Elveszett SZJA bevallás


oligaliga # 2021.08.11. 06:48

Ennek a megjegyzésnek nincs jelentősége. A 2015-ös bevallás benyújtásakor adott volt a lehetőség, hogy bizonyos feltételek megléte esetén a bevallás helyett az adózó adónyilatkozatot nyújtson be. Ha ennek nem feleltél meg, és ez a nyilatkozaton is szerepel, akkor a rendes vagy a kivonatolt tartalmú bevallást kellett benyújtanod (amit meg is tettél). Remélhetőleg gyorsan feldolgozzák a bevallást és végre beadhatod a kiutalási kérelemt is. Sok sikert!

Gamem # 2021.08.10. 19:06

Köszönöm a segítséget! Beküldtem az ÁNYK szoftverben kitöltött 2015-ös bevallást, bár nem 15M30, hanem 15M29-es igazolás alapján.
Valamint van egy furcsa rész a végén (15M29 igazolás). Miszerint az 1553-as adónyilatkozat benyújtására nem vagyok jogosult. Ez mit jelent?

oligaliga # 2021.08.08. 16:28

Ha a munkáltatót benyújtotta a bevallást, akkor érdemes a bevallás másolatát és a benyújtás igazolását papíron beküldeni: postán vagy személyesen.

Ha nem nyújtották be vagy nincs meg az igazolás, akkor az ÁNYK kitöltőprogramon keresztül a 15SZJA bevallást kell kitölteni és benyújtani a 15M29 igazolás alapján, amit a munkáltatód ad ki a 2015-ben keresett munkabéredről. A bevallás be lehet nyújtani papíron és elektronikusan is. Ha papíron, akkor a kész bevallást ki kell nyomtatni, aláírni és postán vagy személyesen beadni. Ha van Ügyfélkapud, akkor az ÁNYK kitöltőprogramon közvetlenül is be tudod küldeni.

Gamem # 2021.08.08. 13:16

A határoztaban "2015.évi Személyi jövedelemadó bevallást" szerepel. Előtte nem dolgoztam máshol, 2015-ben 5 hónapról kell az igazolás.
Még egy kérdés. Ha sikerül beszereznem, hol tudom benyújtani? A 2117-es visszaigénylő nyomtatványt a kitöltő szoftverben küldtem be. A határozatban nem adtak meg e-mail címet.

oligaliga # 2021.08.06. 07:51

Pontosítsuk a kérdést:

A 2015-ben benyújtandó bevallásod hiányzik vagy a 2015-ös adóévre vonatkozó bevallásod?

Ha az utóbbi, akkor kérd el a munkáltatódtól a benyújtott bevallást.

Ha az előbbi, akkor attól függ, dolgoztál-e munkahelyváltás előtt, ha igen, akkor az előző munkáltatód nyújtott-e be bevallást.

Gamem # 2021.08.05. 15:04

Sziasztok!

Az utóbbi években többször volt adó túlfizetésem, amit tegnap az ügyfélkapun keresztül megpróbáltam visszaigényelni. Ma jött a válasz, hogy ehhez hiányzik a 2015-ös SZJA bevallásom. Ugyanannál a cégnél dolgoztam akkor is, és az adóbevallásom mindig ők készítették. 2015-ben kezdtem ott dolgozni. Ha ezek szerint nincs meg a NAV-nál a 2015. évi adóbevallásom, hol keressem?