Fórum közigazgatási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Állandó lakcímbejelentés

Csuklósbusz # e-mail 2019.12.01. 13:16

Ezzel kezdték, a tulajdonos részéről.

Nade utánna tőlem mint bejelentőtől is kérték hogy én is nyilatkozzam hogy beengednek költözni.. :-)

A másik érdekes hogy kérik a tulajdoni lapot. De minek ha azzal kezdik hogy ők lekérik a legfrissebbet?

wers # e-mail 2019.11.29. 08:44

Kért hozzá egy külön büntetőjogi nyilatkozatot hogy hozzájárulnak és kész.

Na végre. Ezzel kellett volna kezdeni. Bár megoszlanak a vélemények, de túl van ez rendesen lihegve.

Szerintem, ha mégsem járul hozzá a lakás használatához valamelyik akkor a használatot kell elsősorban megtámadni, nem a lakcímbejelentést. Hiszen annak célja azt nyilvántartani, ténylegesen ki hol lakik.

Most olvastam egy állásfoglalást, hogy ha több tulaj van, akkor még a bérleti szerződés sem elfogadható bizonyító erejűnek, ha nem terjed ki arra, hogy minden tulajdonos hozzájárul a lakás bérbe adásához, használatához.

(ilyen csak az okoz felüdülést a lelkemben, hogy ez a legnagyobb gondunk, egyébként minden rendben van)

Csuklósbusz # e-mail 2019.11.29. 08:33

Köszönöm a segítséget!

Ugyanaz az ügyintéző inkább megcsinálta a lakcímkártyámat minthogy válaszoljon a feltevésedre:

"írásban az elutasítás okát, megjelölve benne a pontos jogszabályhelyet, törvényszámmal, paragrafussal, bekezdéssel, alponttal, hogy miért nem fogadja be"

Kért hozzá egy külön büntetőjogi nyilatkozatot hogy hozzájárulnak és kész.

Csuklósbusz # e-mail 2019.11.22. 20:36

Eleve két tanús papírt vittem, csak a születési időponthoz csak az évszám volt megadva mert csak annyit tudni a tulajdoniról.

De most mégis, tulajdonostársnak miért is kell aláírása egy új lakóhoz? Ha nekemadja akkor sem kell az aláírásuk és ugyanúgy beköltözhetek melléjük. :-)

De itt még ez sem áll fenn, gyakorlatilag külön lakás.

Csuklósbusz # e-mail 2019.11.22. 20:32

Lehet más település kormányablakában elfogadják. De igazolást azt mondta nem tud adni, ilyen nincs. Esetleg nyújtsak be panaszt?

drbjozsef #   2019.11.22. 17:53

Csuklósbusz,

Aláírod a bejelentőt, és két tanús nyilatkozatot viszel, hogy a tulajdonosok (ide írd ide az ismert, tulajdoni lapról lekérhető adataikat) beleegyezésüket adták a bejelentéshez.

Ha másik ügyintézőhöz kerülsz, lehet simán befogadja.

Ha nem fogadja el, kérd írásban az elutasítás okát, megjelölve benne a pontos jogszabályhelyet, törvényszámmal, paragrafussal, bekezdéssel, alponttal, hogy miért nem fogadja be. Konkrétan a születési dátum kérése nem szerepel a törvényben. Szerintem. Ha nem tud ilyet adni, kérd a vezetőt.

Aztán meglátod.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Csuklósbusz # e-mail 2019.11.22. 14:13

Olyan osztatlan közös tulajdon esetén ahol fizikailag szét van választva a tulajdoni hányadok, ott igen, életszerű hogy nem tudod mikor született a másik..

wers # e-mail 2019.11.22. 06:44

Azt sem értem, hogy a tulajdonos, aki aláírta a bejelentő lapot nem tudja a tulajdonostárs adatait? Ha nem, szerintem a tulajdonostársnak kiadható az adat.

Ha az állam a tulajdonos, ott egyszerűbb a helyzet, annak biztos van vagyonkezelője. Ezek szerint bérbe adták az ingatlant. A bérleti szerződés bizonyára tartalmazza, hogy a bérlő rendelkezhet-e a lakcímbejelentésről vagy nem.

Szomorú örökös #   2019.11.22. 06:41

wers

Ha társasház, akkor hogyan lehet, hogy nincs külön lakásokra a lakcím megosztva?...Biztos társasház az?

Nem, nem biztos, sőt egyáltalán nem az:

Csuklósbusz 2019.11.21. 18:12
Papíron osztatlan közös tanya, gyakorlatban különbejáratú társasház

wers # e-mail 2019.11.22. 06:24

A tulajdoni lapon csak a születési év szerepel.
Ha társasház, akkor hogyan lehet, hogy nincs külön lakásokra a lakcím megosztva? Nem értem. Biztos társasház az?

drbjozsef #   2019.11.22. 06:20

Rajta van a tulajdoni lapon.

Csuklósbusz # e-mail 2019.11.21. 19:55

El is kérhetem igen, nade mikor nincs meg a tulaj mert külföldre költözött, vagy az állam a tulaj olyankor mi a helyzet?

drbjozsef #   2019.11.21. 19:08

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

De nincs benne így implicite.

De logikus hogy így kérik : hiszen ha tudnak a bejelentkezéről, és beleegyeztek, akkor egyben el is kérheted tőlük ezt a két adatot.

Csuklósbusz # e-mail 2019.11.21. 18:12

Papíron osztatlan közös tanya, gyakorlatban különbejáratú társasház.

Két kormányablak sem engedett bejelentkezni egy tulajdonos aláírásával, kérik hozzá a másik kettőt is.

Vagy lenyilatkozod hogy szóltál nekik, de akkor a nyilatkozatra rá kell vezetni a születési idejüket napra pontosan és helyüket.
Igen, az összes tulajdonost felsorolva személyi adataikkal együtt, csak azoknak nem kell az aláírásuk de két tanúnak igen.

Ezt melyik jogszabály írja le pontosan hogy ennek így kell lennie?

drbjozsef #   2019.11.21. 18:03

Egyébként, osztatlan közös tulajdon esetén az aláírás ugyan nem kell, de más igen :

Közös tulajdon esetén a tulajdonostársak hozzájárulását a lakcímbejelentés során eljáró szállásadó írásbeli nyilatkozatával igazolja

Szóval "elvileg" a beleegyezésük kell, ha ez nincs meg, akkor azért abból a későbbiekben lehetnek problémák.

http://kormanyablak.hu/…6/OKMIR00001

drbjozsef #   2019.11.21. 18:00

Az osztatlan közös társasház az eléggé fából vaskarikának hangzik.

Szomorú örökös #   2019.11.21. 17:23

Csuklósbusz

Adott egy osztatlan közös társasház. Jogszerű hogy az ideiglenes lakcímbejelentéshez nem elég egyetlen egy résztulajdonos hanem minden egyes résztulajdonos aláírása is kell?

Kizárt! Én is ilyen lakásban laktam, az én tulajdonosi aláírásom bőven elég volt, nem kellett a másik tulajé sohasem.

Csuklósbusz # e-mail 2019.11.21. 15:27

Adott egy osztatlan közös társasház. Jogszerű hogy az ideiglenes lakcímbejelentéshez nem elég egyetlen egy résztulajdonos hanem minden egyes résztulajdonos aláírása is kell?

drbjozsef #   2019.06.17. 18:55

Ej, no hát.
Megy az, csak néha csikorognak a fogaskerekek...

Dexi999 # e-mail 2019.06.17. 14:35

Kedves Fórumozók!

második nekifutásra meggyőztem az önkormányzatot: a társasházi apartmannak címet képeztek, így be lehet jelentkezni az egyes apartmanokba. Győzelem :)

drbjozsef #   2019.04.09. 19:51

Vettem. Kár.

wers # e-mail 2019.04.09. 18:52

Bírom a humorod. Nem jó vicc, mert véletlen valaki elhiszi, hogy így van.

Ebben úgysem a mi évődésünk a végeredmény.

drbjozsef #   2019.04.09. 17:48

wers,

Akkor neked sem jött le, hogy nem erősködtem azzal, azt én is kizártam, én is csak úgymond vicceltem vele. Amit a törvény kizár, az evidens.

De pl. az iroda és pl. a szerelő műhely véleményem szerint, hogy hogy fogalmazzak a kedvedért... mondjuk úgy, hogy csak és kizárólag, CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a lakcímbejelentés szempontjából tekinthető "lakás"-nak, a lakcímre vonatkozó törvény SAJÁT definíciója szerint, ezért alkalmas a polgár lakcímkártyáján megjelentetni, ha van neki képezve cím, és az adott polgár egyéb, általad "igazi"-nak gondolt lakás hiányában azt kénytelen az otthonának tekinteni. Nem, ez nem jó dolog, nem szeretjük, igazi lakásokban jó lakni, de nem adatik ez meg mindenkinek az élete minden egyes pillanatára.

Bár én leredukáltam neked a probléma kiindulását egyetlen eldöntendő kérdésre, de azt is ignoráltad.

wers # e-mail 2019.04.09. 16:44

De azért ugye ti is egyet értetek velem abban, hogy a pince sem lakás, és az iroda sem, és a szerelő műhely sem.

wers # e-mail 2019.04.09. 16:19

Drága drmosza, a törvény még nevesíti is, hogy oda nem kell bejelentkezni :) börtön, kollégium, szanatórium kórház, hotel stb.

Nem jött le az iróniám. Direkt hoztam ezeket példának.

De itt arról erősködnek, hogy ha a szállásadó megengedi, akkor bárhová lehet. Csak ez nem így van, és nem velem kell vitatkozni.