Gyermektartásdíj


Rexor # 2017.01.04. 12:04

Ptk. 4:205. § [A tartás mértéke]

(6) A kötelezettel szemben érvényesíthető összes tartási igény a jövedelme felét nem haladhatja meg

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.04. 11:00

Nem kevered a letiltás korlátjával?

Rexor # 2017.01.04. 09:58

A gyermektartásdíj a jövedelem 50%-t nem haladhatja meg.

Golyó77 # 2017.01.04. 08:35

Tisztelt jogászok!!

A férjem 4 órában dolgozik,50%-os gyerektartásra terhelt végrehajtáson keresztül a volt felesége kérésére.Decemberbe bement a bíróságra és polgári pert indítót a férjemmel szemben,hogy gyerektartás felemelését kéri.Válásuk idején gyerekenként 8000-8000-8000 Fr-ot állapított meg a bíróság az akkori 25200 Ft-os jövedelméből.Most a 4 órás keresetéből 50%-ra levonnak 21445 Ft-ot,de ebből csak 19700 Ft-ot kap a volt feleség,mert 10%-a a végrehajtónak megy.A lényeg.hogy 15000-15000-15000 Ft-ot szeretne január 1-től gyerekenként.Január 24.-én lesz a tárgyalás.Kérdésem az lenne,hogy mire számíthat a férjem??Megítélheti-e a bíróság a magasabb összegű gyerektartást?Előre is köszönöm a választ,információt!

Burn Out # 2016.11.09. 15:19

Igazságügyi Minisztérium Nemzetközi Magánjogi Főosztályán keresztül kérd, hogy keressék meg a német Igazságügyi Minisztériumot

gerbera317 # 2016.11.09. 15:15

Külföldi végrehajtást kell kérni. Fogadj fel egy németül írni-olvasni tudó, nemzetközi jogban járatos ügyvédet, aztán hajrá!

Sziszkó31 # 2016.11.09. 12:27

Tisztelt Jogászok!

Segítséget szeretnék kérni.
Érvényes magyarországi ítéletem van gyermektartás tekintetében 2 gyermekre vonatkozóan. Volt férjem 2008 óta dolgozik Németországban. A bíróság által megítélt minimum összeget kapom évek óta, holott az ítélet a mindenkori nettó jövedelmének a 12,5-12,5%-át ítélte meg (letiltással) a közös gyermekeink után (van még további 2 gyermeke egy új kapcsolatból).
Volt férjem azt mondta, hogy ott ezzel nem foglalkoznak, mert természetesen anno nem adta le a munkahelyén, hogy neki fizetési kötelezettsége áll fenn, bírósági ítélet alapján.
Jelenlegi munkahelye a közösségi oldalán látszik. Egyéb adatom nincs róla, hogy melyik városban és pontosan hol él.
Hogyan tudnék érvényt szerezni EU-n belül a magyarországi ítéletnek, hogy az abban foglaltak szerint kapjam az engem megillető gyermektartást?
Elmaradása nincs, mert önként utalja a minimum megállapított összeget, de szeretném ezt a kiszolgáltatott helyzetet normalizálni és nem tudom, hogy van-e értelme és ha igen, akkor hogyan állhatnék neki...
Válaszukat előre is köszönöm.

limma # 2016.10.06. 07:26

Lemon: minthogy anyán van a bizonyítási teher, neki kell kitalálni.
Egyébként érdekes lenne, ha a bíróság így látatlanban megítélné a nagyobb összeget, apa valószínűleg észvesztve rohanna a jövedelemkimutatásával.

Dati61 # 2016.10.05. 21:35

Köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.05. 20:06

Utólag? Sehogy.

Dati61 # 2016.10.05. 19:26

Elnézést kérek, hogy itt kérdezem, de úgy tűnik itt van mozgás, talán kapok rá választ. Hogyan tudom szerkeszteni a saját bejegyzésemet, nem találok erre vonatkozó lehetőséget? Köszönöm

lemon # 2016.10.05. 19:07

Ha Apa külföldön dolgozik,de munkáltató nem ismert, akkor gyermektartásdíj iránti perben, hogy lehet beszerezni a jövedelemigazolását? Bíróság Anyát hívta fel, hogy csatolja be, de nincs ilyen papírja. A bíróságot fel lehet hívni, hogy kötelezze Apát, hogy csatolja be? Vagy mit lehet tenni? Bizonyítási teher Anyán van, ő akar több gyermektartásdíjat, mint amennyit Apa vállalna.

bluejuniper # 2016.09.12. 19:38

Burn Out 2016.09.12. 21:34

Kedves Burn Out,

Köszönöm az információt

bj

bluejuniper # 2016.09.12. 19:37

Kovács_Béla_Sándor 2016.09.12. 21:16
RE

Az a diák, aki elmúlt 18 éves, és gimnáziumban végzi folyamatosan tanulmányait, megtilthatja e, hogy ő róla az iskola bármilyen információ kiadjon az érdeklődőnek?
Jelesül a vele nem foglalkozó, kapcsolatot nem tartó szülőnek.
Vagy mivel az egyik szülő, automatikusan kiadható minden információ?

Reményeim szerint most jó kérdést tettem fel.

Burn Out # 2016.09.12. 19:34

Ptk. 4:222. § [Tájékoztatási kötelezettség a tanulmányok folytatásáról]

A továbbtanuló gyermek képzését, tanulmányait biztosító intézmény a tartásdíj fizetésére kötelezett szülőt - kérelmére - köteles tájékoztatni a tanulmányok végzésének fennállásáról vagy megszűnéséről.

A fentiek alapján a diák hiába tiltja meg, az iskola köteles tájékoztatást nyújtani.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.12. 19:16

Rossz a kérdés.

bluejuniper # 2016.09.12. 19:13

Tisztelt szakértők, jogászok,

Véleményük szerint pl. egy szakközépiskola, vagy gimnázium kiadhat e információt bármely diákról aki ehhez nem járult hozzá, és elmúlt 18 éves?

Közelebbről, ha az a szülő, akinél nem tartózkodik a gyermek, valamint semmiféle kapcsolatot nem is kíván tartani gyermekével érdeklődik a fent jelzett tanintézményben ill. iskolalátogatási papírt kér.
Jelesül mert a gyermeket nevelő félnek nem hiszi el hogy iskolába jár még az utód, ill. hogy biztos hogy fizetnie kell e a tartásdíjat.

Az érintett diák ( 18 év felett) megtilthatja e,hogy tanulmányi eredményével kapcsolatban őróla bármilyen információt kiadjon az iskola (pedagógus)ill. köteles e iskolalátogatási papírt is biztostani?

Köszönettel,
bj

Golyó77 # 2016.09.08. 09:31

Tisztelt Szakértők,Fórumozok!

Közben tegnap kaptam információt a TB-nél,és kiderült,hogy a tegnap kiutalták a volt férjemnek a táppénzt,de gyerektartást nem vontak tőle,mert a munkáltató 3 hónapja üresen hagyta azt a rovatot,ahova ezt jeleznie kellett volna,hogy gyerektartásra kötelezett.Ezután felhívtam a munkáltatóját,hát ő erről nem tudott és beszéljem meg a volt férjemmel,hogy tudja nekem kifizetni. Kérdésem az,hogy szerintem a munkáltató hibázott,a bíróságon kérhetem-e,hogy egy összegbe kapjam meg az elmaradást.A munkáltató fizesse ki,mert ő hibázott,de nem ismeri el.A munkáltató meg rendezze a volt férjemmel ahogy akarja.Előre is köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2016.09.07. 12:38

A birosagon kérj vegrehajtast mi el hamarabb, mert 6 hónapnál régebbi elmaradasra már nem lehet, így még pont időben vagy, hogy ne bukj semmit.

Golyó77 # 2016.09.07. 09:23

Tisztelt fórumozok,Szakértők!

Segítséget szeretnék kérni abban,hogy a volt férjem április óta kisebb nagyobb megszakításokkal táppénzen van.Azóta nem kapok rendszeresen gyerektartást.Felvettem a munkáltatójával a kapcsolatot,aki megadta a TAJ számát,hogy érdeklődjek a TB-nél,mert ők leadták a táppénzes papírt és hogy gyerektartásra kötelezett.Felhívtam a TB-ét ahol elmondták,hogy április 27.-én és május 29.-én érkezett hozzájuk táppénz igény.Májusba kaptam 23618 Ft-ot,júniusba 14305 Ft-ot.Azóta viszont júliusba semmit,augusztusba a munkáltatójától 6410 Ft-ot,mert júliusba csak egy pár napot dolgozott,azóta újra táppénzen van. Az e hónapival együtt már 39285 Ft mínuszba vagyok.TB már nem ad információt,amit megint nem értek miért,mikor eddig adott.Mit tehetek,nem tudom ki,kik hibáztak,hibáznak? Forduljak a bírósághoz,mert ez már nem kis összeg?!

gerbera317 # 2016.06.10. 08:36

A megegyezéses "20% de min. 15e Ft" szabályhoz a törvény hozzá tesz 2 korlátozó szabályt is: 1) de legfeljebb jövedelme 50%-a, 2) és 14.250 Ft-ot mindenképpen meg kell neki hagyni, akárhány százalék is az.

Mire fel a halmozott írásjelek a kérdésed végén???

Golyó77 # 2016.06.10. 07:42

Tisztelt Szakértő!!!

A kérdésem az lenne,hogy váláskor a bíróság a gyerektartást úgy állapította meg,hogy a volt férjem fizetésének a 20százaléka gyerekenként.A volt férjem vállalta,ha a 20 százaléka nem éri el a 15000 Ft-ot akkor ő ezt kiegészíti gyerekenkénti 15-15000Ft-ra.Amit egy darabig így is tett.Aztán mindig kevesebbel pótolta,a vége az lett,hogy 9000Ft-tal elmaradt,amit én kértem a bíróságon.( végrehajtás alatt van a mai napig,5 éve)azóta a nagyobbikra már vissza mondtam,mert befejezte az iskolát!Egy hónappal ezelőtt táppénzből kaptam a gyerektartást egy gyerek után 23675 Ft-ot.Ebbe a hónapba megint csak a 15000 Ft-ot kaptam.Kérdésem az lenne,hogy lehet az,hogy a táppénzből több gyerektartást kaptam,mint a munkabéréből.A munkáltató figyelmetlen a végzéssel kapcsolatba és be vagyok csapva,vagy nem értem????!Tehetek-e valamit ez ügyben és ha igen,hova forduljak?????? Segítséget kérnék!!!!

Golyó77 # 2015.07.06. 13:00

Tisztelt szakértő!!

Erre még mindig nem kaptunk választ!

"Felhívom az adós járandóságát folyósító szervet,hogy az adós munkabéréből,stb...,minden egyéb levonást megelőzően haladéktalanul vonja le az alábbi követelés kiegyenlítésére szükséges összeget.A kamat összegét a munkáltató köteles kiszámolni.

A végrehajtást kérő,minden esetben csak a gyerekenkénti 8.0000Ft-ot követeli.Ha a bíróság is csak ezt tiltatja le,akkor ez a követelt összeg a mi számításaink szerint már rég lejárt.Miért tiltanak még mindig???

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.06. 12:21

a 16,5% minden esetben 8.000Ft-ban van megállapítva,ha mi ezt jól értelmezzük?
Nem. A 8K a minimális összeg - ha a 16,5% kevesebb lenne.

Golyó77 # 2015.07.06. 10:33

Tisztelt Szakértő!

Férjem az első házasságából született 3 gyermeke után gyerektartásra kötelezett.A bírósági végzés szerint : A gyermektartásdíj összegét gyermekenként 16,5-16,5-16,5%-ban,gyermekenként pedig 8.000-8.000-8.000,-ban állapította meg.Kézből kézbe,postán vagy utalással kell fizesse,nem letiltásba.Első kérdésem az lenne,hogy a 16,5% minden esetben 8.000Ft-ban van megállapítva,ha mi ezt jól értelmezzük?
Volt neki elmaradása : 2011.március 1.napjától,2011.május 31.napjáig, 72.000,-Ft,valamint 2011.július 1.napjától,2011.augusztus 31.napjáig 48.000,-Ft.Ezt a bíróság kiküldte letiltásba a munkáltatójához 2011.október 20.-án.Novemberben kapott fizetésétől kezdve vontak tőle 50 %-ot,egészen 2015.februárig.
A végrehajtást kérő a volt feleség,a végre hajtó a bíróság.
Letiltás
Gyermektartásdíj behajtására így szól:
"Felhívom az adós járandóságát folyósító szervet,hogy az adós munkabéréből,stb...,minden egyéb levonást megelőzően haladéktalanul vonja le az alábbi követelés kiegyenlítésére szükséges összeget.A kamat összegét a munkáltató köteles kiszámolni.
Azóta munkahely váltás történt és a volt munkahely olyan papírt adott ki miszerint vitte tovább a letiltást.Szerintünk ez nem jogos,mert már a követelés rég lejárt és nem végleges letiltásról szól a behajtási papír.

A végrehajtást kérő köteles a követelés megszűnését és csökkenését a végrehajtónak haladéktalanul bejelenteni,ez áll figyelmeztetésként a bírósági végrehajtáson.Amit ő nem tett meg.Második kérdésem,ki hibázott?A végrehajtást kérő,vagyis a volt feleség aki nem tett eleget a bejelentési kötelezettségének,vagy a munkáltató,aki többszöri kérésünkre sem számolt,vagy mi akik nem tudjuk,hogy mit kéne tenni?

Előre is köszönöm a válaszát!!