Legális kábítószer


Nick Name # 2005.02.10. 18:58

Éppen most hallottam a Híradóban, hogy el is engedték az embert.


Nick Name

the big cat # 2005.02.10. 06:00

Vajon miért vizsgálja a rendőrség a tabletták eredetét? Akinél ahanómis tabletták voltak, nyilván semmits em követett el, még akkro sem, ha igazán hit benne, hogy Xtasyja van. A tabletta gyártóját akarják csalásért bevarrni?

Nick Name # 2005.02.10. 04:55

Hát azért a porcukor még nem gyanú, itt sem csak porcukor volt. Egyébként ha valakinél kábítószer-gyanús anyagot találnak, akkor a kábítószerrel visszaélés gyanúja merül fel, de a nyomozás egyik első lépése mindig a vegyészszakértő kirendelése.


Nick Name

JuKids # 2005.02.09. 23:10

Szerintem érdekes jogi kérdés (bár lehet hogy csak számomra az):

Milyen bűncselekménnyel gyanúsítható az, akinél kábítószert nem tartalmazó, "kábítószer-gyanús" pirulákra bukkantak?

Csak azért, mert ha találnak nálam egy kiló porcukrot, és megvizsgálják, és megállapítják, hogy porcukor, akkor azt mondják, hogy "heroin-gyanús" anyagot találtak nálam, és eljárást indítanak a "por" eredetének felderítésére?

Kösz,
JuK

++++++++++++

http://index.hu/…bulvarhirek/?…

Hamis extasyt foglalt le a rendőrség

Hamisított extasy tablettákra bukkant a rendőrség Tolna megyében. A megyei egyenruhások az elmúlt napokban foglaltak le nagyobb mennyiségű, kábítószer-gyanús tablettát, egy rendőrségi ellenőrzés során. Az extasyhoz megszólalásig hasonlító tabletták szakértői vizsgálata azt derítette ki, hogy a pirulák összetétele nem más, mint étkezési liszt, fájdalomcsillapító és ételfesték keveréke. Mivel a nyomozás eddigi megállapításai szerint a hamis tablettákat minden bizonnyal Tolna megyében állították elő, a rendőrség vizsgálatot indított az eredetük felderítésére.

Csontoszs # 2004.12.24. 07:57

Derill:

akkor nekem is kellene még vagy 5 a Kedvesemből:)!

Egy pillanat! Ez nem is jó ötlet. a végéna a fejemre nőnének! Néha még eggyel sem bírok:) Ehhhh, maradjon csak ez az egy:)


Csontos Zsolt

Nick Name # 2004.12.23. 04:19

Na látod, ebben viszont tökéletesen igazad van. :)


Nick Name

derill # 2004.12.22. 18:22

Nick: kéne belőled egy, aki csak olvassa a jogszabályokat. 4 másik, aki emészti amit az az egy olvasott, hisz átgondolni mindent, sokkal töb időt vesz igénybe. 1 másik aki a családdal van. 1 aki szórakozik. 1 aki dolgozik. 1 aki mindent elolvas a fórumon, két másik, aki megválaszolja. Meg ugy 6-8, aki kipiheni a többi Te fáradalmait.

Meg belőlem sem ártana ugyanennyi:))) Élvezném:)))


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Nick Name # 2004.12.21. 04:34

Én csal a neten olvastam (pontosabban futottam végig), ahol nincs oldalakra bontva, de úgy én is száz oldal körülire becsültem.


Nick Name

Csontoszs # 2004.12.20. 19:53

Több mint 100 oldal. Hát január végéig biztos nem lesz időm végig rágni, hacsak, vmiért nem válik fontossá.


Csontos Zsolt

Nick Name # 2004.12.18. 09:19

Azért az, hogy pont a "hatósági engedély nélkül" szövegrészt vették ki mindenütt a törvényből jópár félreértésre ad majd alkalmat. Mielőtt véleményt alkotunk, meg kell ismerni az erre vonatkozó pontos indokolást. Én még mindig emésztem...


Nick Name

Csontoszs # 2004.12.13. 20:12

A kíbítószerre vonatkozó törvényi tényállások ún. keret tényállások, a kábszerre' vonatkozó háttér jogszabályok adnak neki tartalmat - már bizonyos szakaszok, és fogalmak tekintetében - . Természetesen aki foglalkozása olytán, jogszerűen kerül kapcsolatba a kábítószernek minősülő anyaggal - és e kereteket nem lépi túl - továbbra sem büntethető.

Hát képzeljük csak el, hogy a FÉG-nél dolgozom, és minden nap büntetőeljárást indítanának ellenem lőfegyverrel, vagy lószerrel való visszaélés miatt....


Csontos Zsolt

Nick Name # 2004.12.13. 19:21

Nem. Az alkotmánybírósági határozat nagyon komoly, rendkívül hosszú, már olvasható a www.mkab.hu címen. Hosszú rész foglalkozik a topicnyitó által felvetett kérdéssel is. Még nem igazán értem, de a kérdésre a válasz bizonyosan: nem.


Nick Name

espm # 2004.12.13. 18:45

Az Alkotmánybíróság törölte a Btk-ból a kábítószerrel való visszaélés maghatározásából a "hatósági engedély nélkül" részeket.

Büntetendövé váltak-e azok, akik foglalkozásuk gyakorlása során (legalább is szerintük) jogszerüen kerülnek kapcsolatba a kábítószerekkel, illetve ezeket tartalmazó anyagokkal?