Albérlő kilakoltatása


moonlight99 # 2009.08.14. 06:16

Tisztelt Grád Úr!

Hálásan köszönöm gyors válaszát. Sajnos most Ön által megerősítést nyert, hogy az Önkormányzat jóindulata az egyetlen, ami ismerősöm számára maradt.
Engedje meg, hogy megkérdezzem, Ön szerint van értelme levelezésbe bonyolódni az illetékes főosztállyal, vagy azzal is csakk további költségekbe veri magát az ott lakó, tekintve, hogy felszámolják számára a lakáshasználati díj többszörösét adott esetben?
Illetve, hogy mivel ez egy közel 100 m2-es ingatlan és az ott lakó ismerősöm egyedül él benne, kérhetné-e az önkormányzatot arra,ahogy ajánljanak fel számára egy kisebbet?
Valamint utolsó és egyben legfontosabb kérdésem az lenne, hogy mivel ez az önkormányzattól érkezett levél egy felhívás, így kell, hogy szülessen az ügyben egy határozat? Ez esetben lenne helye és értelme egy esetleges fellebbezésnek? mi alapján válik kötelező erejűvé a kiköltözés? Az ismerősöm egész biztos nem tudja megoldani, hogy 30 napon belül kiköltözzön a több tíz éve lakott ingatlanból.

Amennyiben ismételten megtisztel segítő válaszával, hálásan köszönöm! Moonlight

Grád András # 2009.08.14. 07:34

Kedves Moonlight!

Meg lehet próbálni hatni az önkormányzatra, láttam már sikeres ilyen akciókat, főleg ha felmutatható valamelyes szociális indok, pl. gyermekek. A lakás kiürítésére felszólító határozat ellen van helye fellebbezésnek. A kiköltözés majd a jogerőre emelekedett határozatban megjelölt haáridő leteltéig esedékes, ami várhatóan onnnantól 15 nap lesz. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

moonlight99 # 2009.08.14. 07:46

Hálásan köszönöm segítségét Grád Úr!
További minden jót kívánok, köszönettel: Moonlight

Zoltanuss # 2009.08.14. 12:30

(mivel ő már jogtalan lakáshasználó) lakáshasználati díjat kell fizetnie és ennek mértéke az önkormányzat saját rendelete alapján akár a bérleti díj összegének tízszeresét is elérheti.

Azért itt valami hibádzik :
vagy a bérlleti díj nevetségesen kevés, vagy ha reális, ami kizárt, akkor minek ragaszkodni ahhoz a lakáshoz.

Tiz év egyébként nagy idő ennyi idő alatt illett volna elintézni a 'törvényesítést'.
Illetve, hogy mivel ez egy közel 100 m2-es ingatlan és az ott lakó ismerősöm egyedül él benne, kérhetné-e az önkormányzatot arra,ahogy ajánljanak fel számára egy kisebbet?

100 m2 -es lakásban egyedül , ráadásul potya lakbérért ? nem mondom. És még méltányosságot is ? Mire ?

Jobb társadalmakban eleve nem a lakást támogatják, hanem a rászorúlót, de csak addig amig rászorúl. Sőt Hollandiában van egy olyan előírás, hogy megfelelő jövedelemmel megfelelő lakást kell bérelni ( nagyságra szinvonalra ) . Tehát van az egyedülálló fiatalemberünk /hölgyünk, aki mondjuk rendelkezik MO. 590 eft nettó fizetéssel, akkor nem bérelhet egy picike és szerény/vagy leromlott lakást. Ő megteheti, hogy ne garzonban lakjon. A szerény lakást hagyja meg az arra rászorúlóknak.
Nálunk : a mammut fizetés mellé- legyen 7 -8 00 eft felett a csillagos égig- még a bérlrti díját is kifizetik, sőt adnak búsás végkielégítést.
No nem mindenkinek -
csak a kiválasztottaknak !!!

Tovább :

Zoltanuss # 2009.08.14. 12:36

moonlight99 -nak !

Az ismerősöm egész biztos nem tudja megoldani, hogy 30 napon belül kiköltözzön a több tíz éve lakott ingatlanból

Bárhonnan 24 óra alatt ki lehet költözni. Hol élt az ismerősőd, hogy 10 év alatt nem jött rá milyen mérhetetlen előnyben van más polgártársával szemben.
Ennyi idő alatt csak el lehetett volna intézni egy potya lakás törvényesítését !

AnnaÁgnes # 2009.09.03. 21:24

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Önkormányzati bérletben élek családommal (édesanyám nyugdíjas, bátyám munkanélküli, kisebbik testvéreim nagykorúak bár de még tanulók , egyetem/középiskola) egyedül én rendelkezem bejelentett munkahellyel.
Sajnos évek óta halmozódó tartozásaink (bérleti díj, közüzemi számlák) a kilakoltatáshoz sodortak. A napokban értesültem a Híd családsegítő szolgálattól ügyintézés után hogy 20 napon belül kilakoltatásra vagyunk kiírva. Erről írásbeli tájékoztatást nem kaptunk sem az önkormányzattól sem a Díjbeszedőtől.
Két éve sikerült megállítani egy ilyen kilakoltatást személyi kölcsön segítségével,bár ekkor sem értesítettek mondván hogy erről nem kötelesek tájékoztatni senkit, mivel jogcím nélküli bérlők vagyunk.
Most az önkormányzati irodában amikor haladékot kértem, úgy tájékoztattak hogy nincs mit tenni. Mentsem ami menthető.
Nem tudom hogy mit tehetek most? Nem akarom hogy 20 éves húgom hajléktalan legyen, nyugdíjas édesanyámmal együtt.. 20 nap alatt még albérletet sem tudok keresni ahová mehetnénk, főleg egy fizetésből.
Egy másik fórumon olvastam hogy 6 hónapos kilakoltatási felfüggesztést lehet kérni, de azt hiszem hogy ezt csak árverezésnél, már sajnos nem emlékszem.
Ha legalább három hónap haladékot elérhetnénk már kölcsönökből vagy frissen szerzett másodállásomból tudnám rendezni a tartozás felét, vagy legalább egy albérletet kereshetnék.
Azt szeretném kérdezni hogy esetleg van-e valamilyen jogi megoldás amire hivatkozva, vagy ami segítségével haladékhoz juthatnék?

Remélem Tud tanácsot adni.

Köszönöm
Anna Ágnes

janoo # 2009.09.03. 21:32

6hónapot tuti nem fogsz tudni elérni.Javaslom,h a kitűzött időpontra pakoljatok össze, lehetőleg ürítsétek ki a lakást..Ha nem teszitek, akkor a Vh kérő elszállíttatja és lesz 30napotok arra,h felvegyétek a raktáról, aztán megsemmisítés.Ja, és lehetőleg ne álljatok ellen, mivel akkor a végrehajtó rendőri kényszerintézkedést vehet igénybe.Én pont ma voltam kiürítésen, nem kellemes dolog, sajnálom:(

janoo # 2009.09.03. 22:08

Némi kiegészítés, mivel úgyis épp Vht-t olvasgatok:

  • feltételezem az önkormányzat felmondta a bérleti szerződést, tehát az ingatlan önkényesen elfogllt lakásnak számít, így a költségeknek a vh kérő által történt előlegezéstől számított 3 napon belül ki kell mennie a végrehajtónak

egyébként egy dolgot nem értek:az önkormányzati lakbér olcsó, 5en vagytok, elvileg te dolgozol,de:

  • van még egy nyugdíjas, azaz plussz nyugdíj
  • van egyetemista: ösztöndíj, diákhitel, bursa hungarica alapítványi pénz, stb, hogy csak a legalapvetőbbeket említsem amiből pénzhez lehet jutni munka nélkül
  • középiskolás: gondolom van családi pótlék
  • a másik szülővel mi van?elhunyt? akkor a családban ketten kapnak árvaságit, ha él akkor gyerektartásnak kéne lenni...(persze ideális esetben)
  • munkanélküli? egy darabig gondolom kapott segélyt,keers egyáltalán munkát?

Nem akarok senkit elítélni, de szerencsére a leírtak alapján nálatok nem beteg, rokkant emberekről van szó, a lehetőség adott lett volna a pénzszerzésre:((

vadvirág (törölt felhasználó) # 2009.09.30. 19:11

mmmmmmmmmmmmm

superba # 2010.05.04. 07:46

Szép napot,
Egy évre szóló határozott idejű szerződés esetében ha az albérlő nem akar menni a felmondást követően a szerződésben meghatározott 2 hónap felmondási idő elteltével sem,mit tehet a tulajdonos?

Köszönöm

monalisa1 # 2010.05.04. 08:25

Birtokvédelmet kérni az önkormányzat jegyzőjétől - elkezdik bírságolni., végső soron bíróság elrendelheti a kényszerkilakoltatást. (Az egész eltarthat 1 évig is.)

Mindeközben a többlethasználattal keletkezett minden kárt, költséget a bérlőtől lehet követelni.

De addig is, mint tulajdonos az okmányirodán jogosult vagy a lakásból kiíratni, felmutatva a lejárt bérleti szerződést.

Külön írom: leghatékonyabb módszer megszabadulni tőle, tessék valamelyik közműszolgáltatásból a lakást ideiglenesen kikapcsoltatni, és bár ez költség, de tuti hogy víz- vagy villany stb. hiányában...

Mint tulajdonos ehhez jogod van, valamint a már lejárt bérleti szerződés alapján nem vagy köteles a közműveket tovább biztosítani.

"Lisa"
laikus hozzászóló

MajorDomus # 2010.05.04. 18:58

A baj csak akkor van, ha a közművek az albérlő nevén vannak.
Egyszerübb megoldás ha felujitásra hivatkozva a tulaj elviszi az ajtót s az ablakokat ! Mondjuk februárban.