Az adósnak mi az álláspontja?
Ingatlan vásárlásra kölcsön
Köszönöm szépen a válaszokat!
Ha nincs határidő a szerződésben, akkor felszólítással lehet lejárttá tenni.
toth,
Akkor vajon mi alapján fogja az örökös visszakövetelni? Lejárt már vajon, vagy sem?
Macerás lesz, ha a másik fél nem együttműködő.
Mindenesetre nem lenne rossz dolog valahogy kihúzni belőle azt, miben állapodtak meg az elhunyttal, akár csak egy zsebbe rakott diktafon melletti beszélgetéssel, vagy ilyesmi, de ha írásba adja, az sem lenne baj...
Fisszafizetésről nem esik szó az adás-vételi szerződésben. Csak annyi szerepel benne hogy az ingatlan megvásárlásához szükséges összeget a rokonom adja kölcsön a párjának aki így sikeresen meg tudta vásárolni az ingatlant.
toth,
Nem számít.
Az örökös jelentse be a hagyatéki leltárba.
Az elhunyt jogutódja az örökhagyó vagyonát, tartozásait, de követeléseit is megörökli.
Ha az adós vitatja, úgyis per lesz belőle.
Van valamilyen utalás arra is, hogy mennyi időre, milyen ütemezéssel, hogyan kell pontosan visszafizetnie azt az adósnak?
Még egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban. A kölcsön összege az ingatlan eladójának számlájára lett átutalva és nem közvetlenül az élettárs számlájára. Ez esetleg számít e valamit? De az adásvételi szerződésben egyértelműen meg van nevezve a rokonom és az is hogy kinek adta milyen célból.
köszönöm a válaszát!
Természetesen.
A kölcsön az örökhagyó vagyonának része,tehát az örökség tárgya.
Tisztelt Ügyvéd Úr!
Ingatlanvásárlás céljából egy rokonom pénzt adott kölcsön párjának akivel együtt élt. Az ingatlant sikerült is megvásárolnia párjának, így 1/1 be a tulajdonosa is lett az ingatlannak. Viszont a kölcsönadó elhunyt. Az adás-vételi szerződésben is bele van foglalva a kölcsön összege illetve az hogy ki adta kinek. Az elhunyt örökösei a kölcsön adott pénz összegét követelhetik a tulajdonostól?
Köszönettel: Tóth
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02