Zártkerti ingatlan építési engedély nélkül


Majordomus # 2023.11.26. 20:39

Épitsd meg...

drbjozsef # 2023.11.26. 07:08

Ááá, nekem jobb ötletem van.
Egy olyan sátor, ami a Harry Potterben is van, ami kívülről kicsi, belülről viszont több emeletes, sok szobával.

Majordomus # 2023.11.25. 20:34

Nem baj.
Ettől függetlenül le kell bontana s úgy megkérni az építési engedélyt.
Javasolnám a kanadai gördülő faházat. Abba nem lehet belekötni.

drbjozsef # 2023.11.25. 08:38

Nem.
Meg is követnélek, hiszen ily módon fingom sem lehet róla.

Majordomus # 2023.11.24. 20:15

Nem láttál még könnyűszerkezetes házépítést?

drbjozsef # 2023.11.24. 05:29

Tényleg van, aki azt gondolja, hogy egy normál könnyűszerkezetes ház az olyan, hogy szétszeded mint a legót, és aztán simán összedobod újra?

Talicskára lapátolhatná a telket is, eltolja a Rózsadombra, aztán ha ott lepakolja, akkor lesz egy rózsadombi telke is. Ott sokkal többet érne!

Majordomus # 2023.11.23. 20:18

Ezt én is igy gondoltam.
Kát nap alatt le lehet bontani a könnyűszerkezetes épületet.

Mint építési anyag ott is maradhat a telken.
Majd felépíti ugyantt úgy ahogy enedélyezik.

nanemaaa # 2023.11.23. 09:39

MD
Ahhoz előtte le kellene bontania a meglévő épületet. Ha építési engedélyt kér előzetes bontás nélkül, akkor lebuktatja saját magát, hogy van már ott egy épület, mert a hatóságnak kötelező az engedély kiadása előtt szemlét tartania. A feltárt szabálytalanság mellett pedig nem fognak tétlenül elmenni.

Majordomus # 2023.11.22. 20:14

Mondom: telekáron vedd meg és kérj rá új építési engedélyt.

nanemaaa # 2023.11.22. 14:38

Biztos, hogy szabálytalan a 100 m2-es épület, mert 10 %-nál több külterületen nem lehet a beépítettség beépítésre nem szánt területen.
Megvenni szerintem nem éri meg, egyrészt mert 10 éven belüli az építés, másrészt azért sem, mert ha a 10 év el is telik, és a hatóság nem bontathat utána, de a legritkább eset, hogy a tulajdonosoknak ne legyen későbbi átalakítási, bővítési,l rendeltetés megváltoztatási (pl lakássá) szándéka. A szabálytalan épülettel mindezektől, és az ezekhez járó hitelektől is elesik. Eladni ugyanezen okoknál fogva nem fogja tudni eladni majd.

Majordomus # 2023.11.18. 21:33

Necces.
Telekáron vedd meg. Az épület ha nem felel meg a jelenlegi épitési előírásoknak nem fog fennmaradási engedélyt kapni.
Ha megpiszkálod még le is bontathatják veled

Leticia99 # 2023.11.18. 19:24

Adott egy ~800 nm-es művelési ág alól kivett zárt kert, ezen egy bruttó 100 nm-es könnyűszerkezetes ingatlan. Viszont az ingatlan egyáltalán nincs feltüntetve a telken, nincs engedélye. 2017-ben épült, így a 10 év még nem járt le.
Szeretnénk ezt az ingatlant megvásárolni. Milyen lehetőségek adottak ilyen helyzetben? Fennmaradási engedéllyel van esély, hogy engedélyezik? Ha nem engedélyeztetjük és úgy vennénk meg akkor annak mi a módja? Magát az üres telket tüntetik fel az adásvételin? Lehet-e ennek bármilyen buktatója?
Nagyon köszönöm ha segítetek, próbáltam utána olvasni a dolgoknak de ilyennel nemigen találkoztam még.