Inkasszó gyes - re és csal.pótlékra. Jogos ez?


FnéMoncsi # 2008.11.19. 22:49

Kedves Petya!
Kicsit vitába szállnék veled, holott már részben megoldódott a probléma. Azt, hogy a bank nem köteles vizsgálni a számlán lévő összeg eredetét: elismerem. Viszont, hogy nem tud utánanézni, hogy milyen jogcímen érkezik pénzt a számlára, ez már nem igaz. Igen, voltam bent a bankfiókban. Ott azt a felvilágosítást kaptam, hogy menjek el a végrehajtóhoz, és nála jelentsem be, hogy olyan összeg megy a bankszámlámra, amiből nem lehet letiltani. (Mellékesen jegyzem meg, hogy ehhez még a MÁK-nak sincs joga, hiszen nem jogalap nélkül veszem fel a családi pótlékot és a gyest.) Én fel is kerestem a végrehajtót, akit tájékoztattam a pénz eredetéről. VALAKI ITT NAGYON NAGYOT TÉVEDETT. Ugyanis a végrehajtótól azt a felvilágosítást kaptam, hogy a banknak jeleznie kellett volna felé - már mint a végrehajtó felé -, amikor a tudomásukra hoztam, hogy nem inkasszálható jövedelem érkezik a számlámra. A lényeg: a végrehajtó a kezembe nyomott egy hivatalos papírt, melyben leírta, hogy amennyiben ilyen jövedelem érkezik a számlámra, az nem inkasszálható. (Hát én is ezt hajtogattam már hetek óta!) Valamint a végrehajtó azt ígérte, hogy időközönként felülvizsgálja a bankszámlámra érkező összeg eredetét (hogyhogy eddig ezt nem tudta megtenni?), és ha mindig ez az összeg van a számlámon, nem inkasszálja azt, mivel törvényellenes. Mindegy. Ezzel a papírossal szépen besétáltam a bankfiókba, ahol valamivel több, mint a fele járandóságomat ki is kaptam. Ennyi volt az egyenlegemen. A jövőre tekintettel: van nyomtatvány a MÁK-ban, melyben kértem, hogy ezentúl postán kézbesítsék a fenti összegeket. Persze tudom, hogy sokak szemében ez megkerülése annak, hogy ne fizessem ki a tartozásomat. Lehet, hogy az ő szemszögükből így van. Én csak azt tudom erre mondani, hogy én csak annak érdekében cselekedtem így, hogy ki tudjam fizetni az albérletet, ahol élünk; ki tudjam fizetni a rezsit; és hogy megpróbáljam a maradékból valahogy eltartani a gyermekeimet. Lehet ítélkezni felettem, és az vesse rám az első követ, aki maga is nem így döntött volna: első a család és csak utána jön a tartozás rendezése.


FnéMoncsi