nicsakkibeszél # 2010.02.19. 11:02

Kedves fórumozók!

Kaptam ma egy levelet egy vidéki bíróságtól, hogy „a bíróság a könnyű testi sértés vétsége miatt…ellen indult büntető ügyben felhívja „nicsakkibeszél” feljelentőt, hogy feljelentésére 8 napon belül leletezés terhe mellett rójon le 5000ft eljárási illetéket illetékbélyegben.”

Ez mit jelent?
Már volt kiadásom a látleletre is, és most még ez is, pedig engem bántottak…. Gyesen vagyok, kérhetek illetékmentességet? Ha igen hol, milyen formában? Mert az illetékes bíróság több száz kilométerre van, így személyesen nem tehetem…

Válaszotokat előre is köszönöm.

nicsakkibeszél # 2010.02.19. 10:57

Kedves fórumozók!

Kaptam ma egy levelet egy vidéki bíróságtól, hogy "a könnyű testi sértés vétsége miatt...ellen indult büntető ügyben felhívja "Nicsakkibeszél" feljelentőt,hogy feljelentésére 8 napon belül leletezés terhe mellett rójon le 5000.- ft eljárási illetéket illetékbélyegben."

Ez mit jelent?
Már így is volt kiadásom látlelet miatt, most még ez is...holott engem bántottak :(
Gyesen vagyok, kérhetek illetékmentességet? Ha igen, hol, milyen formában? Személyesen nem tudom, mert az illetékes bíróság töbszáz kilóméterre van ....

Váloszotokat előre is köszönöm.

ObudaFan # 2010.01.05. 12:20

Attól számítva, hogy a kilétedről tudomást szerez, 30 napja van, hogy magánindítványt tegyen. Ugyanakkor elképzelhető, hogy ez jogos védelmi helyzet volt.