Kinti macska tartása


Majordomus # 2023.04.03. 20:28

Mint macskás tulaj jelezném.hogy a macska nem rongál növényeket. Viszont: soha nem végzi el a dolgát saját területen.
Átmegy a szomszédba.
.
Viszont gondosan elkaparja a "termést".
.
Ha ez a virág tövében történik akkor megvalósul a rongálás.

A macsekot nem lehet korlátozni.
Arra megy amerre kedve tartja. Komoly beruházást igényel az udvar átalakitása
"macska koncentrációs táborrá", de megoldható.

efi99 # 2023.04.03. 18:11

Igen, épp akartam írni, hogyan bizonyítja, hogy a tiédek?
Egyébként a vakondokkal is így szokott beszélni, vagy nekik elnézi?
Nekünk is volt macskánk - több is egymás után - de egyiknek sem volt hobbija, hogy növényeket tegyen tönkre. Se olcsót, se drágát.

Zöldövezeti11 # 2023.04.03. 16:31

A macska szabad állat,korlátozni nem lehet.....csak bezárni.
A növényekben kárt nem tesz.
Ha valaki ilyent állít hülye.
Még a tulajdonjog se bizonyítható nemhogy egy kártétel.

drbjozsef # 2023.04.03. 11:45

Egyébként, arra joga van, hogy csapdát helyezzen ki a kertben a macskák elfogására?
Ó, az nem a macskák miatt lesz majd. A rókák, meg nyestek ellen.

Mit tehetek, ha így esetleg megsebesìti, esetleg megöli valamelyik macskám?
Nem fogsz tudni róla, ha nem teljesen hülye.

Feri97 # 2023.04.03. 10:40

Köszönöm szépen a válaszokat. Ha jòl értem a bizonyìtás meglehetősen nehézkes a kérdésben. Egyelőre megnézem az általuk említett felvételt, mert ünnepek utánra màr jogi lépéseket ígért a kedves szomszéd. :)

Egyébként, arra joga van, hogy csapdát helyezzen ki a kertben a macskák elfogására?
Mit tehetek, ha így esetleg megsebesìti, esetleg megöli valamelyik macskám?
Üdvözlettel,
Ferenc

nanemaaa # 2023.04.03. 09:34

Természetesen lehet kártalanítási igénye. Kérdés, hogy tudja-e hitelt érdemlően igazolni, hogy kizárólag a te macskáid képesek a telkére bejutni? Nem hiszem, hogy ebben a kérdésben lehet érdemleges pert indítani, illetve megnyerni.
Tipikus fülemüle per lesz belőle. Már ha közben ki nem józanodik a szomszéd.

drbjozsef # 2023.04.03. 09:32

Feri97,

A kérdésem, hogy egyáltalán bizonyíthatò-e, hogy csak az én macskáim jàrnak át oda
Megnézed a videófelvételt, és eldöntöd, hogy ez tényleg a te macskád. Ha nem tudod eldönteni még te se, akkor nehezen bizonyítható. Legalábbis a videóval. Egyébként meg, mondjuk egy medvecsapdával könnyen eldönthető lesz a kérdés...

Lehet-e kàrtérìtési igénye a szomszédomnak?
Ha te tulajdonodban lévő állat másnak jogellenesen kárt okoz, akkor igen, lehet igény. Hogy mit tud bizonyítani, és mennyire jogellenes az a kár, az egy másik kérdés.

Ahogy fent emlìtettem, felelősen tartom a macskàkat, de arra nehéz felkészülni, hogy éjszaka kimennek a zárt udvarbòl is, egy macskát nem lehet úgy visszatartani, mint egy kutyát.
Tévedsz. Az az udvar vagy nem zárt, vagy te nem tudod, mit jelent a "zárt" szó.

Feri97 # 2023.04.03. 08:03

Tisztelt fòrumozòk!
Segítségre lenne szükségem. A kertemben tartok 3 macskát az egerek miatt. Ivartalanítottak, kiválò eledelt kapnak, egészségesek. Az udvar zárt. A napokban a szomszédom átjött és felhìvta a figyelmem, hogy a macskáim éjszaka átjárnak a kertjébe és tönkreteszik a drága növényeit, amit ő - állítása szerint - kamerafelvétellel tud bizonyítani és ha ez nem vàltozik, jogi lépéseket tesz. A héten átmegyek megnézni a felvételeket. A kérdésem, hogy egyáltalán bizonyíthatò-e, hogy csak az én macskáim jàrnak át oda, hiszen kertes házi övezetről beszélünk, sokan tartanak macskát és megfordulnak kòbor macskák is. Lehet-e kàrtérìtési igénye a szomszédomnak? Ahogy fent emlìtettem, felelősen tartom a macskàkat, de arra nehéz felkészülni, hogy éjszaka kimennek a zárt udvarbòl is, egy macskát nem lehet úgy visszatartani, mint egy kutyát.

A válaszokat előre is köszönöm.
Üdvözlettel,
Ferenc