auto-atirasi dij


fair # 2004.01.30. 08:41

Cégünk lízingelt autót "vesz" tartozásátvállalással. (Már félidőben lévő zárt végű pénzügyi lízingről van szó.)

A környékbeli okmányirodák állásfoglalása eltérő abban az esetben, hogy eredetvizsgára kötelezett-e az autó.

A 2004-ben megkötött lízing esetén az autó (ill. a törzskönyv) az üzembentartó nevére szól, már az üzembentartó változása esetén is eredetvizsgára kötelezett.
Ezt el is fogadjuk, újonnan kötött szerződés esetén valóban egyértelmű, hogy ez az eljárás.

Esetünkben azonban régi szerződésekről van szó, a törzskönyv a tulajdonosé (lízingcég), és ez a szerződés lejártáig nem is változik.
A tulajdonjog tehát még a lízingelőé, csak az üzembentartó fog megváltozni.

Mi a hivatalos értelmezése ennek az esetnek?

the big cat # 2004.01.19. 17:25

Hát ez érdekes, szerintem sehogyan sem kérheti.

Hívd fel őket mégegyszer, és kérdezz rá újból. Ha ezt mondják ismét, akkor idézzék a jogszabályhelyet ami alapján azt kérik.

Bartha Gina # 2004.01.18. 20:06

Big Cat! Köszönöm szépen!

Viszont nem tudom, hogy "vetted-e" hogy az okmányiroda az ELADÓ cégkivonatát kéri!

Internetes információim szerint viszont az átíráshoz szükséges papirok között csak a VEVÕ cégkivonata szerepel.

Hogyan lehet akkor, hogy a szegedi okmányirodánál az eladóét kérik?


Gina

the big cat # 2004.01.18. 07:33

sajnos itthon nince meg alegfrissebb ajogtáram, így nem tudom mi van benne, de az illetéktörvényben van benne.

A gondot itt a késés okozza. Visszamenőleg természetesen nem változik semmiféle kötelezettség, legalábbis nem nőhet, és ha jól emlékszem a vagyonszerzési illetéknél az illeték mértéke szempontjából a tulajdonjog átruházásnak időpontja az irányadó, tehát a tavalyi illetéket kell fizetniük, és a büntetést.

A cégkivonat megszerzése egyáltalán nem macerás, hanem kifejezetten gyors, csakhát intézni kell. Erre nem lehet hivatkozni.

Bartha Gina # 2004.01.17. 10:31

Azt esetleg meg tudja valaki mondani, hogy hol tudok a vásárolt gépjármű átírási díjának utánanézni?


Gina

Bartha Gina # 2004.01.16. 11:14

Tavaly 2003.dec.11-én vásároltunk egy Nissan Pick-up Navara tipusú kistehergépkocsit (4mFt).Az eladó és a vevő is gazdasági társaság.Sajnos az átíratással kapcsolatban problémák merültek fel a Szegedi okmányirodával. Telefonon történő megkeresésünkre egy napon belül az ügyitézők a következő válaszokat adták az átíratás összegét tudakoló kérdésünkre :

  1. 13 Ft/köbCm + 20 % büntetés a 15 napnál hosszabb csúszás miatt és tavalyi adásvételi miatt a tavalyi díj ,
  2. 15 Ft/köbCm +20% mivel 2004.01.12. én változott a díj visszamenőleg ,
  3. 15 Ft/köbCm + 30% mert a 20% kot már régen eltörölték.

A beadandó dokumetumok között kérik az eladó 3 hónapnál nem régebbi cégkivonatát is amely megszerzése problémás (nem egy városban lakunk, tudta szerint átadott mindent, amire szükségünk van). Szeretnénk tudni, hogy az adott időponban vásárolt gépjármű után mit és mennyit kell fizetni, milyen dokumentumokat kell beadni, és hogyan lehetséges az hogy egy adott időpontban megkötött adásvételi szerződés átírási alapdíja visszamenőleg megváltozzon? Aki azonnal átiratta a régi áron, attól utólag még külön beszedik?
Tisztelettel és köszönettel: Kálmán Péter


Gina