Ugyvedi jogi kepviselet?


Wolf A # 2003.11.11. 19:53

Tisztelt forum !
2002-ben ingatlan ugyem jogi kepviseletevel egy BP-i ugyvedet biztam meg. Megkotottuk a szezodest aminek az ellenerteket az ugyvd bankszamlajara at utaltam. Mivel en kulfoldon tartozkodom a kapcsolatot telefonon es e-mail ban tartottuk. Felhivtak figyelmemet, hogy az idokozben az ugyben barminemu dologrol tudomast szezek jelezzem felejuk. Lassan ket eve mar hogy az ugy folyamatban van, es gyakorlatilag semilyen hatalyos erdemleges dontes, hatarozat meg nem szuletett az ugyben. Ezzel az ingatlan ugyel kapcsolatban egy rendorsegi eljaras is folyamatban van. Msafel honappal ezelott levelben erdeklodtem az irodanal az ugyem allasa felol, es szerettem volna tajekoztartni oket a rendorsegi ugy jelenlegi helyzeterol. Levelemre a mai napig valaszt nem kaptam. Ezert tobb alkalommal telefonon kerestem ugyvedemet. Ezek a hivasaim is sikertelenek voltak, mert nem tudtak ot, sem helyetteset adni, aki egyebkent szabadsagon volt. Ezert ujabb levelet kuldtem a nevezett ugyvednek.
Erre a levelre Nov 6-an megkaptam a valaszt. A level igy szol.
Tisztelt Uram !
A tegnapi e-maijevel kapcsolatban az alabbiakrol tajekoztatom az ugyben helyettesito ugyvedjelolt a munkajat nagy szakertelemmel turelemmel es altalaba veve tokeletesen vegzi. Mindenben a optimalis jogi megoldasokat alkalmazza. Az on ugyet nem o hanem velem egyutt o is intezi, en azonban nemtudok mindenutt jelen lenni, es tobb szaz ugyfellel komunikalni. Az on ugyeben olyan meg nem tortent ami nem az en utasitasomra vagy nem az en egyetertesemmel tortent volna. Onnek tudomasul kell venni, hogy egykori ugyletei jogi kaoszt okoztak, es most en, a ugyvedjelolt, es a birosag arra torekszik, hogy ebben a rosszul attekintheto helyzetben rendet tegyen megpedig az on erdekei szerint. amenyiben munkankal elegedetlen modjeban all az ugyvedi megbizast felmondani, de elegedetlensegere tekintettel ezt mi is fontolgatjuk. Dontesemig azonban kerem hogy hagyja hogy az ugyet sajat felelosegunkre ugy intezzuk, ahogy jonak latjuk tekintettel arra, hogy nyilvan azert bizott meg minket, hogy az ugyon szakertelmunkkel segitsunk , es nem azzal hogy legyen egy hazai levelezo partnere.
Kerem hogy ne nehezitse munkankat az orokos levelezessel es telefonalgatasokkal, mert ezzel szamunkra olyan tobletmunkaido raforditast okoz, amit kenytelenek leszunk kiszamlazni onnek. Ha valamiben segitseget vagy tanacsat kerjuk irunk vagy telefonalunk A tobletkoltsegek felmerese erdekeben melleklem a jovo evi honorarium tablazatunkat
X ugyved.

A honorarium tablazatban egyebkent 1 ora munkaido 250 euro.
Most akkor hogyan kepviseli a nevezett ugyved az ugyemet, mint ahogy irta, az En erdekeim szerint.
Az ugyben jelenleg teljesen tanacstalan vagyok. Lehet hogy egyszer majd mgtudhatom hogy mar fel is akasztottak?
Wolf.