Osztrák bankszámla megszűnése utáni követelés


briian # 2013.07.30. 06:59

Köszönöm szépen a válaszokat, utánajárok a dolognak.

monalisa1 # 2013.07.29. 10:15

Ha 4 évvel ezelőtt lett kérve a számla megszüntetése de csak most küldtek egy számlalezáró csekket, nem kapkodták el...

Tisztázni kell a dolgot, még az is előfordulhat nem is kell fizetni, vagy kevesebbet.

Sherlock # 2013.07.29. 10:08

A gondolatmeneted pedig hibás, van egy aláírt szerződésed a bankkal, arról hogy van náluk számlád, a megszüntetést meg a te érdeked bizonyítani; nem randomra küldte ki a bank.

monalisa1 # 2013.07.29. 09:45

Muszáj lesz ismét felkeresni az osztrák bankot és tisztázni a dolgot. Telefonon kérjen előzeten időpontot, és lehetőleg a fiókvezetővel tudjon majd beszélni. (Bármely hivatalos iratot legalább 5 évig megőrzünk.)

Ha kell vigyen magával valakit aki jól olvas/beszél németül.

----
  • laikus hozzászóló
briian # 2013.07.29. 08:11

Tisztelt Fórumozók,
Az alábbi témában kérnék segítséget:
Kb. 4-5 éve nyitottam egy osztrák bankszámlát, amit nem sokkal később (kb. 4 éve) megszüntettem. Mindkettőt személyesen tettem meg Ausztriában.
A megszüntetés után is rendszeresen kaptam jelentést levélben a számlámról, aminek nem igazán tulajdonítottam jelentőséget, úgy gondolván, hogy nekem már nincs élő számlám. Most viszont kaptam egy levelet, amiben 200$ tartozásról írnak, amit be kellene fizetnem.
Sajnos a megszüntetésről kapott dokumentum már nincs meg, így nem tudom igazolni, hogy már nincs élő számlám náluk.
Nem szívesen fizetnék, mert nem érzem jogosnak a követelést, mivel én megszüntettem a számlámat évekkel ezelőtt.
Ha abból indulok ki, hogy nekem kellene bizonyítanom az ártatlanságom, akkor gyakorlatilag bárkinek kimehetne egy hasonló tartalmú levél a követelésről és mivel nem tudja bizonyítani, fizetnie kellene.

Válaszukat előre is köszönöm!

Brian