Szomszéd iroda éjszakai hangos gépei?


Majordomus # 2023.11.05. 21:44

De előtte legyen egy hiteles mérési eredmányed.

drbjozsef # 2023.11.05. 08:17

Krsztian,

27/2008. (XII. 3.) KvVM-EüM együttes rendelet a környezeti zaj- és rezgésterhelési határértékek megállapításáról

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Adott övezetre, adott időszakra meg van határozva a megengedett zajterhelés.

Ha a zaj egy évnél nem régebben van, akkor a helyi jegyzőhöz fordulhatsz birtokvédelemért.
Ha egy évnél régebbi, akkor pert kell indítanod bíróságon.

Krsztian # 2023.11.04. 22:04

Hőszivattyúk lesznek sajnos, 3 db van.

Krsztian # 2023.11.04. 21:08

Üdv. Szomszédunkba, családias övezetben (tábla is jelzi a lakó pihenő övezetet) kis irodaház épült, ahova nagyteljesítményű fűtő szivattyúkat telepítettek (hogy pontosan mi az nem tudom, de ventillátorok “a földben”) ami rendkívül hangos éjjel-nappal. Nappal még egy szavunk se lenne, de egész éjszaka is berregnek a szerkezetek, rezonál a 3 rétegű, vadiúj ablakunk is. Konkrétan nem lehet aludni, mintha egy légkondi kültéri egysége mellett feküdnénk csukott ablak mellett is. Az iroda tulajdonosa elérhetetlen, a jelen lévő bérlőket nem hatja meg a dolog.
Innentől hogyan tovább? Létezik valamilyen szakértő aki kijönne ide hozzánk éjszaka és az éjjeli zajhatásról hivatalos iratot készítene, mérne? Ezzel mennék tovább a jegyzőhöz? Ez a járható út? Otthoni hobbi eszközeimmel 35-40 decibelt mérek bent, éjfélkor! Kint nem mértem még, de el lehet képzelni. Nem tudom a jogszabályoknál számít-e a kinti zaj, de ha igen, az nagyon komoly érték lehet. Köszönöm előre is!