nyugdij Németországból


nerir # 2011.12.28. 18:33

Megtaláltam az igazolásomat a 3 éves NDK-s munkaviszonyomról és az áll benne, hogy " Magyarországon eltöltött folyamatos munkaviszonynak minősül."
Ezek szerint nem számit külföldi munkaviszonynak?....Megnéztem az ajánlott Német oldalakat is és ott azt irják, hogy ha valaki ndk-ban dolgozott akkor az igazolást és nyugdijigényt 2011.dec.31-ig lehet beadni mert utána megsemmisitik az ezzel kapcsolatos iratanyagot... hát most akkor hogyis van?

Aufbewahrungsfrist für DDR-Lohnunterlagen läuft aus. Jetzt Kontenklärung beantragen!

ots.Audio zum Thema: Aufbewahrungsfrist für DDR-Lohnunterlagen - August 2011

Der 31. Dezember dieses Jahres ist ein wichtiger Stichtag für viele, die in der ehemaligen DDR gearbeitet haben. Denn an diesem Tag läuft die Aufbewahrungsfrist für Lohnunterlagen von ehemaligen DDR-Betrieben aus Zeiten vor 1992 aus.

Munich # 2011.12.26. 16:14

Feltetlen irj a DRV-hoz és tisztázd a kontódat!
vagyis biztosítási szám, adatok stb.

http://www.deutsche-rentenversicherung-bund.de/…me_node.html

Munich # 2011.12.26. 16:06

Itt olvashatod:
http://www.ihr-rentenplan.de/…tsalter.html
Kapcsold be a Goggle fordítógépet.

Munich # 2011.12.26. 16:03

nerir # e-mail 2011.12.23. 13:37

  1. Természetesen jár(na), ha a szerzödés nem másban állapodott meg ill. nem fizetetted ki egy összegben. Az idö mindenképp beleszámít a magyar nyugdíjhoz megszerzett évekbe. (Szolgálati idöbe)
  2. Németországban az öregségi nyugdíjkorhatárt felemelték 67 évre. Mível te 54 éves vagy, lehet, hogy "csak" 65 év lenne, ha az össz szolgálati idö elegendö.(min. 38 év)A tanulmányok felét is beleszámitják+katonaság vagy szülés stb.

Minden nap és óra beleszámít a nyugdíjba Németországban, szóval nem veszik oda. Nem tudok minimum feltételröl, az a lényeg, hogy akár A+B+C országban betöltsd a nyugdíjkorhatárt vagy meglegyen a 40 vagy (az elörehozott) 38 éved.

nerir # 2011.12.23. 12:37

Az lenne a kérdésem, hogy még anno 1977-1980-ig egy államközi szerződés keretében 3 évig NDK-ban dolgoztam- igazolva is van az időszak. Jár-e nekem erre vonatkozóan Németországból nyugdij?
Másik kérdésem, hogy ha most 54 évesen kimegyek dolgozni hivatalosan, bejelentett állásba- mennyi ideig kell kint dolgoznom, hogy jogosult legyek a Német államtól nyugdijra?