rosszhiszeműség vs. költségmentesség


lewho # 2005.09.12. 14:19

Igaz! köszi a gyors választ.
magamévá teszem... az álláspontod:9

mekkmester # 2005.09.12. 14:16

Igazad van abban, hogy a Cst.-vel szembehelyezkedve a Ket. nem hárithatja át ezekben az eljárásokban a költségeket. Azonban minden eljárási tv., igy a Ket. is kimondja, hogy az eljárásban résztvevők jóhiszeműen kötelesek eljárni. A költségmentesség jogosultság és csak az eljárás normális menetével összefüggő költségekre vonatkozik. A rosszhiszemű eljárásból származó többletköltségekre nem.

lewho # 2005.09.12. 13:42

én ebben az esetben lobogtatnám pl. a cst-t (98:84.tv) hogy az
Cst. 40. § Az ellátás iránti igény érvényesítésével kapcsolatos valamennyi eljárás illeték- és költségmentes.
szerintem ezért nem lehet hárítani.

A Ket. mint általános és a Cst. mint spec. szabály viszonylatában így nézhet ki a dolog.nem?nem ad kivételt.

mekkmester # 2005.09.12. 13:21

Szerintem az ügyfél rosszhiszeműsége miatt felmerült többletköltségeket rá lehet háritani.

lewho # 2005.09.12. 12:44

.

lewho # 2005.09.12. 11:56

Sziasztok!

szerintetek ha az adott eljárás költség- és illetékmentes akkor a Ket. szerint a rosszhiszeműen eljáró ügyfél miatt felmerülő költségeket rá lehet-e verni az ügyfélre? szvsz nem. max bírság

szerintetek?

/főleg azért, mert pl. szociális tárgyú eljárásoknál, segély, gyes stb. az eljárások költség- és illetékmentesek, és az ügyfelek "érdekeltek" a szerv félretájékoztatásában/