Személyes adatok


rigoz # 2019.02.26. 11:07

Tisztelt Krisz0706!

Ptk. 2:43. § f) pontja, 2:49. §.

Emellett felmerül a névviseléssel visszaélés mellett - uszító, megbotránkoztatásra alkalmas tartalom vonatkozásában - a Szabs. tv. 170. §-a szerinti garázdaság szabálysértés megvalósulása is.

rigoz # 2019.02.26. 11:07

Tisztelt Krisz0706!

Ptk. 2:43. § f) pontja, 2:49. §.

Emellett felmerül a névviseléssel visszaélés mellett - uszító, megbotránkoztatásra alkalmas tartalom vonatkozásában - a Szabs. tv. 170. §-a szerinti garázdaság szabálysértés megvalósulása is.

Krisz0706 # 2019.02.24. 13:06

Üdvözletem! Arra lennék kíváncsi, hogy milyen jogszabály, vagy törvény tiltja az ember nevével való visszaélést? Történt ugyanis, hogy egy egyesületnek vagyok/voltam elnöke (lemondtam a vitás ügy után azonnal) és az egyesület pár tagja nyilvánossá tett egy sajtóközleményt az Facebook helyi fórumain, illetve a helyi újság felszínén is. A sajtóközlemény alatt az én nevem állt mindenféle egyeztetés, és engedélyezés nélkül. A sajtóközlemény uszításra hajlamosító részleteket is tartalmazott, amihez személy szerint sosem adtam volna a nevem, és ami rendkívül felháborított, hogy a tagság pontosan tudta, hogy nekem ebből akár súlyos problémám is származhat. Sajnos egyáltalán nem biztos, hogy nem lesz belőle baj, még így sem, hogy a posztolástól számított 2-3 órán belül törölve lett mindenhonnan. Mint azt tudjuk, az internet nem felejt.
A segítséget előre is köszönöm.

gerbera317 # 2019.02.02. 17:28

Talán mert a tól-ig adat alkalmas lehet arra, hogy a zsebeiben turkálj?

Judy Tailor # 2019.01.31. 10:28

Üdv

Egy vizsgálat kapcsán számomra érdekes választ kaptam.

Azt az információt megkaptam az adott illetőről, hogy 2018. október 10.-én és október 16.-án betegállományban volt, de arra a kérdésre hogy mettől meddig volt betegállományban azt a választ kaptam, hogy az személyes adat ezért nem adhatják meg.

Mi a különbség a két adat között, mitől lesz személyesadat valami ha nem konkrét napokról, hanem egy időintervallumről van szó?:

x y 2018 október 10.-én és október 16.-án betegállományban volt (nem személyes adat, megkaptam az infót)

x y 2018 október ... -től október ...-ig betegállományban volt (személyes adat nem kaptam meg az információt)

Köszönöm