sulinetes kedvezmény


bakony # 2005.12.14. 09:43

Kérdés: még ebben az évben(dec.31.ig)van-e SZJA kedvezmény monitorra és nyomtatóra?(Úgy tudom csak 2006.jan.1-től márcsak számítógép konfigurációra érvényes a kedvezmény)Még egy kérdés :feltétel -e tanulás/Szervezett formában,/,tanítás ,szülő stb.?

luxi32 # 2004.06.16. 08:10

Kedves Bubo!

Nov.12-től dec.31-ig már szabin vagyok.Akkor már a fizetésem fogom kapni.Nem lesz annyi adóm,hogy érvényesítsem a kedvezményt?Nem érdemes foglalkozni vele?Köszönöm válaszod!

Bubó # 2004.06.15. 20:51

Tudomásom szerint a kapott számla névre szóló, tartalmazza az adóazonosítódat is, így más nem szerezhet jogosultságot adókedvezményre azzal a vásárlással.
A mindenkit megillető adókedvezmény - ahol a vásárolt termék árának 50 %-a, max. 60 eFt adó leírható - csak július 1-től lép érvénybe, de abban már nem szerepel a digitális fényképezőgép.
Az adókedvezmény igénybevétele érdekében tehát a második félévben kell még további sulinetes terméket vásárolnod.

luxi32 # 2004.06.15. 20:33

Tisztelt szakértők!

Mint pedagógus szerettem volna kihasználni a sulinetes adókedvezményt,ezért az utolsó pillanatban vásároltam márciusban egy digitális fényképezőt.A nagy igyekezetemben persze teljesen kiment a fejemből,hogy novemberig gyes-en vagyok!!!A kérdésem az,hogy érdemes lesz-e megemlítenem a bevallásnál,tudom-e a kedvezményt érvényesíteni?A brutto fizetésem most 112.000.ft.Esetleg a férjem leírhatná-e az adójából?Köszönöm a választ!