Levelező hallgató


Nekényi Edvárd # 2003.01.22. 19:26

Kedves BDA!

Nem tanulmányi szerzödést akartál írni, munkaszerzödés helyett? Hiszen munkaszerzödésnek lennie kell!
Ha nincs tanulmányi szerzödés akkor is biztosítani kell a szabadidöt! Olvasd el az Mt. 115.§ (5) bekezdését, abból következtethetsz!

Béres-Deák Attila # 2003.01.22. 19:08

A 115.§ is csak munkaszerződés esetén alkalmazható. Ha nincs munkaszerződés semmi nem kötelezi a munkáltatót


attika

Nekényi Edvárd # 2003.01.22. 16:14

Nem fizeti ki.
Ahhoz, hogy kifizesse kellene lennie tanulmányi szerzödésnek, amiben benne van, hogy ezeket a napokat is fizeti.

szeee # 2003.01.22. 10:34

Köszi a választ. Elolvastam a 115.§-t. Már csak egy dolgot nem értek. Oké, hogy szabadidőt biztosít a munkáltató az oktatási+vizsga+vizsgára való tanulási napokra, de ezt ki is fizeti, mintha dolgoznék? Számomra ez nem derült ki...

Nekényi Edvárd # 2003.01.21. 12:37

Igaz.
Ha a fösuliról viszel igazolsát, az oktatási napokról és a vizsgákról, akkor a munkáltatónak biztosítania kell a tanulásodhoz szükséges szabadidöt. Ha oktatás van, akkor arra, azokra a napokra; vizsgákra 4, diolomamunkára 10 munakanap szabadidöt [Mt.115.§].

szeee # 2003.01.20. 07:59

Munakszerzodes helyett termeszetesen tanulmanyi szerzodest akartam irni...

szeee # 2003.01.20. 07:56

Budapesten dolgozom, és levelező hallgatója vagyok egy vidéki főiskolának. A minap azt hallottam, hogy ha bemutatok a munkáltatónak egy igazolást a hallgatói jogviszonyomról, akkor köteles a vizsgáim napján 'fizetett igazolt távollétet' biztosítani, sőt még minden vizsga előtt 3 vagy 4 napot a tanulásra, munkaszerződés nélkül is... Igaz ez? Tud ebben valaki segíteni nekem? Előre is köszönöm...