Szavazati jog,társasház


Majordomus # 2022.06.13. 20:48

Chenzo
Jogilag mindent lehet.
De abban az esetben ha a kétszintes lakásokra vonatkozó paramétereknek (belmgasság?)megfelel.
Az,hogy a tulajdonostársak hogyan döntenek az már nem jogi kategória.
Necces helyzetben a megnövekedett szavazati jogod döntő lehet,s ezt nem akarják.

Őrülj annak,hogy az átépítéshez hozzájárultak.

drbjozsef # 2022.06.13. 17:10

Szomorú örökös,

A lakás hasznos alapterületébe beleszámít minden, ami 1,90m-nél nagyobb belmagasságú. Ha a lakás belmagassága 4m, és megfelezték a galériával, akkor az beleszámít. Igényes parasztvakító lakáshirdetéseknél ezt úgy hívják : belső két szintes a lakás...

Szomorú örökös # 2022.06.13. 12:05

KBS

Én nagyjából értettem. De azt nem értem, hogy a galéria mióta tartozik bele a lakás négyzetméterébe? Hiszen azt még nagyon a lakás emeleti részének sem lehet nevezni, ugyanis egy légtérben két azonos négyzetméter alapterületű lakrészt szeretnének külön-külön részként számolni.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.06.13. 07:05

Te értetted a tényállást? Irigyellek.

Szomorú örökös # 2022.06.13. 04:26

Chenzo

Jogilag lehet ilyet?????

Jogilag lehet egy teljesen új topikot nyitni, de tök felesleges volt, ha már találtál másikat, ahol megkérdezted.
Nem hinném, hogy ezt az összes társasházakról szóló topikban meg kéne ismételned. :-)

Chenzo # 2022.06.13. 00:54

Lenne egy olyan gyakorlati kèrdesem ha egy tarsashazban negyzetmeter novekedès törtènt belsõ bõvítès(galèria) tarsashaz beleegyezèsèvel törtènt!!!!
Èvek alatt se fogadják el az AO átírását a bõvítèsrõl.
Eljutottak odáig hogy a negyzetmetert elfogadtak de a tulajdoni hanyadot egyszeru tobsegi szavazással kulon valasztottak a galeriakra èrtendõen tegat olyan mintha nem is lenne galèria a tulajdoni hanyadban!!!
Jogilag lehet ilyet?????