Rejtett hiba utani jogi ut


Denton # 2021.07.27. 10:38

Sziasztok!

Kevesebb mint 5 eve vasaroltunk egy csaladi hazat.
Par honapja jelent meg tobb helyen is repedes kulonbozo helyeken. Kertunk statikus szakvelemenyt. Irasban hamarosan megkapjuk.
Vannak olyan hibak amit lathattunk volna korabban pl epulet sullyedes. Viszont vannak olyan hibak amit nem vehettunk volna eszre. Pl megjelentek repedesek a beton fodemeken. (2 helyen van ilyen, mashol szerencsere e gerendas)
A lenyeg, hogy szarul csinaltak meg. Gyenge a beton, rossz a vasalas, stb.
A javitas draga. Vagy megerositeni kell vagy "cserelni".
Ezt nem lehetett eszrevenni mert pl a hazon beluli resz a plafonig le volt tapetazva tobb retegen. Kint nem volt korabban jele.

Azt kell meg tudni, hogy tetoter beepiteses. A terveket ugy kertuk el az eladotol. Mint kiderult a tetoter beepites a terveken at volt huzva, hogy nem epul be. Az elozo tulaj a hivatalban volt egy vezeto. A terveket is onnan nyulta le regebben.

Lesz szakvelemeny, fogunk konzultalni ugyveddel es utana megkeressuk az eladot, hatha per nelkul is meggyozheto, hogy megeggyezzunk.

A tetoter beepitessel kapcs mi johiszemuek voltunk mert van helyi epitesi ado es azt is bevallottuk.

Mire lehet ilyen ugyekben keszulni, van esetleg tanacsotok mire erdemes figyelni?

A valaszokat elore is koszonom!

Majordomus # 2021.07.27. 12:51

Ez 5 év után felejtős.
Aláirtad.hogy a megtekintett állapotban vetted meg a házat.
.ennyi idő után már rejtett hibára sem hivatkozhatsz.
Az eladóval szemben -szerintem- nincs keresnivalód.

Járható út lenne szerintem a tetőtér beépités okozta mechanikai károk. Ott kenne keresnivalód a veéoitővrl szemben- szerintem.

Majordomus # 2021.07.27. 12:52

Jav: beépitővel szemben.

Denton # 2021.07.27. 12:57

Kevesebb mint 5 eve vettuk. Kicsit tobb mint 4 eve. Elvileg 5 ev jotallas van ra az elado altal.
Szerintem meg az epitteto epitette be csak elsunnyogtak. (1. tulaj, mi a 3. Vagyunk)
Kb 30 eves a haz.

Majordomus # 2021.07.27. 17:03

Valamit benéztél,
Új épitésű házra van 5 év garancia és 5 év lakásszavatosság, nem egy 30 éves épületre.

Épittető?
30 év után? Él még egyáltalán?

Én még olyant nem láttam,hogy a szabadpiacon valaki 5 év jótàllást vállalna az eladott lakásra egy 30 éves épületben!

Ha ez le van irva az jo,de én ezt nem hiszem.

Valami itt nem kerek.

Denton # 2021.07.27. 17:19
drbjozsef # 2021.07.27. 18:39

Ptk.6:163.§(3)