nemzetkozi hazassag,gyerekek honositasa es esetleges valas


kolabarany # 2013.02.27. 08:35

Kedves Holgyem/Uram,

Remelem tud vki tanacsot adni. 3 evvel ezelott kotottem hazassagot francia ferjemmel angliaban. 2 kicsi gyermekunk van 3 es 1 evesek, magyar allampolgarsaguk egyelore nincs. 2011 majustol 2012 aug-ig franciaorszagban eltunk. Akkor en a ket gyerekkel magyarorszagra jottem, ferjem lebegteti folyamatosan a kardot felettem hogy barmikor franciaorszagba rendelhet minket etc. Augusztus ota intezem a magyar allampolgarsagot gyermekeim reszere, de burokraciat oly szinten megnehezitettek hogy 6 honappal kesobb egyelore csak ott tartunk hogy most varom magyar utleveleiket , majd azutan kerhetek szemelyi igazolvanyt es nepessegnyilvantartasba vetelt. Ezeket is csak akkor, ha a ferjem hozzajarul. Kerdesem, hogy a magyar jog mikortol vonatkozik a gyerekekre? Majd ha nepessegnyilvantartasba vannak veve? Anno azt mondtak hogy ha 6 honapot elunk itt akkortol lehet valast kezdemenyezni a magyar jog szerint, eltunk mar itt ennyit, de jogilag nem tudom ez szamit e. Ferjem megosztott felugyeletet szeretne, amit en elkerulnek. Franciao-ban szokasos ezt megadni, ezert nem szeretnek ott valni, ha arra kerul a sor. Illetve en itthon szeretnek elni a gyerekekkel, azt hiszem ezt az apjuk nem tamogatja. Anno angliaban olyan tanacsot kaptam hogy x ido utan hivatkozasi alap , hogy ez a gyerekek megszokott kornyezete illetve hogy az a szamukra termeszetes ha velem elnek.

A kerdeseim tehat a kovetkezoek:

  1. Mikortol vonatkozik a magyar jog a gyermekeimre?
  2. Mikortol kezdemenyezhetnem a valast ugy, hogy annak szamomra a legelonyosebb vegkimenetele lehessen esetleg?
  3. Gyermekelhelyezessel es lathatassal kapcsolatban mik a jogaim nekem es mik a ferjemnek?

Remelem nagyjabol ertheto amit irtam elore is koszonom a valaszt.